Jön a megérdemelt "nyaralás"

2006. január 7. 20:09

Az EHF-kupa 3. fordulójában a Ferencváros fogadta a Madeira csapatát, és húszgólos győzelemmel várja a jövő vasárnapi visszavágót. A DVSC szintén tetemes előnnyel, 31-19-es győzelem után utazik a jövő hét végén Norvégiába, a Tertnes otthonába.

Katarína Mravíková
EHF-kupa, 3. forduló
FTC-Klub Petrol - Madeira Andebol SAD 46-26 (22-14)
Népliget, 1200 néző
Vez.: Pavicevic, Vujisic (SCG)

FTC: Pastrovics - Mravíková 11, Szamoránsky P. 4, Uhraková 3(1), Tóth 6(1), Kirsner 8, Szucsánszki 2. Cserék: Harisová (kapus), Laluska 5, Németh H. 1, Kamper 4, Horváth, Szamoránsky A. 2, Valovics. Edző: Németh András
Madeira: Ganau - A. M. Sousa 2, Estácio 2, Tavares 4, Gomes 1, Cardoso 7(3), Saebra 6. Cserék: Gouveia (kapus) 1, Aguiar, Goncalves 1, Franco, Camacho 2. Edző: Filipe Calado
Hétméteresek: 2/2; 3/3
Kiállítások: 2 perc (Laluska); 10 perc (Aguiar, Estácio, A. M. Sousa, Tavares, A. M. Sousa)

A Ferenváros egy percnyi esélyt nem adott a vendég portugál együttesnek, végig kezében tartotta a vezetést és a mérkőzést is. Az első félidő elején gyors találatokkal már két-háromgólos előnyt szerzett a Fradi (10. p.: 8-5). A Madeira nem adta meg magát, küzdött, ahogyan tudott. A 16. percben 11-7-re vezetett Szamoránsky Piroska labdaszerzéséből a Fradi, azonban néhány hibát kihasználva az ellenfél 12-10-re közelítette meg Kirsneréket a 19. percben.

Németh András időt is kért, és a Fradi ismét gyors gólokkal büntetett. Tóth, Mravíková vagy Kirsner büntetett, mikor ki volt éppen helyzetben. A 25. pecben - néhány perccel a pályára lépése után - Németh Helga megsérült, és el kellett hagynia a játékteret (18-13). A két zöld-fehér szélső folytatta gólpárbaját, és a mérkőzés félidejében már 22-14-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőben már Pastrovics is úgy védett, ahogyan azt Németh András várta tőle, hat perc alatt 6-0-ás szériát produkált Kirsner, az újonnan beállt Kamper valamint Mravíková (37. perc: 28-14). Néhány perccel később Laluska belőtte a Fradi 30. gólját, majd a következő portugál támadásnál kiállították, és ezzel megszerezte első és egyetlen kétperces büntetését a Ferencváros. Ahogyan az első félidő elején, ezúttal is jól kihasználta emberelőnyét a Madeira, három gólt lőtt és csak egyet kapott (40. p.: 31-18).

Pastrovics ismét kiváló indításokkal kápráztatta el a közönséget, Mravíková még mindig nem tudott hibázni. A 44. percben Cristina Gomes szerzett gólt (34-20), aztán hét percen keresztül Pastrovics ismét bezárta a kapu bejáratát, a Fradi pedig hatot lőtt az ellenfél hálójába (50. perc: 40-20).

A Madeira kapust cserélt, de újat nem tudott mutatni, hacsak azt nem, hogy az 55. percben saját kapujából szerzett gólt (44-24). A néhány perces gólcsend után Németh András arra kérte a lányokat, hogy a húszas különbséget tartsák meg, akik szót is fogadtak edzőjüknek. Goncalves utolsó másodpercben lőtt góljával a Ferencváros 46-26-ra nyert a portugálok ellen, és a jövő hét végén jól megérdemelt "nyaralásra" utazhatnak Madeirára.

DVSC - Tertnes Bergen 31-19 (17-9)
Debrecen, 2500 néző
Vez.: Kamisevski, Acev (MKD)

DVSC: Vorozscova - Kereki 2, Latakaité 3, Rácz, Szűcs G. 8, Orbán 9(4), Stuparicová 1. Cserék: Madai 2, Sopronyi 2(2), Sütő E. 1, Soós, Csáki 2, Caltíková 1. Edző: Bíró Imre
Tertnes: T. Pedersen - Florholmen 2, Furnes 1, Vikebö 5, Urne 2(2), Hylleseth 6, Huseklepp 1. Cserék: Brox Strand, Fabiková, Sognnaes, I. Nygaard Pedersen 2. Edző: Lars Riis Ellingsen
A mérkőzés: 7. p.: 4-1, 11. p.: 5-4, 22. p.: 13-5, 27. p.: 15-7, 32. p.: 19-9, 38. p.: 21-11, 45. p.: 25-13, 52. p.: 29-16, 58. p.: 30-18
Hétméteresek: 6/7; 2/2
Kiállítások: 6 perc; 12 perc