Az Esbjerg megszorongatta az Aalborgot

2005. október 5. 22:52 © handball.hu

A dániai Toms Ligaen e heti fordulójában szerdán három mérkőzést játszottak le. Az egyik legizgalmasabb Aalborgban zajlott, ahol az Esbjerg volt a vendég, és a hazaiak csak két góllal nyertek. A másikon az FCK az utolsó percbekben nyert két góllal a Viborg ellen. A harmadikon a GOG otthonában simán nyert a Dream Team.

Vez.: Poulsen, Sabro

Aalborg: Katrine Lunde, Rikke Schmidt (kapusok), Narcisa Lecusanu 9, Louise Mortensen 9(8), Marianne Rokne 6, Isabel Blanco 5, Kristine Lunde 3, Louise Pedersen 3, Natalija Gyerjugina 2, Matilda Boson 2, Bettina Nielsen. Edző: Christian Dalmose
Esbjerg: Nives Kajganic, Dorthe S. Rask (kapusok), Benyáts Beatrix 8, Monica Nesvik 8(2), Tina Pedersen 5, Line Thorius 4, Carin Larsen 4, Lena Jensen 4, Karin Lund 2, Anne Sörensen 2, Lotte Haandbaek, Rikke Zachariassen. Edző: Jan Leslie Pedersen
Kiállítások: 4 perc (Isabel Blanco, Kristine Lunde); 6 perc (Monica Nesvik, Monica Nesvik, Rikke Zachariassen)

FCK Haandbold - Viborg HK 35-33 (16-20)
Frederiksberg Hallerne, 785 néző
Vez.: Thomsen, Bjerregaard

FCK: Pálinger Katalin, Christina Pedersen (kapusok), Steluta Luca 11, Josephine Touray 6, Melanie Smith 4, Sara Holmgren 4, Mette Vestergaard Brandt 4, Stine Yde 3, Siti Eszter 2, Christina Krogshede 1(1), Elly An de Boer, Stina Madsen. Edző: Thomas Hylle
Viborg: Louise Bager Nörgaard (kapus), Rikke Skov 8, Heidi Astrup 6(3), Csao Zsaj 4, Ann Grethe Nörgaard 3, Charlotte Höjfeldt 3, Christina Varzaru 3, Grit Jurack 3, Kristina Bille Hansen 2, Isabel Ortuno Torrico 1. Edző: Tomas Ryde
Kiállítások: 6 perc (Sara Holmgren, Siti Eszter, Siti Eszter); 0 perc

A mérkőzés: 5. p.: 2-3, 9. p.: 7-4, 16. p.: 10-13, 22. p.: 15-15, 37. p.: 20-23, 40. p.: 23-24, 45. p.: 27-25, 50. p.: 28-28, 55. p.: 31-31

GOG Svendborg TGI - Dream Team (Slagelse) 21-30 (14-18)
Gudmehallerne, 1150 néző
Vez.: Adelgaard, Wohlers Rahbek

GOG: Inna Szuszlina (kapus), Anette Hovind Johansen 6(4), Pearl van Der Wissel 4, Kristina L. Flognman 3, Aiko Hayafune 3, Winnie Mölgaard 2, Anna Karejeva 2(1), Stinne Bossen 1, Stine Frank, Malene Dalgaard, Annette Knudsen, Natacha Bülow Olsen, Laila Schmidt. Edző: Peter Bruun Jörgensen
Dream Team: Marie Möller, Cecilie Leganger (kapusok), Bojana Popovic 13(3), Mette Melgaard 4, Rikke Hörlykke 3, Emilija Turej 3, Irina Poltorackaja 3, Maja Savic 2, Kamilla Kristensen 1, Liza Olsen 1, Sofie Steffensen, Marie Höpfner, Carmen Lungu. Edző: Anja Andersen
Kiállítások: 6 perc (Anette Hovind Johansen, Aiko Hayafune, Malene Dalgaard); 2 perc (Liza Olsen)