"Nem vagyok elégedetlen a hat góllal"

2006. október 16. 12:46 © handball.hu

A Ferencváros-Brassó Bajnokok Ligája-selejtező mérkőzés után a hazaiak vezetőedzőjével, Németh Andrással beszélgetett a handball.hu.

handball.hu: Hogyan láttad a Brassó elleni első mérkőzést?
Németh András: A két csapatnak nagyon hasonló sajátosságai vannak: az erős védekezést követő gyors lerohanásokra épülő játék. Úgy éreztem mérkőzés közben, hogy az átlövő-teljesítményünk nem volt olyan, mint a megszokott. A védekezésünk is visszaesett a második félidő közepétől, egyébként azonban nagyon jó volt. Ez a kettő együtt hozta azt, hogy a végén ennyire meg kellett szenvednünk az eredményért. Ha csak a tavalyi mérkőzéseinkből indulunk ki, akkor ez a hatgólos előny tetemes, hisz tavaly a tétmeccseink közül többet is egy-két gólról hoztunk.

handball.hu: Elégedett vagy a hatgólos különbséggel?
Németh: Az, hogy a meccsen tízgólos előnyt gyakorlatilag hét perc alatt apasztottunk le háromra, bizonyítja a leginkább, hogy a Brassó ellen még a tíz gól sem jelentett volna biztosítékot a biztos továbbjutáshoz. Ha a mérkőzés előtt valaki azt mondta volna nekem, hogy hat góllal nyerünk, azonnal elfogadtam volna, így most sem vagyok ezzel elégedetlen. Azt sajnálom igazán, hogy a második félidő elején volt egymás után négy olyan lerohanásunk, ahol ziccert hibáztunk, és ekkor az ellenfél sem tudta egyik támadását sem értékesíteni. Ha mi akkor belőjük azokat a helyzeteinket, akkor valóban lett volna esélyünk egy nagyobb különbségű győzelemre. Tavaly minden ilyen meccsből levontuk a tanulságot, mindenki jól érezte, mit kell a vele szemben lévő ember ellen játszani, amit a második összecsapáson rendre alkalmazni is tudott. Remélem, ez idén sem lesz másként.

handball.hu: Mikor kezditek meg a mérkőzés elemzését, a felkészülést a visszavágóra?
Németh: Hét közben egy nagyon fontos bajnoki mérkőzést kell játszanunk, és ilyenkor főleg előjön a probléma, hogy nagyon kevesen vagyunk: jelen pillanatban 9-10 játékost tudunk bevetni. Ma is jól látszott, hogy vannak olyanok, akik maximum harminc percet tudnak játszani. Tóth Tímea és Németh Helga is sérülés után van, és utóbbi már talán soha nem lesz igazán százszázalékos értékű játékos. Számomra is csalódás, hogy Tóth Tímea még erőnléti problémákkal küzd, ami ma is bebizonyosodott. Azon leszünk, hogy ezen mindenképen javítsunk a hátralevő időben.

handball.hu: Zácsik a tőle megszokottól talán kicsit halványabban szerepelt…
Németh: Szandra ügyes, tehetséges lövő, de még csak 16 éves. Habár a bajnoki mérkőzéseken sokszor nagyszerű teljesítményt nyújt, nemzetközi téren még tapasztalatlan, szoknia kell a BL légkörét. Nagyon kevés olyan sportoló van nemcsak hazánkban, de világszinten is, aki 16 évesen már BL-mérkőzést játszott, így nyilvánvaló, hogy nem várhatjuk ugyanazt tőle, mint egy nemzetközi szinten már érett, rutinos játékostól.

handball.hu: Mit vársz a visszavágótól? Mennyi esélye van a Fradinak?
Németh: A továbbjutás esélyeit latolgatva még mindig azt mondom, hogy ötven százalékunk van a csoportkörbe jutásra. A visszavágó egészen biztos, hogy ellenséges hangulatban fog zajlani. Remélem, hogy ennek ellenére a játékvezetés hasonló módon korrekt lesz, mint itthon volt.