Az Eb-hetedik helyért játszanak ifistáink

2005. augusztus 26. 17:31 © handball.hu

Magabiztos, 17-11-es félidei vezetést követően egészen elképesztő formahanyatlást mutatott be a magyar ifjúsági (17) nőikézilabda-válogatott, amely végül hosszabbításban 33-30-ra kikapott Horvátországtól az ausztriai Európa-bajnokságon. Varga József tanítványai így az hetedik helyért meccselhetnek, az ellenfél szombaton Németország lesz.

Kovács Adrienn
Kovács Adrienn vezérletével remek első félidőt produkált a magyar ifjúsági (17) nőikézilabda-válogatott Horvátország ellen, a 17-11-es állás után kevesen hitték volna, hogy ezt a találkozót el lehet veszíteni.

Pedig ez történt: a második játékrészben teljesen összeomlott a védekezés, de főleg a támadójáték akadozott. Az utolsó negyedórában mindössze egyetlen gólt szerzett együttesünk, azt a lehető legjobbkor.

Az 50. percben 24-23-ra még nálunk volt az előny, fél perccel a lefújás előtt már 25-24-re déli szomszédunk vezetett. A hosszabbítást Bagócsi Barbara hetese jelentette.

A ráadás első félidejében a horvátok kétgólos előnyre tettek szert (26-28), ezt a következő öt percben megfejelték még eggyel, kialakítva a 33-30-as végeredményt.

Magyarország szombaton Németország ellen a 7. helyért lép pályára 18 órától, vasárnap a horvátok ellenfele a magyarok által simán legyőzött Szlovákia lesz az 5. helyért.

eredmények, 5-8. helyért
Magyarország - Horvátország 30-33 (26-28, 25-25, 17-11)
Maria Enzersdorf
Vez.: Bonaventura, Bonaventura (franciák)

Magyarország: Kószó, Trimmel (kapusok), Kovács A. 9(3), Gerstmár 5, Bagócsi 5(2), Németh 4(1), Tilinger 3, Reiner 2, Petrovszki 1, Földes 1, Kovács B. Szöv. kap.: Varga József, edző: Feketéné Kovács Éva
Horvátország: Hajduk, Zeljko (kapusok), Jankovic 8, Maruscec 7, Franic 4, Bosnjak 4, Milanovic-Litre 3, Susec 2, Mihovilovic 2, Milic 1, T. Tomac 1, M. Tomac 1, Boskovic. Szöv. kap.: Branko Sebek
Hétméteresek: 6/8 (Kovács A. és Bagócsi hagyott ki egyet-egyet); 0/1 (Maruscec hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc (Németh, Petrovszki, Reiner, Reiner); 14 perc (Franic, Susec, M. Tomac, Maruscec, Milanovic-Litre, Bosnjak, Mihovilovic)

Németország - Szlovákia 25-26 (12-18)