Matiné magyar győzelmekkel

2005. december 28. 12:38 © handball.hu

A Győrben zajló felkészülési torna délelőtti szakaszában mindkét magyar résztvevő csapat pályára lépett. A hazai gárda kissé nehézkes játékkal, de biztosan verte a szlovák Duslo Sala csapatát, míg a Ferencváros szemernyi kétséget sem hagyva győzte le a román Rulmentul Brasov együttesét.

Görbicz Anita
Generál Suzuki Kupa felkészülési torna, 1. mérkőzés
Győri Graboplast ETO KC - Duslo Sala 31-25 (15-12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 300 néző
Vez: Horváth, Marton
Győr: Petróczi - Bódi 4, Lazer 2, Bradeanu 2, Mörtel 4/1, Vérten 2, Görbicz 3. Csere: Herr O. (kapus), Nagy, Herr A. 1, Dokic 6, Gogirla 6/2, Temes 1, Földes. Edző: Róth Kálmán.
Duslo Sala: Németh - Flasková, Vlcková, Halasová, Fecová, Gáborová, Váradyová. Csere: Fábiánová (kapus), Erdős, Antalová, Prnová. Edző: Darina Braunová.

Nehezen indult a találkozó a hazaiak számára, a szlovákiai vendégek viszonylag könnyen játszották át a védelmet, a szélről és átlövésből is be tudtak találni Petróczi kapujába. A győri csapat lerohanásait is jól akadályozták meg, nagyon figyeltek a gyors visszarendeződésre. Támadásban is igencsak akadozott a hazai gépezet, átlövésből, sőt hetesből sem sikerült betalálni, így a Duslo Sala őrizte a megszerzett előnyt (12. perc: 3-6).

Ekkor azonban felpörögtek a győri lányok, a védekezés szorosabb lett, az ebből adódó lerohanási lehetőségeket Görbicz és Lazer használta ki. (18. perc: 8-6). A felállt fal elleni támadások ezután is jól mentek, szép kombinációk után rendre a hálóba találtak Mörtelék, de a szlovák csapat is gyakran megtalálta a védelem réseit, igy a különbség nem nőtt, sőt Fecová a 27. percben egyenlített (12-12). Róth Kálmán időkérése után nyitottabb védekezésre álltak át a hazaiak, sikerült is megzavarni a Duslo Sala felállt fal elleni játékát: a félidőben már hárommal vezettek a győri lányok (15-12).

A második játékrészre új felállást választott Róth Kálmán: Bradeanu irányított, balátlövőben Gogirla, beállóban Dokic, védekezésben pedig Temes kapott szerepet. A játék továbbra is „karácsony utáni” képet mutatott: szép megoldások után technikai hibák következtek, így a különbség minimális maradt (46. perc: 22-21). Látványos jelenetek azért így is akadtak: Dokic nagy tapsot kapott, amikor a levegőben megnyúlva egy kézzel szelídített meg egy hosszúnak tünő labdát, majd ugyanazzal a lendülettel, futtából a hálóba is vágta.

Herr Anita, Bradeanu és Gogirla átlövései után újra növekedett a különbség, Temes szép egyéni akciója nyomán kezdett a "papírformához" hasonlítani az eredmény (56. perc: 28-22). Néhány figyelmetlenség, illetve kihagyott helyzet után azonban megfeleződött a vezetés (28-25). Ekkor viszont az egyébként is kiváló formában játszó Ana Dokic úgy döntött, mutat néhány trükköt: nagyszerű megmozdulásait követően végül hattal győzött a hazai csapat (31-25).

Generál Suzuki Kupa felkészülési torna, 2. mérkőzés
FTC Klub Petrol - Rulmentul Brasov 32-27 (13-12)
Vez: Dobrovits, Tájok
FTC: Pastrovics - Mravíková 2, Szamoránsky P.3, Uhraková 5/3, Tóth 2, Szucsánszki 4, Szamoránsky A. 3. Csere: Harisová (kapus), Laluska 7/1, Horváth 3, Kamper 1, Valovics 2, Varga, Németh Zs. Edző: Németh András.
Brasov: Cracana - Avadanii 4, Radu, Gheorghe 3/1, Zanragiu 1, Tivadar 6/2, Maerean 5/2. Csere: Munteanu, Avram (kapusok), Damian 3, Niculae, Chitulescu 1, Ilie 3, Geana 1. Edző: Mariana Tirca.
Hétméteresek: 4/6 illetve 5/5
Kiállítások: 2 perc illetve 4 perc

A mérkőzés elején Szucsánszki Zita agilis és eredményes játékának köszönhetően elhúzott a Ferencváros (9. perc: 5-2). Ekkor azonban a román csapat lövője, Tivadar is megrázta magát, ügyes átlövései után egyenlő lett az állás. A Ferencváros védekezése folyamatosan javult, a szerzett labdákkal Szamoránsky Piroska, Anikó, vagy Mravíková rendre meg tudtak indulni. A félidő második felére komoly Fradi-előny alakult ki (23. perc: 12-7).

A vendégcsapat nyitott védekezésre váltott, az FTC irányítóját, Szucsánszkit emberfogással igyekeztek kivenni a játékból. Sikerült is megzavarniuk a magyar gárdát, a szerzett labdákból Maerean volt eredményes, vagy hetest harcolt ki. A félidőre 13-12 lett az állás.

A második játékrészben villámrajtot vett az FTC, Laluska eredményes játékának és a szoros védekezésnek köszönhetően (39. perc: 20-14). Ebben az időszakban a román csapat mindössze két gólt tudott lőni. Az előny birtokában Németh András különböző felállású belső hármasokkal kísérletezett: Szucsánszki, Kamper, Laluska, Tóth és Valovics váltották egymást a lövő posztokon, beállóban pedig Szamoránsky Piroska kapott több szerepet. Lassan, de biztosan így is növelte előnyét a magyar csapat (55. perc: 31-23). A végére kicsit kiengedett a Fradi, így a román gárda faragni tudott a hátrányon (32-27).