Csak a Viborg volt veszélyben

2005. szeptember 10. 22:01 © handball.hu

A Toms Ligaen (dán bajnokság) 2. fordulójának szombati három mérkőzésének egyikén sem született meglepetés, egyedül a Viborgnak okozott meglepetést a SönderjyskE (amelynek soraiban Hajdu Krisztina egy gólt szerzett). Tarolt a Dream Team (Slagelse) a Randers, az Ikast pedig a Frederikshavn ellen.

Hajdu Krisztina
Alaposan megszenvedett hazai pályán a Viborg a két magyarral, Hajdu Krisztinával és Kurucz Orsolyával felálló SönderjyskE csapata ellen, hiszen az első félidő elején a vendégek szerezték meg a vezetést. Az eredmény 10-10 után fordult meg, és a zöldek hatgólos előnnyel mentek pihenni.

A második félidőben még tudta tartani az előnyt a Viborg, de Hajduék csak zárkóztak feljebb és feljebb, mígnem 26-25-öt mutatott az eredményjelző. Jurackék aztán gyorsan megerősítették előnyüket, és négygólos győzelmet szereztek.

Toms Ligaen (dán bajnokság), 2. forduló
Viborg HK - SönderjyskE 31-27 (18-12)
Viborg Stadionhal, 1163 néző
Vez.: Jakobsen, Pedersen

Viborg: Louise Bager Nörgaard, Valerie Nicolas (kapusok), Grit Jurack 6, Heidi Astrup 5(1), Henriette Mikkelsen 4, Ann Grethe Nör­gaard 4, Chao Zhai 3, Lene Lund Nielsen 3, Christina Varzaru 3, Rikke Skov 1, Trine Troelsen 1, Kristina Bille Hansen 1, Charlotte Höjfeldt. Edző: Tomas Ryde
SönderjyskE: Branka Jovanovic, Kurucz Orsolya (kapusok), Marina Rokic 8, Gro Knut­sen 7, Susan Andersen 5, Alena Polasko­va 4, Anne Jensen 2, Hajdu Krisztina 1, Cecilie Thorsteinsen, Aasa Könsberg, Kamilla Brix. Edző: Thomas Sörensen
Kiállítások: 4 perc (Grit Jurack, Rikke Skov); 4 perc (Gro Knutsen, Aasa Könsberg)

A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén Hoffmann Olgáék súlyos vereséget szenvedtek az újabban már csak Dream Teamként emlegetett csapat otthonában. A Slagelse Savic-Lungu-Popovic hármasa 21 gólt szerzett, de jól játszott a találkozón Melgaard is, aki ötször volt eredményes, valamint Poltorackaja, aki négyszer talált a hálóba. Anja Andersen csapata gyorsan eldöntötte a mérkőzést: már az első félidő első felében tízgólos előnyt szereztek, amelyet a második félidőben végül 18-ra növeltek.

A vendégeknél hiányzott a jó védelem, valamint a jó kapusteljesítmény, és a lövések sem találták meg az utat az ellenfél hálójába.

Dream Team (Slagelse) - Randers HK 37-19 (21-10)
Camilla Andersen Arena, 935 néző
Vez.: la Cour Bruun, Nielsen

Slagelse: Cecilie Leganger, Isabella Thomsen (kapusok), Maja Savic 7, Carmen Lungu 7(2), Bojana Popovic 7(3), Mette Melgaard 5, Irina Poltorackaja 4(1), Kamillla Kris­tensen 3, Helle Svensson 1, Anne Loft 1, Tatiana Bennedsen 1, Line Hovgaard 1, Sofie Steffensen, Marie Höpfner. Edző: Anja Andersen
Randers: Pernille Hasager Fisker, Hoffmann Olga (kapusok), Katrine Rothausen 3, Tatiana Szilics 3, Kristin Börseth 3, Tina Bjerke 3(2), Karina Jörgensen 3(2), Heidi Johansen 1, Berit Kristensen 1, Lene Tönnesen 1, Laura Danielsen 1, Kathrine Munch, Helle Dam. Edző: Heine Eriksen
Kiállítások: 4 perc (Carmen Lungu, Anne Loft); 2 perc (Laura Danielsen)

Az Ikastnak sem volt otthon nehéz dolga, hiszen a vendég Frederikshavn csak a második félidő elején ijesztett rá ellenfelére, amikor ötgólosra csökkent Hammersengék előnye. A hazai kapuban kiemelkedő teljesítményt nyújtott Karin Mortensen, aki a mérkőzést egyedül végig védve 21 gólt kapott.

Ikast/Bording EH - Frederikshavn FOX 32-21 (16-8)
Sportscenter Ikast, 891 néző
Vez.: Hansen, Gjeding

Ikast: Karin Mortensen (kapus), Gro Hammerseng 7(2), Tanja Milanovic 6(1), Lise Knudsen 4, Ragnhild Aamodt, Karen Brödsgaard 3, Line Daugaard 3, Ana Brustuen 2, Kari-Anne Henriksen 2, Ana Batinic 2, Bettina Andersen. Edző: Magnus Johansson
Frederikshavn: Maria Nörgaard, Ditte Marie Andersen, Hanne Frandsen (kapusok), Anja Kristensen 7, Gitte Aaen 5, Katarina Dubajova 3(1), Johanne Wiberg 2, Alexandra Möller 1, Lina Möller 1, Lilian Thörholm 1, Lene Kragh 1, Camilla Nörgaard. Edző: Anders Thomsen
Kiállítások: 4 perc (Lise Knudsen, Lise Knudsen); 10 perc (Katarina Dubajova, Johanne Wiberg, Lina Möller, Lilian Thörholm, Camilla Nörgaard)

A 2. forduló további mérkőzései (szeptember 11.)
14:15 FCK Haandbold - Aalborg DH
16:00 GOG Svendborg TGI - Team Esbjerg
16:00 Kolding IF - Horsens HK