Német győzelem Riesában

2007. március 5. 7:49 © handball.hu

A riesai torna utolsó napján a horvátok a hollandokat, a németek pedig az oroszokat győzték le. Így, három megérdemelt diadallal Grit Jurack-ék nyerték a négy nemzet tornáját. Riesából ismét Hegedüs Márk tudósította a handball.hu-t.

Maren Baumbach
Hollandia - Horvátország 22:36 ( 8:18 )
Játékvezetők: Jutta Ehrmann, Susanne Künzig (Németország)

Gólok: van der Wissel 5, Lamein 4, van der Koelen 3, Visser 3, Groot 2, Karsten 2, Paap 1, Hofman 1, Wiegerinck 1 illetve Gace 6, Pusic 6, Penezic 6, Horvat 5, Golubic 3, Palcic 3, Lovric 2, Arslanagic 2, Tatari 2, Milanovic 1
5. perc 2-3 10. perc 5-7 15. perc 5-10 20. perc 6-13 25. perc 8-16 35. perc 12-23 40. perc 14-26 45. perc 15-27 50. perc 17-29 55. perc 19-32
Büntetők: 3/0 ill. 5/3

A riesai torna zárónapján az Oroszország ellen döntetlent elérő Hollandia találkozott az első két mérkőzését elvesztő, Josip Sojat által irányított horvát válogatottal. A találkozó érdekessége, hogy a két csapat júniusban vb-selejtező mérkőzésen kétszer is megmérkőzik egymással. Mindkét gárda teljesen új összeállításban lépett pályára az első két naphoz képest. A holland válogatott gyenge második sora nagy csalódást okozott, rengeteg technikai hibát láthattunk tőlük, észrevehető volt, hogy a tulipánosok ebben az összeállításban még nem szerepeltek együtt.

A másik oldalon a horvát edző a Podravka Koprivnica második sorának adott lehetőséget, egyedül Dijana Golubic (Krim Ljubljana) volt az, aki idegenlégiósként lépett pályára. Horvátország szép kézilabdát bemutatva probléma nélkül növelte percről-percre előnyét. Röttger Sjors edző - játékosai siralmas teljesítménye ellenére - megbízott kezdőcsapatában, csak a második félidő közepén adott lehetőséget az Oroszország ellen kifejezetten jól szereplő első holland sornak. A nagy vereségen ők sem tudtak változtatni, a horvátok magabiztosan győzték le a holland válogatott második sorát. Nagy következtetéseket mégsem lehet levonni a mai találkozóból, a júniusi mérkőzéseken mindkét csapat a legjobbjaival áll majd ki. A két válogatottnak így közel négy hónapja marad a felkészülésre, érdeklődéssel várhatjuk, hogy szerepelnek majd júniusban, melyikük jut majd be a franciaországi világbajnokságra.

Németország - Oroszország 31-29 (14-14 )
Játékvezetők: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowitz (Lengyelország)
Nézők: 800
Büntetők: 6/4 illetve 7/5

Gólok: Maren Baumbach (8), Grit Jurack (7), Mandy Hering (7), Nina Wörz (2), Anja Althaus (2), Anna Loerper (2), Anne Müller (1), Nadine Krause (1), Stefanie Melbeck (1) illetve Elena Polenova (6), Tatjana Kolyada (4), Polina Vyakhireva (3), Irina Poltoratskaya (3), Zhanna Yakovleva (3), Natalia Shipilova (3), Alina Gritsina (2) Oxana Romenskaya (1), Anna Kareeva (1), Ekaterina Andryushina (1), Daria Makarova (1), Alexandra Sytnikova (1)
5. perc 3-0 10. perc 4-4 15. perc 6-7 20. perc 11-10 25. perc 13-11 35. perc 18-16 40. perc 21-19 45. perc 24-20 50. perc 25-24 55. perc 28-25

Ezért a 60 perc kézilabdáért már megérte vállalni a hosszú utat és elutazni Riesába! Izgalmas, változatos játékot hozott a döntő, melyen parázs csatában, nagy küzdelem után Németország sikeresen visszavágott a tavalyi svédországi Eb-n elszenvedett elodőntőbeli vereségért és legyőzte Oroszországot 31-29-re.

A házigazdák Englert, Jurack, Müller, Wörz, Hering, Krause, Melbeck összeállításban léptek pályára, Trefilov a Suslina, Kareeva, Romenskaya, Poltoratskaya, Polenova, Shipilova, Makarova hetesnek szavazott bizalmát. A 800 néző által támogatott hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, gyorsan több gólos előnyre tett szert, Trefilov lányai csak a hatodik percben tudták bevenni az egész meccsen kimagaslóan védő, jövőre a Hypo-Noe kapuját erősítő Sabine Englert kapuját. Az orosz edző folyamatosan váltotta, cserélte játékosait, nem tűnt elégedettnek a látottakkal. A leverkuseni Nadine Krause kisebb sérülése és kiválása kicsit megzavarta a hazaikat, így a vendégek a félidő közepére rövid időre átvették a vezetést. A német csapat gyorsan rendezte sorait, Krause helyén a nyáron Dániába távozó Geschke kapott lehetőséget. Andryushina piros lappal való kiállítása (durva szabálytalanság a kapura törő Nora Reichével szemben) ellenére az oroszok tudták tartani a lépést a még nagyobb fokozatra kapcsoló hazaikkal, így döntetlennel (14-14) fordult a két csapat.

A második félidőben Maren Baumbach vezetésével a német válogatott átvette a vezetést és sorban lőhette góljait. Az orosz védekező specialista Romenskaya kiválásával (háromszor két perces kiállítás) eldőlni látszott a döntő, de Trefilov újított, fürge játékosainak (Kolyada, Vyakhireva) bizalmat szavazva egy gólra felzárkóztak az oroszok. A hazaiak az utolsó percekben magabiztosan és kitartóan támadva újabb gólokat elérve teljesen megérdemelten győzték le Trefilov csapatát, így három biztos győzelemmel megnyerték a négy nemzetek tornáját. Legjobb játékos: Stefanie Melbeck (Németország) Legjobb kapus: Jokelyn Tienstra (Hollandia)