Halason a Pikó-kupáért játszottak

2007. augusztus 22. 11:39

A Csömör felnőtt együttese augusztus 17-én és 18-án Kiskunhalason szerepelt a huszonegyedik alkalommal megrendezett Pikó-kupán a rendező NB I-es Kiskunhalasi NKSE, az NB I/B-s Dabas-Inárcsi KC, valamint a Szeged KKSE-Algyő helyére az utolsó pillanatban beugró szerb másodosztályú ZRK Spartak Subotica társaságában.

A mieink két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen végzett a hazaiak mögött, és külön öröm számunkra, hogy a torna legeredményesebb góllövője irányítónk, Gyetván Krisztina lett 23 találattal! A másik, örömre okot adó eredménye a tornának, hogy az újoncok (a kapus Ceglédi Nikoletta, a jobbszélső-jobbátlövő Kovács Éva, a jobbátlövő Trufán Noémi, valamint az irányító-balszélső Gliba Viktória) mindannyian igazolták, hogy megérte szerződtetni őket, hiszen képességeik és az általuk mutatott játék alapján mindenképpen alapemberei és erősségei lehetnek bajnoki címre törő csapatunknak a 2007/2008-as szezonban.

XXI. Pikó-kupa, 1. forduló
Csömör KSK - Szabadkai ZRK Spartak 29-21 (15-12)
Kiskunhalas, 40 néző

Csömör KSK: Megyes - Pilmayer M. 5(1), Trufán 6, Gyetván 5, Csík, Haris, Tóth 7. Cs: Ceglédi (kapus), Gliba 1, Pécsi 1, Kovács É., Török 1, Skrapics 3, Kovács A.

A mieink mind technikailag, mind taktikailag, mind pedig erőnlétileg egyértelműen ellenfelük fölé nőttek mindannak ellenére, hogy teljesítményük nem volt éppen "csúcsrajáratott"!

Elek Gábor: Ezúttal szerencsére "negyedóra kézilabda" is elég volt a magabiztos győzelemhez...

2. forduló
Csömör KSK - Dabas-Inárcsi KC 31-27 (18-12)
Kiskunhalas, 60 néző

Csömör KSK: Megyes - Pilmayer M. 1, Trufán 10, Gyetván 11, Csík 2, Skrapics 4, Tóth 2. Cs: Ceglédi (kapus), Haris 1, Gliba, Kovács É., Pécsi

A szünet után "horrorisztikus" elemekkel tarkított mérkőzésen a mieink a vártnál némiképp szorosabban tudták csak felülmúlni a bajnokságban is velük egy csoportban lévő vetélytársukat.

Elek Gábor: Szégyellem magam, hogy ilyet kell mondanom, de sajnos a második játékrészt teljesen tönkretette a játékvezetők minősíthetetlen ténykedése; mely egyértelműen rányomta bélyegét a találkozóra, feszültséget keltve a pályán és megzavarva mindkét csapat játékosait.

3. forduló
Csömör KSK - Kiskunhalasi NKSE 27-34 (13-15)
Kiskunhalas, 100 néző

Csömör KSK: Megyes - Török, Kovács É., Trufán 7, Haris, Gliba 1, Tóth 5. Cs: Skrapics 2, Gyetván 7, Pilmayer M. 3, Pécsi 1, Csík 1

Együttesünk minden tekintetben méltó vetélytársa volt az NB I-es hazaiaknak, akik csak az utolsó tíz percben tudtak megnyugtató előnyt szerezni és végleg a maguk javára fordítani a találkozót (51. perc: 24-26). A mieink - főleg az első játékrészben - sajnos rengeteg ziccert kihagytak, és lényegében ez pecsételte meg a sorsukat.

Elek Gábor: Büszke vagyok a csapatomra, mert játékosaimon - függetlenül a helyenként előforduló hibáktól és "idény eleji" formától, valamint az esetleges "külső körülményektől" - nemcsak a legnehezebb, Kiskunhalas elleni találkozón, hanem a másik két mérkőzésen is láttam az elszántságot, a küzdeni akarást, a meg nem alkuvást és az akaratot! Ha mindezt sikerül "átmenteniük" a bajnokságra, akkor nagyon szép jövő állhat majd a csapat előtt! Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy mindehhez rengeteg munka szükséges, tehát nem "ülünk a babérjainkon", hanem a bajnokság kezdetéig hátralévő egy hónapban tovább "kínozzuk magunkat", hogy a bajnoki sorozatterhelés alatt is sikerekkel örvendeztethessük meg szurkolóinkat és támogatóinkat, és el tudjuk érni kitűzött célunkat, a bajnoki cím megszerzését!