Győr, Fradi: eddig 100%

2005. december 28. 19:39 © handball.hu

A Generál Suzuki Kupa első napjának utolsó mérkőzésén a rendező Győri ETO kemény mérkőzésen, gyenge játékkal bár, de kiszenvedte a 28-25-ös győzelmet. Mindkét magyar csapat 100%-os teljesítményt nyújtott eddig.

Generál Suzuki Kupa felkészülési torna - 4. mérkőzés
Győri Graboplast ETO KC - Rulmentul Brasov 28-25 (15-16)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 600 néző
Vez: Dobrovits, Tájok
Győr: Petróczi - Bódi 2, Dokic 4, Bradeanu 1, Gogirla 4/2, Vérten 2, Görbicz 4/2. Csere: Herr O. (kapus), Nagy 1, Herr A. 1, Lazer, Mörtel 7/4, Temes 2, Földes. Edző: Róth Kálmán.
Brasov: Cracana - Avadanti 4, Radu 7, Gheorghe, Zanragiu 4, Tivadar 1/1, Maerean 3/1. Csere: Munteanu (kapus), Damian 3, Niculae 2, Chitulescu 1, Ilie, Geana. Edző: Mariana Tirca.
Hétméteresek: 8/11 illetve 2/4
Kiállítások: 4 perc illetve 10 perc

A mérkőzés előtt vastaps köszöntötte a Győri ETO játékosait: Görbicz Anitát, Vérten Orsolyát és Kovacsicz Mónikát, valamint Aurelia Bradeanut, Simona Gogirlát és Ana-Maria Lazert, akik a magyar illetve a román válogatott színeiben a szentpétervári világbajnokságon szerepeltek.

Kőkemény ütközésekkel indult a találkozó, egyik csapat sem maradt adósa a másiknak. Dokic a védők "szabadfogású" szorításában is eredményes tudott lenni, de a román csapat is megtalálta a réseket a győriek nyitott védelmén. A befutó szélső, Avadanti egyik gólt lőtte a másik után, de a beálló Zanragiu is jól termelt. A túloldalon Dokic bizonyult tarthatatlannak, a megítélt heteseket viszont nem mindig sikerült értékesíteni. A kemény ütközések hatására nőtt a feszültség a pályán, amit Görbicz és Damian páros kiállítása is jelzett.

A hazai csapat visszaállt a hatosfalas védekezésre, ez sem változtatott azonban jelentősen a játék képén, a vendégcsapat őrizte a vezetést (25. perc: 12-13). A támadójáték sehogy sem akart összeállni: bár Dokic nagy munkát végzett a falban, a többieknek nem sikerült őt a szokott módon segíteni, illetve a védőfalat széthúzni. A győri kapu előtt viszont a románok továbbra is könnyen megtalálták a réseket, így a félidőre is előnnyel vonulhattak (15-16).

A második játékrész Mörtel bombájával indult, majd Görbicz hasonló löketével először vezettek a hazaiak (17-16). Továbbra is csikorgott a hazai gépezet, de azért haladt előre: Mörtel hetesből és átlövésből is betalált, így nagy nehezen kettőre nőtt a hazai előny (41. perc: 22-20). Amikor végre jobban összeállt a győri lányok védekezése, rögtön növekedett a különbség. Mivel megkapta a kellő támogatást, Petróczi is szép védéseket tudott bemutatni, Mörtel pedig biztos kézzel értékesítette a büntetőket (50. perc: 28-20).

A végjátékban a románok agresszív, nyitott védekezésükkel megzavarták a hazaiakat, akik öt percen keresztül nem tudtak gólt lőni, sőt, lövőhelyzetet sem nagyon tudtak kialakítani. A Brasov háromra csökkentette a hátrányt (29. perc: 28-25) Ebben az időszakban nem sok elképzelést lehetett felfedezni a győriek játékában, a hazai drukkerek legfeljebb a győzelemnek örülhettek.