Jól debütáltak a Bundesliga-újoncok

2005. szeptember 4. 21:22 © handball.hu

Sikerrel vette az első akadályt a német nőikézilabda-bajnokság két újonca. A Bundesliga 1. fordulójában a Thüringer HC 31-20-ra ütötte ki a Dortmundot, míg a TSG Ketsch a Rostockot páholta el 29-27-re. A forduló rangadóját, a Nürnberg-Leipzig mérkőzést szerdán rendezik.

Fotó: Annegret Hultsch
A forduló meglepetését okozta az újonc Thüringer HC együttese, amely meglepetésre 31-20-as győzelmet aratott az esélyesebbnek tartott Dortmund felett. Az egykori szövetségi kapitány, Dago Leukefeld együttese a hat-hat gólos Lempke, Hofman, Mulder, Sommerlund kvartett vezérletével villámrajtot vett, a 12. percre 8-0-ra elhúzott, innentől kezdve gyakorlatilag formalitássá vált a találkozó.

Ugyancsak győzött a másik újonc, a TSG Ketsch együttese is, amely hiába kezdte jól a találkozót, 5-1-es vezetés után a szünetre már a friss rostocki szerzemény, Svenja Spriestersbach által feltuningolt vendégek mehettek előnnyel. 12-16 után a második játékrész közepére feltámadt a Ketsch, 22-22-nél utolérte a vetélytársat, majd jó hajrával bebiztosította a 29-27-es győzelmet.

eredmények, 1. forduló
Thüringer HC - Dortmund 31-20 (14-9)
Erfurt, 1000 néző
v.: Hartmann, Schneider
gól: Lempke 6, Hofman 6, Mulder 6, Sommerlund 6, Minevszkaja 3, Kartheuser 2, Schröder 1, Julia Jurack 1, illetve Lipan 6/5, Glathe 4, Kliewe 3, Hrabovská 2, Seiffert 2, Brückmann 1, Härdter 1, Tesch 1
hetes: 1/0, illetve 8/5
kiállítás: 6, illetve 8 perc

TSG Ketsch - Rostock 29-27 (12-16)
Ketsch, 500 néző
v.: Schembs, Weyell
gól: Merkel 10/5, Augsburg 8, Wörner 3, Garcia-Almendaris 3, Konrad 2/1, Kuhn 1, Senk 1, Trunk 1, illetve Spriestersbach 8/3, Roelofsen 6, König 3, Paulus 3, Galinskaja 2, Grundmann 2, C. Kordt 2, S. Kordt 1
kiállítás: 8, illetve 6 perc

Kirchhof - Frankfurt 15-37 (8-18)
v.: Brandt, Veit
gól: Pana 7/2, Seeger 2, Heidenreich 2, Miszczyi 1, Jahn 1, Mukina 1/1, Kerkossa 1, illetve Neuendorf 6/3, Paap 6, Hering 6, Wolska 5, Büttner 4, Simonsen 3, Kot 2, Burde 2, Geschke 1, Jochin 1, Techert 1

Oldenburg - Buxtehude 28-28 (16-15)

A Nürnberg-Leipzig, illetve a Trier-Leverkusen összecsapásokra szerdán kerül sor.