Lunde kimagaslóan teljesített

2007. augusztus 2. 23:37 © handball.hu

A norvég válogatott másodszor is legyőzte a vendég románokat. A két mérkőzés között az volt a különbség, hogy csütörtökön a hazaiak végig magabiztosan vezetve nyertek, és Katrine Lunde Haraldsen kiugró, 52%-os, valamint Kari Aalvik Grimsbö 33%-os teljesítményt nyújtott a kapuban. A románok oldalán ismét a gólzsák Ardean Elisei volt a legjobb kilenc találattal.

Katrine Lunde Haraldsen: 52%
Felkészülési mérkőzés
Norvégia - Románia 29-26 (16-12)
Fauske

A norvégok már az első félidő elején elhúztak ellenfelüktől, Marianne Roknénak és Göril Snorroeggennek köszönhetően. A 11. perc elején már négy góllal vezettek (7-3), a 19. percben pedig már hattal (12-6). Ardean Elisei azonban hamar faragott a hátrányon, s a csapatok 16-12-vel fordultak.

A második félidő 5. percében a románok két gólra megközelítették ellenfelüket, ám ekkor Nöstvold és Stange volt a pályán az, aki ismét növelte a különbséget (41. p.: 21-17). Az 52. percig még kétszer sikerült felkapaszkodniuk a románoknak két gólra, ám ekkor ismét robbantottak a norvégok, s elhúztak 27-22-re. Az utolsó öt percben Maier, Meirosu valamint Ardean még feltornázta csapatát mínusz kettőre, ám néhány másodperccel a lefújás előtt Rokne talált a vonalról a hálóba (29-26).

A találkozón ezúttal Katrine Lunde Haraldsen, valamint Kari Aalvik Grimsbö nyújtott kimagasló teljesítményt. Előbbi 25-ből 12-t, utóbbi pedig 21-ből 14 lövést engedett be hálójába. A másik oldalon Dinu 31-ből 22, Tolnai pedig 8-ból 7-et.

Norvégia: Grimsbö, Lunde Haraldsen (kapusok), Rokne 5(2), Stange 4, Snorroeggen 4(1), Riegelhuth 4(1), Nöstvold 3, Sörlie Lybekk 2, Blanco 2, Haarsaker 2(1), Frafjord 1, Nordberg Thorsen 1, Sulland 1, Breivang, Johansen
Románia: Dinu, Tolnai (kapusok), Ardean Elisei 9(5), Galca 6, Maier 5, Lecusanu 2, Meirosu 2, Puscasu 1, Bese 1, Manea, Crap
Hétméteresek: 5/7 (Snorroeggen és Haarsaker hagyott ki egyet-egyet); 5/5
Kiállítások: 8 perc (Nöstvold, Breivang, Frafjord, Sulland); 4 perc (Meirosu, Bese)