Kirsner klasszisa sem volt elég

2007. január 13. 11:19 © handball.hu

A fél éve kizárólag a Bajnokok Ligája küzdelmeire készülő Hypo NŐ pénteken hazai pályán fogadta a Ferencvárost a BL D-csoportjának második csoportmeccsén. A magyarok a tavalyi szezon EHF-Kupa-mérkőzései alatt számtalanszor bizonyították, hogy idegenben is van keresnivalójuk, ám a bravúr ezúttal nem sikerült. Az osztrákok legjobbja ezúttal a koreai Oh volt, míg a vendégeknél Kirsner parádézott.

Egyszer fent, egyszer lent...
Egyszer fent,
egyszer lent...
A mérkőzés esélyese a bécsi csapat volt, hiszen már az első csoportmeccsükön hatalmas bravúrt értek el, amikor a kétszeres BL-győztes Slagelsét Dániában sikerült legyőzniük.

A Hypo a koreai játékosokkal egyértelműen erősödött a nyáron, bár a pompás játékoskeret mellett fontos tényező, hogy az osztrák bajnokság közel sem olyan erős, mint a magyar: Németh Andrásék sokszor heti két hazai rangadót is játszanak, a Hypo pedig kiemelkedik az osztrák mezőnyből.

400 magyar szurkoló kísérte el az FTC-t a Bécsújhelyi létesítménybe, és bizakodva várta a kezdősípszót. A Hypo kapujában Sanko, a másik oldalon pedig Haris kezdte a mérkőzést. A Ferencváros az 5. percben Tóth találatával 1-2-re átvette a vezetést - mint később kiderült, először és utoljára. A bécsiek azonban Oh és Acimovic gólerősségének köszönhetően átvették az irányítást, s velük csak Kirsner tudta tartani a lépést a másik oldalon. A félidő második felére a fiatal Szucsánszki is összeszedte magát, ám az utolsó percekben minden összejött Fridrikaséknak (a litván származású hölgy az utolsó másodpercben még egy hatalmas bombával bevette Haris kapuját): félidő 18-14.

A szünetben Zinglersen és Németh edző is kapust cserélt (bár ezen a poszton mindkét együttes jól muzsikált): Sankot Rusnachenko, míg Harist Pastrovics váltotta. Tovább folytatta lendületes játékát a Hypo, amely Marin góljával már az ötgólos különbséget is elérte. A differencia állandósult a csapatok közt, és Oh-ék ettől kicsit elbízták magukat: próbáltak minél látványosabban játszani, láthattunk kínai figurát is a koreai légiósoktól, ám minden azért nem jött össze nekik. A különbség a mérkőzés végéhez közeledve arányosan csökkent, köszönhetően Kirsnernek és Mravikovának, akik szélről és a vonalról többször is eredményesek voltak (27-26). Kétszer is egyenlíthetett volna a vendégcsapat, ám Rusnachenko, illetve az őt cserélő Sanko a legjobbkor parádézott. Igaz, Pastrovicsra se lehetett panasz az FTC-ben. A mérkőzés végére a magyarok láthatóan elfáradtak, nem maradt erejük az újabb felzárkózásra: Hypo–FTC 32-30.

A másik meccsen: Kometal - Slagelse 18-19 (8-7)