Dunaferr-siker Újvárosban

2006. január 11. 22:46

A Dunaferr hazai pályán háromgólos győzelemmel kezdte a 2006-os évet a nőikézilabda NBI 14. fordulójának mérkőzésén. A Kiskunhalas szinte végig tartotta a BL-induló tempóját, sőt, néha át is vette a vezetést, de az utolsó percekben Ferlingék négygólos előnyét már nem tudták ledolgozni a vendégek.

NBI, 14. forduló
Dunaferr NK - Kiskunhalasi NKSE 29-26 (15-14)
Dunaújváros, 600 néző
Vez.: Pech, Vágvölgyi

Dunaferr: Sirina - Lovász 3, Mehlmann 1(1), Ferling 8(1), Borbás 2, Kindl 4, Vincze 1. Cserék: Hoffmann (kapus), Radulovics 4, Bulath 5, Nagy I. 1, Gáspár. Edző: Kiss Szilárd
Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Ilyés 7, Koroknai 4, Kocsik 4(1), Baross 2, Kurgyis 2, Ruskó 2, Szűcs V. 2, Borbély 1, Kocsis 1, Kósa 1. Edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 2/4 (Ferling és Mehlmann hagyott ki egyet-egyet); 1/3 (Kocsik hagyott ki kettőt)
Kiállítások: 6 perc (Gáspár, Kindl, Nagy I.); 4 perc (Kósa, Kósa)

A találkozón a Kiskunhalas lőtte az első gólt, majd a hazai csapat hamar átvette a vezetést, és tartani tudta kétgólos előnyét a félidő közepéig, amíg a vendégek ki nem egyenlítettek (7-7). Ekkor azonban Ilyésék meglepték a közönséget, a 20. percre előnyt szereztek (8-9). A pályára küldött Radulovics-góloknak és a jó védekezésnek köszönhetően a Dunaferr újra kétgólos előnybe került (13-11), amelyből a félidő végére egy még maradt.

A halasiak a második félidő elején sem fáradtak, a 40. percre ismét kiegyenlítettek (19-19), és négy perccel később ismét megszerezték a vezetést (20-21). A Dunaferr ismét keményített védekezésén, ekkor Ferling és Bulath labdája is többször is megtalálta az utat a hálóba (51. p.: 24-21). A Halas ismét csak zárkózni próbált, de a győzelem csak az 58. percben, négygólos vezetésnél vált biztossá (29-25). A hátralévő időben a vendégek már csak egy gólt tudtak szerezni, így 29-26-tal Kiss Szilárd csapata szerezte meg a két pontot.