Gálaelőadás Győrben

2007. február 25. 15:41 © handball.hu

A Bajnokok Ligája B-csoportjának utolsó mérkőzésén a Győri Audi ETO gálaelődást tartott a Lada ellen. Minden pályára lépő hazai mezőnyjátékos lőtt gólt, és a közönség is kiválóan szórakozott a nagyiramú, látványos, bár több hibával tarkitott meccsen. A magyar bajnok készülhet a következő fordulóra, ahol a Krim, a Hypo, vagy a Larvik lehet az ellenfele.

Győri Audi ETO KC – HC „Lada Togliatti” 39-28 (18-12)
Győr, Magvassy sportcsarnok, 1500 néző
Vez:Sarajlic, Vukusic (horvátok)

Győr: Herr – Bódi 7, Djokic 1, Hornyák 4/1, Spiridon 3, Bradeanu 9, Vérten 4. Csere: Guiu (kapus), Gogirla 5, Görbicz 1, Temes 1, Bognár 2, Juhász 1, Kovacsicz 1. Edző: Róth Kálmán.

Lada: Szidorova – Csernojvanyenko 6/3, Davigyenko 6/1, Mocsalina 4, Gruzgyeva 2, Posztnova 3, Gricina 1. Csere: Parfjonova (kapus), Muravjeva 1/1, Kolokolceva, Szakada, Lukjanyenko, Vinogradova 3, Klimova 2. Edző: Alexej Gumjanov.

Hétméteresek: 1/6 ill. 5/5
Kiállítások: 2 perc ill. 2 perc

Az előző győri BL- mérkőzés kimaradói közül Görbicz vállalta a játékot, Radulovics viszont egyelőre még nem lépett pályára. A vendégcsapatból két klasszis, Bliznova és Marennyikova hiányzott, utóbbi azért, mert útlevélproblémák miatt nem léphetett be az országba. Ez a furcsa eset bizonyára nagyobb port kavart volna fel, ha a meccsnek a presztízsen kívül más tétje is lett volna.

A meccs Posztnova átlövésgóljával indult, amire Görbicz hetesből válaszolhatott volna, de Szidorova kapus hárított, akárcsak egy perccel később Gogirla lövése után. Távolról nem nagyon sikerültek a hazaiak átlövései, betörésből viszont Hornyák és Bradeanu is eredményes tudott lenni. A vezetést Bódi góljával szerezték meg először a győriek, amikor a fiatal szélső egy újabb sikertelen átlövés után megszerezte a labdát, és éles szögből bevágta a hosszú felsőbe (7. perc: 3-2).

A magyar bajnok lassan, de fokozatosan növelte a különbséget: bár az átlövések és a büntetődobások továbbra sem sikerültek, betörésből így is eredményes tudott lenni a csapat. A védekezésre nem lehetett panasza Róth Kálmánnak, a lányok pontosan, szorosan védekeztek, hatékonyan blokkoltak, és Herr Orsolya is jó teljesítményt nyújtott. Szidorova kapuson kívül az orosz lányoknak nem sok sikerélménye lehetett ebben az időszakban, ő viszont parádézott (14. perc: 8-3).

Bár az átlövések továbbra is csak ritkán sikerültek, a hatékony védekezésből indított ellentámadásokkal növelte előnyét az ETO. Bódi éles szögből is biztos kézzel lőtt, ezért sok támadást a jobb szélre játszott ki a csapat. A komoly különbség viszont kicsit elaltatta a hazaiakat, és Vinogradova révén az orosz lányok is sikeres ellentámadásokat indítottak (24. perc: 13-8).

Az apróbb megtorpanás láttán Róth Kálmán időt kért, és némileg átszervezte gárdáját. Az egyre olajozottabbá váló orosz támadások megszűrésére zavaró poszton pályára küldte Görbiczet. Be is vált az elgondolás, mert a győri 13-as meg tudta akadályozni a hosszú keresztpasszokat, sőt egy labdaszerzés után gólt is lőtt. Összességében azonban nem nőtt tovább a különbség, amely azért így is jelentősnek volt mondható a félidőre (18-12).

A második játékrészt az orosz csapat is nyitott védekezéssel kezdte, és sikerült is átmenetileg megzavarniuk a győri támadógépezetet. Megint Bódi tudta megtörni a „szárazátkot” egy szép lövéssel, de az orosz beálló, Mocsalina kétszer is tudott válaszolni (34. perc: 19-14). Nem sokáig reménykedhettek azonban a vendégek, mert Bradeanu megtalálta a helyes átlövési távolságot, Bódi pedig ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta.

A nyitott védekezés miatt óriási rohanást produkáltak a csapatok, és bizony mindkét oldalon sok hiba csúszott a támadásokba. Összességében azonban a győriek jóval kevesebbet hibáztak, és folyamatosan növelték az előnyüket (40. perc: 25-17). Ekkor viszont újabb hullámvölgy következett, néhány kimaradt ziccer, és a felpuhult védekezés után máris csak 5 volt a különbség (45. perc: 26-21).

A csata két kulcsfigurája, Bódi és Bradeanu megint ki tudta húzni a csapat szekerét a kátyúból, a közönség is lelkesen bátorította a lányokat, így aggodalomra továbbra sem volt semmi ok, folytatódhatott a gálaelőadás (51. perc: 31-24). Az orosz csapat egyre kevésbé bírta erővel a nyitott védekezést, szabadabban hagyták a lövőket, Gogirla és Bradeanu pedig köszönte szépen a lehetőséget. A hazaiak előnye tízre nőtt, ezért a győri közönség rá is számolt a vendégekre. A kommunikációs problémák elkerülése érdekében ehhez elővették általános iskolai tanulmányaikból megmaradt orosztudásukat is.

A különbség közben tovább nőtt, minden győri játékos gólt lőtt, így a közönség kiszolgálása is tökéletesen sikerült (39-28).

Alexej Gumjanov: Sajnos, mi nem tudtunk ma olyan játékot nyújtani, amilyet szerettünk volna. Két kulcsjátékosunk, Bliznova és Marennyikova hiányzott, velük biztos, hogy jobb teljesítményt tudtunk volna mutatni. Igyekszünk minden meccsen a legtöbbet kihozni magunkból, akkor is, ha nincs már igazán tétje a mérkőzésnek, ma ennyire futotta.

Róth Kálmán: Az eredmény alapján elégedett lehetek, a védekezésünk kiváló volt, a támadásainkban vétettünk hibákat, de összességében sikerült jó teljesítményt nyújtanunk. Azt a célunkat is teljesítettük, hogy csodálatos közönségünket kiszolgáljuk és szórakoztassuk. A büntetődobások kihasználása ma nem igazán sikerült, úgyhogy ezt még gyakorolnunk kell. Nagyon örülök, hogy minden játékosunk hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez, és hogy a nyitott védekezésünk, amit a héten külön is sokat gyakoroltunk, ilyen jól működött. Ezzel párosult még egy kiváló kapusmunka is, Herr Orsi nagyon megbízhatóan teljesített.