A Slagelse ötödször döntős

2007. április 7. 12:14 © handball.hu

Az ünnepek közeledtével a kézilabdaélet Dániában sem áll meg, a Slagelse tegnapi teljesítményét tekintve ez az állítás pedig különösképpen megállja a helyét. A nemzeti bajnokság rájátszásában az elődöntő párharcok második találkozójára nagypénteken került sor. Míg az egyik ágon ez a forduló döntőnek bizonyult, addig a másik összecsapáson - Mehlmann Ibolya káprázatos teljesítményének is köszönhetően - az Aalborg kiharcolt magának még egy utolsó esélyt.

Fotó: hfoto.dk
Az első mérkőzéseken a Slagelse és a Viborg csapata került lépéselőnybe, miután hazai pályán diadalmaskodtak az Ikast és az Aalborg felett.

Slagelse DT-Ikast/Bording EH 34-29 (18-18)
Viborg HK - Aalborg DH 32-28 (15-11)

A visszavágók közül azonban csak az egyik hozta magával az elvárt izgalmakat. A Slagelse, végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, esélyt sem hagyott a válogatott klasszisokat felsorakoztató Ikastnak, és a 13-16-os félidőt követően 30-39-re tudott nyerni, így immáron sorozatban ötödszörre léphet pályára az aranyért.

Az Aalborg gárdája habár az első percekben még vette a viborgi ritmust, de az első játékrész második felében a vendégek szárnyakat kaptak, és Mikkelsen vezetésével 14-21-es állással vonulhattak az öltözőbe. A második félidőben az Aalborg felszívta magát, amiben sokat segített a Gigantium lelkes közönsége is. A svéd Matilda Boson büntető-találatával kiegyenlítettek (25-25), majd, mint a találkozón már annyiszor, Mehlmann Ibolya vette hátára a csapatot, és a 25. percben lőtt góljával át is vették a vezetést (30-29). A mérkőzés lefújása után szintén válogatott kiválóságunk volt az, akinek helyén volt a szíve, és az időntúli szabaddobás értékesítésével megszerezte csapatának a szerény, egygólos győzelmet. Ezen az ágon a mindent eldöntő, harmadik mérkőzésre húsvét hétfőn 16:15-kor kerül sor Viborgban.

Ikast/Bording EH-Slagelse DT 30-39 (13-16)
IBEH: Tanja Milanovic 9 (1), Hanne Halén 5, Gro Hammerseng 4 (3), Ragnhild Aamodt 3, Line Fruensgaard 3, Katja Nyberg 3, Karen Brødsgaard 3.
SDT: Mette Melgaard 10, Bojana Popovic 10 (1), Carmen Lungu 5, Maja Savic 4, Emiliya Turey 4 (2), Christina Krogshede 2 (1), Katarina Bulatovic 2, Ana Batinic 1, Line Hovgaard 1.

Aalborg DH - Viborg HK 33-32 (14-21)

Az Aalborg gólszerzői: Mehlmann Ibolya 8, Tanja Logvin 8 (1), Lærke Møller 6, Matilda Boson 6 (2), Natalija Gyerjugina 2, Louise Pedersen 2 (1), Louise Mortensen 1.
A Viborg gólszerzői: Henriette Mikkelsen 10, Csao Zsaj 5, Kristina Bille-Hansen 4, Rikke Skov 4, Lene Lund Nielsen 3, Grit Jurack 2, Lene Thomsen 2, Heidi Astrup 2 (1).