DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYGHocB6' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Visszavágott a Viborg | handball.hu - kézilabda

Visszavágott a Viborg

2006. január 18. 23:47 © handball.hu

Dániában, a Toms Liga 14. fordulójában a Viborg hazai pályán ezúttal legyőzte a kupagyőztes GOG csapatát. A mérkőzés előzménye az volt, hogy a vendégek december 30-án szintén itt szerezték meg a Dán Kupát. A visszavágás sikerült, négy góllal múlta felül ellenfelét a hazai csapat.

Toms Liga, 14. forduló
Viborg HK - GOG Svendborg TGI 30-26 (13-11)
Viborg Stadionhal, 1910 néző
Vez.: Frydkjaer Petersen, Johnsen

Viborg: Louise Bager Nörgaard, Valerie Nicolas (kapusok), Heidi Astrup 8, Csao Zsaj 6, Grit Jurack 6, Henriette Mikkelsen 3, Christina Varzaru 2, Isabel Ortuno Torrico 2, Charlotte Höjfeldt 1, Lene Lund Nielsen 1, Ann Grete Nörgaard 1, Kristina Bille Hansen, Lene Thomsen. Edző: Tomas Ryde
GOG: Mette Iversen, Inna Szuszlina (kapusok), Anna Karejeva 5, Pearl van der Wissel 4, Winnie Möl­gaard 4, Anette Hovind Johansen 3, Male­ne Dalgaard 3, Stine Frank 3, Tina Flognman 2, Aiko Hajafune 2, Ditte Andersen. Edző: Peter Bruun Jörgensen
Kiállítások: 4 perc (Kristina Bille Hansen, Susanne Munk Lauritsen Wilbek); 6 perc (Anna Karejeva, Winnie Mölgaard, Malene Dalgaard)

A BL-csoportmérkőzések 1. fordulójában a hazai pályán súlyos bukást szenvedett Viborg összeszedte magát, és visszavágott a GOG-nak a december 30-án elszenvedett vereségért. Akkor a tét nagyobb volt, hiszen a Dán Kupát nyerte meg a vendég csapat a zöldek otthonában kétgólos győzelmével. Jurackék azonban ezt is, és a Krim elleni hatgólos vereséget is kiheverték, a hétvégén Larvikban parádéztak (Larvik - Viborg 23-31), és újabb értékes pontokat gyűjtöttek a bajnokságban.

SönderjyskE - Slagelse DT 27-38 (9-17)
Haderslev Idraetscenter, 1972 néző
Vez.: Adelgaard, Wohlers Rahbek

SönderjyskE: Branka Jovanovic, Kurucz Orsolya (kapusok), Marina Rokic 7, Cecilie Thorsteinsen 6, Gro Knutsen 6(1), Hajdu Kriszti­na 3, Maria Hansen 2, Aasa Köns­berg 1, Tine Mikkelsen 1, Alena Polasková 1, Louise Jacobsen. Edző: Thomas Sörensen
Slagelse: Marie Möller, Cecilie Leganger (kapusok), Emilija Turej 7, Irina Poltorackaja 7(3), Rikke Hörlykke 6, Met­te Melgaard 4, Carmen Lungu 3, Kamillla Kristensen 3, Bojana Popovic 3(1), Line Hovgaard 2, Ana Batinic 2, Helle Svens­son 1, Tatiana Bennedsen. Edző: Anja Andersen
Kiállítások: 2 perc (Cecilie Thorsteinsen); 2 perc (Kamilla Kristensen)

Az utolsó helyen álló SönderjyskE a jóval esélyesebb Slagelsét fogadta igaz, nem hazai pályán. A nagy érdeklődésre való tekintettel a közeli Haderslevben rendezték meg a mérkőzést. A Slagelse bajnokhoz - és BL-győzteshez - méltóan már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, és a másodikban is növelte előnyét.

Horsens HK - Aalborg DH 30-34 (16-18)
Forum Horsens, 2500 néző
Vez.: Lorentzen, Sabro

Horsens: Jeanette Nilsen, Birgitte Nielsen (kapusok), Christina Körup Pedersen 8, Annika Wiel Fredén 7, Christina Kri­stensen 5, Mette Sjöberg 4, Jane Wang­söe 3, Marianne Bonde 3, Pernille Holst Larsen, Mia Falk, Kirsten Sönderskov. Edző: Kenneth Sahlholdt
Aalborg: Katrine Lunde, Rikke Schmidt (kapusok), Kristine Lunde 8, Louise Mortensen 7, Isabel Blanco 6, Narcisa Lecusanu 6, Natalija Gyerjugina 2, Nata­sja Burgers 2, Marianne Rokne 2, Loui­se Pedersen 1, Matilda Boson, Rikke Nielsen. Edző: Christian Dalmose
Kiállítások: 8 perc; 6 perc

Az Aalborg - amennyiben bajnokságot akar nyerni - nem bukhat tovább. Egy héttel ezelőtt Gudméban kapott ki nagy meglepetésre hazai csapattól, amelyik a bajnokságban csak a 9. helyen állt. Most Horsensbe utaztak a Dalmose-lányok, és semmi kétséget nem hagytak afelől, hogy jobbak az ellenfélnél. A Győr BL-ellenfele négy góllal győzött, és várja a zöld-fehérek elleni szombati Bajnokok Ligája találkozót.

Vez.: Möller Nielsen, Aagaard

KIF: Christine Lindemann (kapus), Klara Boeva 6, Jelena Eric 3, Louise Svalastog 3, Majbritt Kviesgaard 3, Stine Svangaard 2, Anette Bonde Christensen 1, Louise Föns 1, Susanne Kastrup 1, Pernille Knudsen 1, Lise Binger. Edző: Morten Arvidsson
Randers: Hoffmann Olga (kapus), Lene Tönnesen 7, Karina Jörgensen 3, Kathrine Munch 3, Heidi Johansen 2, Tatjana Szilics 2, Berit Kristensen 1, Laura Danielsen 1, Mie Augustesen 1, Tina Bjerke, Katrine Rothausen. Edző: Heine Eriksen
Kiállítások: 10 perc (Klara Boeva, Jelena Eric, Jelena Eric, Stine Svangaard, Anette Bonde Christensen); 0 perc

A 13. forduló hátramaradt mérkőzését izgalmakból nem volt hiány. A hazaiak és a vendégek felváltva vezettek két-három góllal, de a meccset a Randers előtt álló KIF nyerte az utolsó percben lőtt góljával.