Jó eredmények Dániában

2007. március 17. 13:46 © handball.hu

Kiváló eredményt, 29-29-es döntetlent ért el a Ferencváros Gudméban, a KEK-negyeddöntőjének első mérkőzésén. Pastrovics fantasztikus formájának köszönhetően csak egy hajszál választotta el a népligetieket a győzelemtől. Az EHF-kupában a DVSC-Aquaticum csak két góllal, 26-24-re kapott ki Ikastban, míg a Győr hat góllal verte a Larvikot a Bajnokok Ligájában.

KEK-negyeddöntő, első mérkőzés
GOG Svendborg TGI - Budapest Bank-FTC 29-29 (16-15)
Gudme, 988 néző
Vez.: Leandersson, Lindroos (finnek)

A GOG góllövői: Jensen 7, Rokne 5, Knudsen 3, Dalgaard 3, Kviesgaard 2, Mölgaard 2, Hovind Johansen 2(1), van der Wissel 2(1), Andersen 1, Hilster 1, Flognman 1
A Fradi góllövői: Tóth 10(2), Uhráková 8(2), Soós 5, Mravíková 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 1
Kiállítások: 4 perc; 6 perc

Visszavágó: március 24., szombat 16.15 (tv.: m1)

A Ferencváros majd' két évvel ezelőtt 32-32-es, továbbjutást érő döntetlent ért el a GOG otthonában az EHF-kupa negyeddöntőjében. Majd' egy évvel ezelőtt - szintén az EHF-kupa negyeddöntőjében - a dánok nyertek egy góllal otthonukban, s most ismét döntetlen eredmény született - ezúttal a KEK-negyeddöntőben.

Méghozzá reménykeltő döntetlen, hiszen - bár sok hibával, de - eredményesen játszottak Tóthék. Az első félidőben mindkét együttes előnybe került, 30 perc elteltével azonban a GOG vezetett egy góllal 16-15-re. A második félidőben Pastrovics védéseinek, valamint Tóth, Uhráková és Soós gólerős játékának köszönhetően többször is két-három góllal vezetett a Fradi, a meccs végén azonban az addig is sok technikai hibát vétő zöld-fehérekre feljöttek a dánok, majd van der Wissel időntúli hetesével 29-29-re kozmetikázta az eredményt.

EHF Kupa-negyeddöntő, első mérkőzés
Ikast-Bording EH - DVSC-Aquaticum 26-24 (16-11)
Ikast, 1938 néző
Vez.: Judcsic, Kot (fehéroroszok)

Az Ikast góllövői: Brödsgaard 5, R. Aamodt 4, With Fruensgaard 3, Nyberg 3, Halén 3, Milanovic 2, Hammerseng 2, Hansen 2, Henriksen 1, Thorsen 1
A DVSC góllövői: Szűcs 6, Sopronyi 6, Orbán 6(4), Stuparicová 2, Csáki 1, Sütő 1, Latakaité 1, Szabó 1
Hétméteresek: 2/3; 4/4
Kiállítások: 4 perc; 10 perc

Visszavágó: március 25., vasárnap 18.00 (tv.: Sport1)

A Debrecen a félelmetes hírű Ikast ellen nem vallott szégyent, hiszen csak két góllal kapott ki a dánok otthonában. Hammersengék az első félidő végén néhány perc alatt 12-11-ről 16-11-re módosították az állást, és Szűcsék a második félidőben hatgólos hátrányban is voltak (23-17), a kétgólos vereség mégis reményt adhat a jövő vasárnapi visszavágóra.

Ehhez az eredményhez hozzájárult mindkét debreceni kapus, Tatjana Vorozscova és Kiss Éva is, akik 34 és 58 százalékkal (11/32 és 7/12) védtek. (A másik oldalon Rikke Schmidt 47 százalékkal fogott.)

Góllövőlista forrása: dvsckezilabda.hu