Magabiztos Dunaferr-győzelem

2006. március 25. 11:42

A bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában 20 góllal nyert a Dunaferr a vendég Hódmezővásárhely ellen. A rájátszás a kiírás szerint április 16-án kezdődik. A Dunaferr a felsőházban, a Vásárhely pedig a középmezőnyben vesz részt a rájátszásban.

Mehlmann Ibolya
NBI, 22. forduló
Dunaferr NK - Hódmezővásárhelyi NKC SE 40-20 (18-9)
Dunaújváros, 500 néző
Vez.: Mohler, Garaus (osztrákok)

Dunaferr: Sirina - Lovász 5, Radulovics 4(1), Ferling 2, Balogh 2, Kindl 3, Vincze 4. Csere: Hoffmann (kapus), Mehlmann 7(1), Gerstmár 5, Gáspár 3, Borbás 3, Nagy I. 2. Edző: Kiss Szilárd
Vásárhely: Körmöczi, Scholtz (kapusok), Nyikolajenko 4, Wolf 4(1), Gaál 3, Jókai 3, Ancsin 2, Mucsi 2, Fehér 1, Jenőfi 1, Sipos, Bloj, Dobó, Miklós. Edző: Buday Ferenc
Hétméteresek: 2/2; 1/1
Kiállítások: 6 perc (Balogh B., Gerstmár R., Kindl); 10 perc (Ancsin, Fehér, Gaál, Gaál, Jókai)

A magabiztos győzelem reményében fogadták péntek este hat órától a Hódmezővásárhely együttesét a Dunaferr női kézilabdázói az alapszakasz utolsó fordulójában. Hazai pályán egyértelműen a Mehlmannék számítottak a mérkőzés esélyesének, s fogadkoztak is, hogy szép győzelemmel próbálják feledtetni a hétvégi kupafiaskót.

Ennek megfelelően is kezdte a találkozót Kiss Szilárd együttese, hiszen már a negyvenedik másodpercben kétgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző, sőt a 2. perc végére növelte előnyét a Dunaferr (3-0). Erre ugyan két gyors góllal válaszolt Buday Ferenc gárdája, de Lovász és Kindl találatai után azért kijelenthettük, hogy jól indította a mérkőzést a Dunaferr (6-2). Időt is kért a vendégek mestere, de ez csak arra volt elég, hogy valamelyest csökkentse hátrányát a vásárhelyi egylet - ám Ferling, Balogh valamint Radulovics góljaival magabiztosan őrizte három-négygólos vezetését a dunaújvárosi csapat (11-7).

A záró tíz percet viszont alaposan megnyomta a Dunaferr, mely a 22. percben engedte utoljára gólt lőni a vendégeket, s remek védekezéssel, valamint gyors indításból lőtt gólokkal küldte padlóra a vásárhelyi gárdát. Különösen Vincze és Lovász volt elemében, akik négy-négy gólt szereztek az első harminc percben, s az ő hathatós közreműködésükkel a félidő végére már kilenc gól volt a két csapat közti különbség (18-9).

A második játékrészben mindössze harminc másodpercet kellett várni arra, hogy meglegyen a "tíz közte", s bár Kiss Szilárd szinte teljes kezdőcsapatát lecserélte, továbbra sem volt egy súlycsoportban a két gárda. Miközben Lovászék jószerivel akkor lőttek gólt, amikor akartak, a vendégek kísérletei rendre elhaltak a hazai védőfalon, így mindössze nyolcpercnyi játékot követően már csak az lehetett a célja a vendégeknek, hogy valamilyen úton-módon elkerüljék a katasztrofális vereséget (24-10).

Ebben Nyikolajenko próbált meg segíteni a vásárhelyi alakulatnak, de hiába lőtt gyors egymásutánban három gólt is a vendégek átlövője, a Dunaferrben most minden játékos hozzátett valamit a végül sima győzelemhez. Mehlmann és a fiatal Gerstmár gólpárbaja indította a mérkőzés hajráját, amelyben a teljesen elfáradó vendégcsapat már csak asszisztált a hazaiak örömjátékához.

A mérkőzés végén pontosan húszgólos Dunaferr-siker született (40-20), s látva a két csapat közti tudásbeli különbséget, még ilyen arányban is megérdemelten nyerte a meccset Kiss Szilárd együttese. Az egyetlen dolog, ami miatt szomorkodnunk kellett, Nagy Ivett újabb sérülése volt, hiszen a nemrég felépült balszélső alig tíz percet tölthetett a pályán a második játékrészben, mikor egy ártalmatlan szituációban ismét kisebb sérülést szenvedett, s már nem is tudta folytatni a játékot.