Végül simán nyert a Cornexi

2006. március 31. 21:12 © handball.hu

Az utolsó 13 percben nyerte meg a Suzuki Benkő Magyar Kupa 1. elődöntőjét a Cornexi, amely a Vasas csapata ellen küzdött a döntőbe jutásért. A félidőben a székesfehérváriak csak egy gólos előnnyel rendelkeztek, a végeredmény azonban 26-20 lett.

Suzuki Benkő Magyar Kupa, 1. elődöntő
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Vasas-invitel 26-20 (12-11)
Gödöllő, Egyetemi Csarnok, 1500 néző
Vez.: Jancsó, Marczinka

Cornexi: Sugár - Balogh B. 10(2), Korgyuk 2, Őri E., Szabó V. 2, Tápai Sz. 9(1), Kenyeres 1. Cserék: Fekete (kapus), Triscsuk, Vijunaité 1, Pádár 1, Vaszari, Tilinger. Edző: Borsosné Szabó Edina
Vasas: Triffa - Berta 3, Stiener, Moszkovaja 2, Tomori 4, Gabnai, Horova 2. Cserék: Tóthová (kapus), Szilágyi 5, Őri A. 3(2), Blaskovits, Simon, Ábrahám 1. Edző: Mocsai Lajos
Hétméteresek: 3/5 (Tápai Sz. és Balogh B. hagyta ki); 2/2
Kiállítások: 8 perc (Triscsuk, Kenyeres, Korgyuk, Kenyeres); 8 perc (Gabnai, Berta, Blaskovits, Ábrahám)
A mérkőzés: 4. p.: 1-2, 12. p.: 3-4, 19. p.: 5-8, 26. p.: 10-10, 33. p.: 14-11, 38. p.: 15-13, 47. p.: 17-17, 53. p.: 22-17, 57. p.: 25-19

Igencsak gólszegény mérkőzés lett volna a Magyar Kupa 1. elődöntőjéből, ha a csapatok nem támadnak fel időben, és védekezésük sem gyengül az első félidő derekán. Szilágyi Anett góljának örülhetett a Vasas lelkes szurkolótábora a 2. percben, majd a másik oldalon Tápai Szabina is betalált. Mindkét oldalon jól védő kapusokkal találták magukat szembe a játékosok, hiszen Sugár és Triffa is jól védett, így a 10. percben 2-2 volt az állás.

A Vasasban Szilágyi már a harmadik találatot érte el, mire büntetőből Őri Adrienn is betalált. Érkezett gyors válasz is: az egész mérkőzésen szenzációsan játszó Balogh Beatrix már a második gólját lőtte. Innentől kezdve a Cornexi többször is egy gólra felzárkózott, mire a Vasasból Tomori és Berta csak növelte a különbséget (19. p.: 5-8). De hiába, a piros-kékek megtorpantak, Balogh előbb hétméteresből, majd indításból szerzett újabb gólt, és Tápai ismét betalált Triffa hálójába, így ki is egyenlített (21. p.: 8-8). Mocsai Lajos kért időt, hogy rendet tegyen a fejekben, amelynek eredményeképpen Tomori lőtt gólt, majd ismét Balogh célozta meg kitűnően Triffa kapuját. A szünet előtt azonban a Cornexi Vijunaité és Tápai újabb góljával vezetést szerzett (12-11).

A második félidő elején először Pádár, majd Szabó Valéria növelte a fehérvári előnyt, a Vasas pedig öt percet fejben még az öltözőben töltött. A labda ekkor találkozott először a hálóval Sugár kapujában. Balogh hétméterest hibázott, a Vasas pedig közelített, majd a 42. percben Horova második találatával kiegyenlített (16-16).

A továbbra is fergetegesen játszó Balogh és Tápai sorozatai azonban megtörték lélekben az addig magát jól tartó Vasast, és alig hat perc alatt annyira elhúztak Szabó Edina tanítványai, hogy Tomoriék már nem tudtak felállni (53. p.: 22-17). Őri Adrienn, majd Ábrahám is lőtt ugyan egy-egy gólt, de Balogh és Tápai ott folytatták, ahol abbahagyták (57. p.: 25-19).

A fizikailag és fejben is elfáradt fővárosiaknak ekkor már elszállt az esélyük arra, hogy hatgólos hátrányukból lefaragjanak néhányat. Moszkovaja ugyan még lőtt egy gólt, ám a vége előtt Kenyeres Fanni is betalált a kapuba a fehérvári szurkolók nagy örömére. Maradt tehát a különbség, 26-20-ra győzött a Cornexi, amely számukra a kupadöntőt jelenti.