"Még egyszer köszönöm, KÖSZÖNJÜK!"

2007. január 15. 15:43 © handball.hu

Az EHF Kupa legjobb 16 csapata közé jutott a Kiskunhalas NKSE csapata, miután a hazai 9 gólos győzelmet követően a halasi lányok a szlovén Zalec otthonában is nyerni tudtak négy góllal. Zsiga Gyula, a Kiskunhalas vezetőedzője értékelte a mérkőzést.

Fotó: halasnoikezilabda.hu
"Nem tudok nem beszélni arról a felemelő és megható pillanatról, amikor megérkezvén a mérkőzés helyszínére, majd száz halasi szurkoló fogadott bennünket. Ha a DVSC, a Fradi vagy a Győr edzője lennék valószínűleg ez természetes lenne, na de együtt látni ennyi embert, akik ezért a "kis" csapatért szorítanak, nem lehet kellő meghatottsággal átélni!

Még egyszer, KÖSZÖNÖM! KÖSZÖNJÜK!

Sajnos ami a mérkőzés első 10-15 percét illeti, nagyon finoman is fogalmazva elég harmatosra sikeredett. Védekezésünk alkalmával csak abból és csak azoktól a játékosoktól kaptunk gólokat, akikre, vagy amire készültünk. Támadásaink során főleg a távoli átlövésekre helyeztük a hangsúlyt, de sajnos igen gyenge arányban (16/6) hajtottuk végre őket.

A beállójukat csak úgy, mint az első találkozó alkalmával, most is sikerült teljesen kikapcsolnunk. Az áttörési kísérleteik és a szélső pozíciók voltak a kritikus pontok. Az előzőnél 9/5, míg szélről 9/6 találat született. Sajnos a két török játékvezető elég sajátos formában ítélkezett, főleg 4 témában:

- progresszív büntetések
- passzív játék megítélése
- lépéshiba
- támadófaultok megítélése

Természetesen csak bennünket sújtottak az ítéletek! A fenti 4 szituációt érdekes módon mindig úgy ítélték meg, hogy az számunkra volt hátrány. Hamár hátrány: 16 perc kiállítás volt nálunk, míg ott csak 6! A büntetők megítélésében, nekik 9, nekünk 3 lehetőség.

A második félidőben a csapat nem csak jól, de rendkívül fegyelmezetten és elszántan tette a dolgát Kocsik és Kocsis irányításával, Valovics és Borbély pedig a társai fölé nőtt. A védelem sokat javult, főleg Vörös kapus és a Valovics-Kurgyis belső hármas teljesítményének köszönhetően.

Támadásaink teljesítménye: 52 %
Védelem teljesítménye: 55 %
Technikai hibák száma: 6 !!
Lövések pontossága: 56 % !!
Kapus teljesítmény (Vörös): 43 %

Ahogy, ma nézegettem az EHF "kalapozós" sorsolásos játékát, nos az esélyeink erőteljesen csökkentek abban a tekintetben, hogy olyan ellenfelet kapjunk, akikkel szemben reális továbbjutási esélyünk lehetne. Persze bárki is legyen, nem adjuk könnyen magunkat, hiszen nem egy feladós csapatom van, amit nagyon csípek bennük!"

RK CELEIA ZALEC (szlovén) - KISKUNHALAS NKSE 27–31 (14–12)
Zalec, 500 néző. V: Gökmen, Gök (törökök)
ZALEC: Pilepic – Bojovic 2 (1), Cerenjak 1, Levanic 4 (2), Kobal 1, Jericek 6, Korun 2. Cs: Futac 1, Curko 1, Toplak 3, Kocevar, Stregat, Potonjak 6 (3). Edző: Ales Filipcic
KISKUNHALAS: Vörös H. – Baross, Herr A. 3, KOCSIK 7 (3), Szűcs V. 1, VALOVICS 6, Koroknai 1. Cs: Győri (kapus), Kósa 2, Kurgyis 1, Sterbik 2, KOCSIS 6, BORBÉLY 2. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása: 8. p.: 4–4. 18. p.: 8–7. 22. p.: 12–8. 36. p.: 16–16. 51. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 10/6, ill. 3/3
Továbbjutott: a Kiskunhalas, kettős győzelemmel, 67-54 gólkülönbséggel