Jobbszélről "előzött" a Cornexi

2007. február 4. 0:06 © handball.hu

Magabiztosan kezdte a játékot a Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata a Hódmezővásárhely elleni hazai bajnoki találkozón. A hazaiak Balogh Bea három egymás után értékesített büntetőjével szerezték meg a vezetést, és lendületüket egészen a félidőig sikerült is megtartani. A második játékrészben a vendég együttesnek lehetősége volt a szépítésre, de Vura József tanítványai a biztos négy-hatgólos előnyüket megtartva magabiztosan nyerték a találkozót.

Balogh Beatrix
NBI, 17. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB HoldingHódmezővásárhelyi NKC SE 35-28 (21-13)
Köfém Sportcsarnok, 950 néző
Vezette: Ágnecz, Sipos

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 13 (5), Kordyuk 5, Szrnka 4 (2), Trishchuk 4, Vijunaite 3, Tápai Sz. 2, Kenyeres 2, Pádár 1, Válova 1, Vaszari,
Vezetőedző: Vura József

Hódmezővásárhelyi NKC SE: Abramovics és Scholtz (kapusok), Jenőfi 8 (1), Wolf 7, Bloj 4, Mayer 4, Nikolayenko 2, Szepesi 2, Mucsi 1, Gertsmár, Takács, Fauszt, Fülöp, Stupakova. Vezetőedző: Kiss Szilárd

Hétméteresek: 7/7; 1/2 (Wolf hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc, illetve 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 8-4, 15. perc: 11-8, 20. perc: 15-10, 25. perc: 17-11; 35. perc: 24-16, 40. perc: 26-20, 45. perc: 29-23, 50. perc: 31-25, 55. perc: 33-28.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

"Nagyon örültem, hogy végig magabiztosan vezetve nyertük meg a találkozót, de az látszott, hogy jó csapat a Hódmezővásárhely. Végig oda kellett figyelnünk, maximális koncentrációval kellett játszanunk. Bíztam benne, hogy egy-két játékosnak sikerül játéklehetőséget nyújtanom, de a végjátékban volt, amikor csak négy gól volt a két csapat közti különbség, így ez most nem sikerült."

Kiss Szilárd, a Hódmezővásárhely vezetőedzője:

"Én úgy gondolom, hogy egy nálunk erősebb csapattal játszottunk, és a második félidő alapján becsületesen helytálltunk. Megszorítottuk őket, ennek alapján pedig csökkenhetett volna akár öt gól különbségre is az eredmény. Sajnos azonban ezt már nem tudtuk megvalósítani."

Balogh Beatrix, a Cornexi jobbszélsője:

"Az elmúlt időszakban nekem nagyon nem ment a játék, de szerencsére a mai meccs az tényleg jól sikerült. Minden pont számít nekünk, ezért nagyon készültünk, és ez meglátszott a játékunkon. Jól működött a védekezésünk, illetve a kapuban Fekete Csilla is nagyon jó teljesítményt nyújtott. Lerohanásokból is tudtunk gólokat lőni, és a felállt fal ellen sem tudtak igazán kivédekezni bennünket. Akkor tudtak feljönni, amikor nem játszottuk ki ziccerig a támadásokat, és ellövöldöztük a labdát. Ez meccs közben többször, periódusonként jelent meg. A csapat időben mindig magához tért, így megtartottuk előnyünket. Nagy csatát várok szerdán a Dunaferr ellen, és azt szeretném, ha a tavalyi meccshez hasonlóan végig szorosan alakulna az eredmény."