A hajrában kerekedett felül a Győr

2006. április 30. 20:11 © handball.hu

Izgalmas, fordulatos, kőkemény mérkőzésen a bajnoki címvédő Győr legyőzte a Dunaferr gárdáját. Bradeanu és Vérten kiváló teljesítményét Radulovics és Ferling igyekezett ellensúlyozni. A sokáig kiegyenlített csatában a hazaiak a hajrában kerekedtek felül, és végül négygólos győzelmet arattak.

NBI, rájátszás az 1-4. helyért, 2. forduló
Győri Graboplast ETO KC - Dunaferr NK 35-31 (16-16)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vez.: Herczeg, Südi

Győr: Petróczi - Kovacsicz, Dokic 4, Temes, Bradeanu 9, Görbicz 5(2), Vérten 7. Cserék: Oross (kapus), Mörtel 5(3), Juhász 3, Bódi 2. Edző: Róth Kálmán
Dunaferr: Sirina - Lovász, Radulovics 10(5), Ferling 7, Borbás 3, Kindl 1, Vincze 2. Cserék: Hoffmann (kapus), Mehlmann 5, Balogh B., Gáspár 2, Bulath 1. Edző: Kiss Szilárd
Hétméteresek: 5/8 (Mörtel hagyott ki egyet, Görbicz kettőt); 5/5
Kiállítások: 14 perc (Görbicz, Kovacsicz, Görbicz, Temes, Vérten, Bradeanu, Juhász); 18 perc (Borbás, Gáspár, Gáspár, Ferling, Vincze, Balogh B., Balogh B., Mehlmann, Kindl)
Időkérések: 19'39" (12-11), 58'35" (34-30); 14'00" (11-6), 55'11" (32-28)
A mérkőzés: 7. p.: 5-4, 13. p.: 10-6, 17. p.: 12-8, 20. p.: 12-11, 25. p.: 15-14, 35. p.: 18-18, 40. p.: 20-22, 45. p.: 25-23, 50. p.: 29-27, 55. p.: 31-28

A hazai csapatnak Herr Orsolya nélkül kellett kiállnia a mérkőzésre. A válogatott kapus keresztszalag-szakadás miatt kényszerült pihenőre, így a nagycsapatban már többször is kiváló teljesítményt nyújtó fiatal hálóőr, Oross Nilla készült Petróczi mögött az újabb éles bevetésre. A vendégeknél Nagy Ivett hiányzott sérülés miatt, a balszélső poszton azonban bevethető volt a már rutinosnak számító Vincze és Gerstmár is.

Az első találatot némi szerencsével Djokic szerezte, majd egy lerohanás után Vérten pókhálózta le a hosszú felsőt. Borbás szép bejátszás után beállóból válaszolt, majd a saját, kapufáról kipattanó labdájára Görbicz mozdult a leggyorsabban (5. perc: 3-2). Az agilis Borbás Ritát jól játszották meg a vendégek, megmozdulásai nyomán rendre gól, vagy hetes született. Vérten Radulovicsra, Djokic pedig Ferlingre húzódott előre, az így adódó helyet ki tudta használni a válogatott beálló. A Dunaferr ki is egyenlített (10. perc: 6-6).

A szintén nyitott védekezést alkalmazó vendégek ellen a Győr inkább a védők mögé betöréssel igyekezett operálni. Ebben Temes és Bradeanu jeleskedett, így a hazaiak megint elhúztak (13. perc: 9-6). Nagy iramú, lüktető csatát élvezhetett a közönség, sem a mérkőzés színvonalára, sem a hangulatra nem lehetett panasz.

A szorosabbá váló védekezése miatt jelentős előnyre tett szert a bajnoki címvédő a félidő felére (11-6). Ekkor azonban Ferling is megvillant, Borbás pedig folytatta hatékony beállójátékát, így a vendégek faragtak a hátrányon (19. perc: 12-10). A játékosok viszont nemcsak az eredményt, de egymást is faragták: Görbiczet, Gáspárt, Kovacsiczot, majd újra Gáspárt küldték ki a játékvezetők.

A hatalmas lendülettel játszó Radulovicsot alighanem felpaprikázta a megmozdulásait kísérő füttykoncert, mert a védők alig-alig tudták megállítani (24. perc: 15-14). Mehlmann góljával hamarosan ki is egyenlítettek az elszántan küzdő vendégek, sőt a félidő végéig meg is tartották a döntetlent (16-16), az emberhátrány ellenére.

A második játékrészt is a Dunaferr kezdte jobban, Mehlmann és Ferling révén rendre megszerezték a vezetést, ekkor a Győrnek kellett futnia az eredmény után (33. perc: 17-18). Meglepő párharcokat is láttunk a pályán, hiszen Görbiczet időnként Radulovics őrizte. A győriek játékmestere hamar beszedte a második kiállítását, Sirina pedig többször is jól hárított, így őrizte előnyét az újvárosi csapat (39. perc: 19-21). Bódinak helyén volt a szíve, kétszer is kiszorított helyzetből mattolta egykori csapattársát. Bulath is komoly "antréval" lépett pályára: előbb hatalmas gólt lőtt, majd szerzett egy kiállítást Temesnek.

Görbiczet második kiállítása után védekezésben nem szerepeltette Róth Kálmán, de gólt lőni felállt fal ellen is tudott, majd Vérten volt eredményes lerohanásból, sőt átlövésből is. Így máris a hazaiak vezettek kettővel a fordulatos, izgalmas mérkőzésen. Vérten egyszerűen megállíthatatlan volt: betörésből, átlövésből és ejtésből is megzörgette Hoffmann Kitti hálóját. Góljaira Mehlmann és Radulovics válaszolt. Ekkor azonban magasra csaptak az indulatok a pályán, Mehlmann és Vérten kapott kétperces büntetést. Látszott, hogy az a csapat fogja megnyerni a meccset, amelyik hamarabb tud megnyugodni. Bradeanu betörése után újra a hazaiak húztak el (29-26), de a Dunaferr is hamar rendezte a sorait (54. perc: 30-28).

A román légiós két újabb gólja után eldőlni látszott a mérkőzés (32-28), de a vendégek természetesen nem adták fel az utolsó pillanatig. Kiss Szilárd időkérése ezúttal nem hozott a mérkőzés sorsát befolyásoló eredményt, de nem is növekedett tovább a különbség. A végeredmény 35-31 lett.