Megérdemelt Fradi-siker Fehérváron

2006. szeptember 28. 0:02 © handball.hu

Az NBI 5. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Budapest Bank FTC csapatát fogadta, és hatgólos vereséget szenvedett. A végig koncentráltan játszó fővárosaik a hazaiak hibáit könyörtelenül kihasználva szerezték meg a két pontot Székesfehérváron, és továbbra is 100%-osak a bajnokságban. A Cornexi mindössze egy félidőn keresztül tudta szorosan tartani az eredményt.

Fotó: V-Man v-man.borda.ca
Fotó: V-Man
v-man.borda.ca
Az első három percben háromszor volt eredményes az FTC a hazaiak eladott labdáit követő lerohanásokból, míg a Cornexi egy góllal tudott csak válaszolni. A félidő derekán aztán a fehérváriak szereztek egymás után négy gólt, amivel 8-6-ra vezettek. 9-9-nél már újra egyenlő volt az állás, és ezt követően már végig a vendégeknél volt az előny.

A második félidőt ugyanúgy kezdték a csapatok, mint az elsőt: Cornexi hibák, melyeket a Ferencváros megbüntetett. Öt perc elteltével már hatgólos fővárosi vezetést mutatott az eredményjelző, és ez a különbség meg is maradt a két csapat között a mérkőzés végéig.

NBI, 5. forduló:
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Budapest Bank FTC 28-34 (13-15)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 9 (1), Balogh B. 7 (4), Trishchuk 3, Kenyeres 2, Kordyuk 2, Tilinger 2, Vijunaite 2, Lima 1, Őri E., Pádár, Válova.
Vezetőedző: Szabó Edina

FTC: Pastrovics és Harisova (kapusok); Zácsikova 8 (1), Szamoránsky P. 6, Németh H. 5, Uhrakova 5 (1), Szucsánszki 4, Kirsner 3, Mravikova 3, Németh Cs., Smidéliusz, Soós, Szamoránsky A., Tóth.
Vezetőedző: Németh András

Hétméteresek: 5/5; 2/4 (Szucsánszki és Tóth hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 2 perc, illetve 2 perc
Az eredmény alakulása:
5. perc: 2-4, 10. perc: 5-6, 15. perc: 8-8, 20. perc: 9-10, 25. perc: 10-12; 35. perc: 14-20, 40. perc: 16-23, 45. perc: 19-27, 50. perc: 22-28, 55. perc: 24-31.

Németh András, az FTC vezetőedzője: "Nagyon kellemesen meglepett a csapatom, amelyik nagyon okosan kézilabdázott. Minden játékosom, aki a pályán volt, végig betartotta a taktikai utasításokat, és komolyan felnőtt ehhez a mérkőzéshez. Ahhoz, hogy tartsuk a pozíciónkat, ma nekünk nyerni kellett, és ez sikerült. A játékosaim megmutatták, hogy ugyanolyan jó csapat, mint amilyen tavaly volt."

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Az első félidőben érezhető volt egyes játékosaimon a fáradtság. Azt gondoltam, tudjuk magunkat tartani, és sikerült is megfordítani az állást, aztán mégis a Fradi szerzett újra vezetést. Fontos volt, hogyan kezdjük a második félidőt, de az eladott labdák és kihagyott helyzeteinkkel szemben egy nagyon jó kapusteljesítmény volt a Ferencváros oldalán, így nőtt a hátrányunk, és a védekezésünk is összeomlott. Nem nagyon tudtunk a második félidőben a Ferencváros játéka ellen megoldást találni, és kicsit úgy éreztem, beletörődött a csapatom, hogy nem tudunk nyerni. Továbbra is hiányzik az agresszivitás a játékunkból. Egymás után kettő elég súlyos vereség után vagyunk, így az a legfontosabb most, hogy a játékosok minél hamarabb összeszedjék magukat fizikailag és fejben egyaránt."

Francia kézisek vendégségben

A Köfém SC vendégeként 2006. szeptember 26-tól október 3-ig Székesfehérváron vendégeskedik a Chartres-i sportiskola küldöttsége. Az FTC elleni bajnoki rangadón is jelen voltak a francia kézilabdázó palánták, akik egy négyéves projekt részeként edzőtáboroznak Fehérváron.
A Chartres-i sportiskola 1982. óta foglalkozik a kézilabdázás utánpótlásával. A struktúra számos francia férfi válogatott játékost nevelt ki, így például a világbajnok Philippe Gardent-t és Thierry Perreux-t vagy az Európa-bajnok Geoffroy Krantzt. A női válogatottban Stéphanie Moreau, Alissa Gomis, Siraba Dembele, Nimétigna Keita, Anne Sophie Kpoze, Laurisa Landre és Karolina Zalewski szerepelnek a sportiskola korábbi diákjai közül.

A székesfehérvári látogatás egy négyéves projekt része, melynek keretében három éven keresztül a nemzetközi edzésmunkát tanulmányozzák a programban résztvevő szakemberek, és külföldi edzőtáborozáson vesznek részt a játékosok. A csoport székesfehérvári látogatása az első a három tervezett, éves edzőtábor közül. A negyedik évben majd a három vendéglátót látja viszont a sportiskola egy nemzetközi torna keretében.

A teljes program az Európai Unió finanszírozásában zajlik. Célja a sporton keresztül történő nevelés, melynek keretében nemcsak a kézilabda-képzésre és a nyelvtanulásra helyezik a hangsúlyt, hanem a külföldi utazásokkal a fiatalok szemléletmódját is alakítják, nyitottabba teszik őket más Európai Unióhoz tartozó társadalmak iránt.