DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYkOdD9G' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Feltámadtak a norvégok | handball.hu - kézilabda

Feltámadtak a norvégok

2007. augusztus 2. 2:19 © handball.hu

Bár egy ideig vesztésre állt a norvég válogatott, a Bodö Spektrum szurkolóinak hangos biztatása segítségével kiharcolta a románok elleni győzelmet. A szerdai mérkőzésen leginkább a kapusok közötti különbség döntött az északiak javára, de ha Ardean-Elisei nem lenne...

Sörlie-Lybekk és Rigelhuth pacsiznak
Sörlie-Lybekk és Rigelhuth
pacsiznak
Norvégia - Románia 30-26 (13-13)
Bodö Spektrum, 1000 néző

A norvégok találtak be először a kapuba, de a románok mindig kiegyenlítettek, míg 13 perc elteltével vezettek is - először a mérkőzés folyamán. Sőt, a 19. perc elején már négy góllal többet lőttek Ardean-Eliseiék, s ekkor a románok üresjáratba kapcsoltak. A norvégok hamar kiegyenlítettek, majd ismét vezettek, a félidő végére pedig 13-13 volt az állás.

A második félidő elején itt-ott estek a gólok, a románok azonban lépésről lépésre növelték előnyüket, s negyed óra elteltével már négy góllal vezettek (20-24). Ekkor ismét elérkezett a románok üresjárata, Dinu sem találkozott a labdákkal, Lecusanu pedig két labdát is elszórt. A norvégok kiegyenlítettek, s hiába kért időt a sárga lapot kapott Tadici, a hazaiak öt góllal elhúztak az 58. percre (29-24). Ekkor a románoknak már csak szépségtapasz volt Lecusanu és Ardean-Elisei egy-egy gólja.

Norvégia: Pedersen, Lunde Haraldsen (kapusok), Sörlie-Lybekk 5, Aamodt 4, Snorroeggen 4, Riegelhuth 4(1), Herrem 3, Haarsaker 3, Frafjord 2, Breivang 2, Johansen 1, Sulland 1, Rokne 1, Blanco
Románia: Dinu, Tolnai (kapusok), Ardean-Elisei 14(9), Galca 4, Puscasu 2, Lecusanu 2, Manea 1, Nechita 1, Bese 1, Meirosu 1, Ivan, Maier, Cartas
Hétméteresek: 1/1; 9/9
Kiállítások: 4 perc (Rokne, Haarsaker); 4 perc (Ivan, Ivan)

Csütörtökön a két válogatott ismét összeméri erejét Fauskéban. Szintén ezen a napon, valamint szombaton találkozik Martinique-on a francia és a brazil nemzeti csapat.