Könnyű dolga volt a Fradinak

2006. szeptember 16. 16:54

A nőikézilabda-bajnokság 3. fordulójában huszonegygólos sikert könyvelhetett el a Ferencváros a Békéscsaba ellen a Népligetben. A forduló második mérkőzésén a Debrecen 11 góllal volt jobb a vendég Vasasnál. A Vác a Spartacust fogadta, és hat góllal nyert.

Budapest Bank-FTC - Békéscsabai ENK 39-18 (21-8)
Népliget, 500 néző
Vez.: Kovács, Pauer

FTC: Pastrovics, Illés (kapusok), Kirsner 8, Zácsik 7(2), Uhraková 6(3), Soós 4, Szucsánszki 4(1), Mravíková 3, Szamoránsky P. 3, Németh H. 2, Szamoránsky A. 2, Németh Cs., Smidéliusz, Varga. Edző: Németh András
Békéscsaba: Veress, Mészáros (kapusok), Zsuzsa 5, Szekeres 3, Takács 3, Tóth K. 3, Kelemen 2, Hajdu 1, Vincze 1, Cifra, Forczek, Petrovszki, Such, Valyuch. Edző: Gávai Ferenc
Hétméteresek: 6/8 (Szucsánszki hagyott ki kettőt); 0/0
Kiállítások: 2 perc (Szamoránsky P.); 12 perc (Kelemen, Such, Tóth K., Vincze, Zsuzsa, Zsuzsa)

Forrás: MKSZ

DVSC - Vasas-invitel 30-19 (12-8)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok, 1000 néző
Vez.: Herczeg, Südi

DVSC: Vorozscova - Csáki 4, Latakaité 1, Rácz, Szabó V. 4, Orbán An. 3(3), Stuparicová 4. Cserék: Király (kapus), Benyáts 3, Sopronyi 6, Madai 3, Sütő, Kovács A. 1., Hornyák D. 1. Edző: Bíró Imre
Vasas: Triffa - Berta 1, Nagy K. 4(3), Blaskovits, Moszkovaja 1, Tomori 8, Horova. Cserék: Tóthová (kapus), Gaál 1, Kamper 1, Stiener, Polláková 2, Balog, Ábrahám 1. Edző: Mocsai Lajos
Hétméteresek: 3/4 (Hornyák D. hagyta ki); 3/4 (Nagy K. hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc (Rácz, Benyáts); 4 perc (Nagy K., Triffa)
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 6-2, 15. p.: 7-5, 20. p.: 9-6, 25. p.: 11-7, 35. p.: 14-11, 40. p.: 17-12, 45. p.: 21-15, 50. p.: 25-17, 55. p.: 28-18
Időkérés: 29'22", - ; 13'23", -

Izgalmas mérkőzésnek ígérkezett a DVSC-Vasas találkozó a nőikézilabda-bajnokság 3. fordulójában. A hazai csapatnál többen is hiányoztak: Caltíková sérülése miatt, Szűcs Gabriella pedig családi okok miatt hiányzott a Debrecenből. A vendégeknél Kamper és Tomori is sérüléssel küszködve játszott.

Az félidő első felében elrobogott a Loki a Vasastól, 7-2-re vezetett. Mocsai Lajos időkérése után a vendégek 7-6-ra felzárkóztak, ám kiegyenlíteni nem tudtak, sőt, a Debrecen újra növelte előnyét. A hazai kapuban Vorozscova, a vendégekében Triffa védett jól az első félidőben, de a támadásait a Debrecen egyre jobban fejezte be. A félidőre 12-8-as hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok. A Loki-szurkolók főleg Tomori átlövései miatt bosszankodhatott eddig.

A második félidőben 10 percig még kiegyenlített volt a találkozó, bár a Debrecen tartani tudta a meccs első felében összehozott előnyét. A hazaiaknál Király váltotta a kapuban Vorozscovát, és ott folytatta a védéseket, ahol ukrán társa abbahagyta. Triffa viszont fáradni kezdett, és Király hosszú indításánál a hatoson kívül lábbal akadályozta annak elérését. Ennek eredménye az lett, hogy büntetést kapott. A kapuba Tóthová állt, de védésekkel nem tudta erősíteni a Vasas csapatát. A Debrecen egyre jobban elhúzott, háromnegyed időnél már 6 góllal vezetett (21-15).

Ez az előny nem csökkent, hanem nőtt a mérkőzés további perceiben. Sopronyi szárnyalni kezdett, egyre több és szebb gólokat lőtt jobbszélen. Az 50. percben 25-17, öüt perccel később pedig már 28-18 volt az eredményjelzőn. A mérkőzés végén mindkét csapat fáradtan védekezett, a Vasas pedig továbbra sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Bíró Imre tanítványai 11 góllal, 30-19-re nyerték meg a találkozót.

Mocsai Lajos, a Vasas edzője: A hétközi, Cornexi elleni meccs után nem tudtunk felkészülni teljes egészében, fizikai problémáink voltak, és a meccsen láthatóan fáradtan játszottunk. A második félidőben a befejezések pontatlanná váltak, és a betegeink sem épültek fel teljesen. A Debrecennek jelentősen erősebb a garnitúrája, ezért vesztenivalójuk nekik volt, de sikerült megnyerniük a találkozót.

Bíró Imre, a Debrecen edzője: A mérkőzés eleje kedvezően alakult számunkra, majd pontatlan lövéseink miatt kiegyenlítettebb játékot mutatott. A második félidőben viszont újra mi voltunk erőfölényben, így sikerült megnyernünk a találkozót. Vorozscova kiforrott, érett kapus, sokat segít a csapatnak védéseivel. Király pedig a junior válogatottban védett, de még van egy nehézsége, amit ki kell javítanunk. Sopronyi tavaly sokkal kevesebb mérkőzést játszott, mert nem akartunk terhet rakni rá, mivel szerepelt az ificsapatban, de most már csak a felnőttek között játszik, így ebben az évadban sokat számíthatunk rá.

Forrás: MTV

Váci NKSE - Bp. Kőbányai Spartacus SC 27-21 (14-10)
Vác, 300 néző
Vez.: Kocsmáros, Nagy

Vác: Juhász, Gridnyeva (kapusok), Veszeli 8(3), Farkas 5, Klász 4, Őri C. 3, Rábai 3, Orbán Ad. 2, Brecska 1, Trufán 1, Bagócsi, Belső, Nábelek, Schmidt. Edző: Kenyeres József
Spartacus: Plosinszkaja, Székely (kapusok), Szamosi A. 6, Viglási 4(1), Halmai 3, Szőke 3, Mátyás 2, Horváth 1, Schulcz 1, Szamosi L. 1, Borkowska, Lánczos, Tamás K., Tamás M. Edző: Laurencz László
Hétméteresek: 3/3; 1/4 (Mátyás, Szamosi L. és Viglási hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 8 perc (Orbán, Őri, Trufán, Trufán); 12 perc (Halmai, Horváth, Horváth, Mátyás, Schulcz, Szőke)