Legyőzte a Halast a Cornexi

2006. október 26. 8:21

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding nőikézilabda-csapata a bajnokság újabb hétközi fordulójában a Kiskunhalasi NKSE gárdáját fogadta Székesfehérváron, és a 13. perctől végig vezetve négygólos győzelmet aratott. A hazai csapatból Balogh Beatrix és Tápai Szabina 9-9 találattal járult hozzá a bőséges gólterméshez.

Eredmény, 9. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kiskunhalasi NKSE 37-33 (19-16)
Székesfehérvár, 700 néző
v.: Horváth, Marton
Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Balogh B. 9 (2), Tápai Sz. 9 (2), Pádár 6, Vijunaite 6, Vaszari 3, Szrnka 2, Kenyeres 1, Lima 1, Trishchuk, Őri E.
Kiskunhalas: Győri, Vörös H. (kapusok); Koroknai 6 (3), Borbély 6, Ilyés 5, Herr A 5, , Valovics 4, Kocsik 3, Kocsis 2 (2), Szűcs 1, Kósa 1, Kurgyis, Sterbik, Baross.
hetesek: 4/4, illetve 5/5
kiállítások: 14, illetve 10 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-4, 10. perc: 6-6, 15. perc: 10-9, 20. perc: 15-11, 25. perc: 18-15, 35. perc: 23-18, 40. perc: 26-23, 45. perc: 31-25, 50. perc: 33-29, 55. perc: 34-31.

„Fontos volt, hogy itthon megszerezzük a győzelmet, ezt a célt elértük. Nyilvánvaló, hogy jelenlegi helyzetünkben minden mérkőzésünkre fokozottan figyelnünk kell, elég nagy a nyomás mind a játékosokon, mind a szakvezetésen a célkitűzések elérése kapcsán. Ehhez egy erős belső késztetés is párosul, hogy igenis megmutassuk, képesek vagyunk harcolni és győzni. A két izlandi találkozó után sokat foglalkoztunk a játékunkkal, a támadásunkkal, ez meg is látszott, mivel sok gól esett. Ami kicsit rosszabbul működött, az a védekezésünk, de azon fogunk tudni javítani. Elégedett vagyok a játékosok harciasságával és hozzáállásával, a győzelemhez kiváló egyéni teljesítmények is hozzájárultak” – mondta Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője.

„Örülök, hogy személy szerint nekem is jól ment a játék, de a legfontosabb, hogy a csapatnak sikerült nyerni. Úgy érzem újra lendületet kaptunk. Holnaptól a Vác elleni találkozóra koncentrálunk, amit hazai környezetben mindenképpen szeretnénk megnyerni” – nyilatkozta Tápai Szabina, a Cornexi játékosa.

Forrás: Presstige Média