Norvég Kupa: Larvik, Dán Kupa: GOG

2005. december 30. 18:45 © handball.hu

Az első félidőben még izgalmas csatát hozott a Byaasen-Larvik Norvég Kupa-döntő összecsapás, amely többek között Linn-Kristin Riegelhuth, Heidi Flaatnes és Tonje Larsen góljaival dőlt el a Larvik javára. Dániában viszont a második félidő hozott izgalmas csatát: a GOG a félidőben ötgólos hátrányban volt a Viborg ellen, de fordítani tudott, és megnyerte a dán SPORT MASTER Kupát.

Fotó: Claus Fisker (bt.dk)
Norvég Kupa-döntő
Byaasen EH - Larvik HK 18-21 (9-9)
Oslo Spektrum, 4300 néző
Vez.: Abrahamsen, Kristiansen

Byaasen: Beck, Grimsbö (kapusok), Haarsaker 5(3), Frafjord 3, Villabö 3, Haltvik 2(1), Nöstvold 2, Alstad 1, Vifstad 1, M. Snorroeggen 1. Edző: Valerij Putansz
Larvik: Rantala (kapus), Riegelhuth 5(1), Larsen 4, Flaatnes 3, Heieraas 3(3), Breivang 2, Hilmo 1, K. M. Johansen 1, Breistöl 1, Björndalen 1, Kristiansen, Saettem. Edző: Karl Erik Böhn
Hétméteresek: 4/5 (Haltvik hagyta ki); 4/5 (Heieraas hagyta ki)
Kiállítások: 2 perc (Nöstvold); 6 perc (Hilmo, Saettem, Saettem)
A mérkőzés: 6. p.: 0-3, 11. p.: 3-4, 17. p.: 6-5, 21. p.: 6-7, 26. p.: 8-7, 33. p.: 10-11, 10. p.: 11-14, 16. p.: 12-16, 23. p.: 14-19, 28. p.: 18-20

Fotó: Eirik H. Urke (dagbladet.no)
A Norvég Kupa döntőjébe a bajnokság első és második helyezettje jutott november elején. A mérkőzés első félidejében a Larvik megmutatta a Byaasen csapatának, hogy fölényben vannak. Hat perc alatt háromgólos előnybe kerültek, a Byaasen azonban nem adta fel. A 12. perc elejére először kiegyenlítettek (4-4), majd két perccel később meg is szerezték a vezetést (14. p.: 5-4). A félidő további részében hol a Byaasen, hol a Larvik vezetett, majd 9-9-es eredménnyel vonultak be az öltözőbe a csapatok.

A második félidőt a Larvik ugyanúgy kezdte, ahogyan az elsőt. Először háromgólos előnyre tettek szert a 40. perc elejére (11-14), majd a 46. perc végén már 16-12-re vezetett a Larvik. A Byaasen ezúttal nem tudott már fordítani, hiszen az 54. perc végén már 20-14-et mutatott az eredményjelző. Elsősorban Villabö vezetésével először kétgólosra csökkentette hátrányát a Byaasen (28. p.: 18-20), de Flaatnes révén a Larvik beállította a 18-21-es végeredményt.

SPORT MASTER (Dán) Kupa-döntő
Viborg HK - GOG Svendborg TGI 28-30 (17-12)
Aarhus Atletion, 4064 néző
Vez.: Olesen, Pedersen

A Viborg góllövői: Lund Nielsen 8, Zsaj 6, Astrup 5(1), Mikkelsen 3, A. G. Nörgaard 2, Jurack 2, Höjfeldt 1, Varzaru 1. Edző: Tomas Ryde
A GOG góllövői: Karejeva 6(1), Dalgaard 5, Flognman 5, Hajafune 4, van der Wissel 4, Mölgaard 3, Hovind Johansen 3(2). Edző: Peter Bruun Jörgensen
Kiállítások: 2 perc; 2 perc

A Toms Ligaenben (dán bajnokság) 11. helyén álló GOG meglepetésre megnyerte a SPORT MASTER Dán Kupa döntőjéta 2. helyet elfoglaló Viborg ellen. Az első félidőben a gudmeiek ötgólos hátrányba kerültek, majd a második játékrészben leiskolázták a Viborg játékosait. A GOG klubja ezzel a mai napon kettős kupagyőzelmet mondhat magáénak, hiszen a férfiak versenyében is elhódították a trófeát.

A Viborg kezéből az europamester.dk tudósítója szerint azért csúszott ki a kupa, mert bár hét góllal is vezettek a zöldek, de Astrup helyett a fiatal Troelsent léptették pályára, a GOG pedig Iversen helyett Szuszlinát küldte a kapuba. Ezek után hirtelen minden megváltozott a a második félidőben: a GOG 21-24-es hátrányban 8-1-es sorozatot produkált néhány perc alatt. Így 29-25 lett az eredmény, majd a mérkőzés végére 30-28-cal került Gudméba a Dán Kupa.