Az újonc közel volt a bravúrhoz

2007. szeptember 29. 23:16

Csupán kétgólos vereséget szenvedett a Tajtavill-Derecske együttese a székesfehérvári Cornexi otthonában. A Kocsik Viktória vezérelte hajdúságiak végig óriási küzdelemre késztették az esélyesebb hazaiakat, s végül 29-27-re veszítették el a találkozót.

Szrnka Hortenzia
NBI, 6. forduló
Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn - Tajtavill-Derecske 29-27 (15-13)
Székesfehérvár, 500 néző
Vez.: Natkai, Szalay

Cornexi: Djeric - Balogh B. 6(2), Szrnka 7(2), Valová, Tápai Sz. 1, Triscsuk 4, Kenyeres 1. Csere: Fekete (kapus), Vaszari, Bernataviciute 5(5), Vijunaite 5, Kamper. Edző: Vura József.
Derecske: Király - Flaska 4, Pádár M. 4, Rácz 1, Sütő M. 4(1), Kocsik 7(3), Szabados 3. Csere: Kolsofszki, Lajtos (kapusok), Szamosi A. 1, Kudor 2, Gulyás 1, Kereki, Szamosi L. Edző: Köstner Vilmos.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3-2, 10. p.: 6-4, 15. p.: 8-6, 26. p.: 12-12, 40. p.: 21-16, 45. p.: 23-16, 50. p.: 24-20, 53. p.: 24-23, 58. p.: 28-25
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 5/4

A derecskeiek bebizonyították, hogy nem volt véletlen az FTC legyőzése, hiszen egy másik élcsapat, a Cornexi ellen is remekül játszottak, ráadásul ezúttal idegenben. Az első félidőben tartották Kerekiék a lépést a hazaiakkal, akik csupán a második játékrész közepén tudtak elhúzni hét góllal (23-16).

Ám még ekkor sem dőlt el a meccs! Király kapus bravúrjainak, valamint Kocsik góljainak is betudhatóan az 53. percben csupán egy gól volt a hátrány (24-23), s tényleg a levegőben lógott a meglepetés. A bírók azonban a végjátékban több vendégjátékost is kiállítással büntettek, és az emberelőnyös lehetőségekkel éltek a rutinos fehérváriak.

Vura József: "Megint egy nehezen kicsikart győzelem, tudjuk, a gyengébb teljesítmények okait, csak nem könnyű rajtuk változtatni."
Köstner Vilmos: "Küzdelmes mérkőzésen harcos erényeket csillogtattunk, közel azonos teljesítményt nyújtottunk, mint a kiváló Cornexi. A végén a kiállítások aránya döntött."

Forrás: derecskekezilabda.hu