Spanyolország nyerte a tornát

2005. július 1. 21:35 © handball.hu

Az Almería városában 15. alkalommal megrendezett Mediterrán Játékok nőikézilabda-tornáját Spanyolország csapata nyerte, miután a döntőben 30-29-re verte Szerbia-Montenegró válogatottját. A harmadik Horvátország lett Franciaország legyőzésével.

Spanyolország nyerte a Mediterrán Játékok nőikézilabda-tornáját. A döntőt azok ellen a szerb-montenegróiak ellen játszották, akik szintén nem kvalifikálták magukat a decemberi világbajnokságra. A döntőben szinte végig Djokicék voltak előnyben, azonban a 48. percre kezdve feltornászták magukat a spanyolok, és nemcsak kiegyenlítettek, de meg is szerezték az előnyt. A mérkőzés végén pedig egygólos győzelmet arattak a szerb-montenegróiak ellen.

A bronzérmet Horvátország válogatottja szerezte meg, amelyik Franciaországot győzte le négy góllal, 26-22-re.

döntő
Spanyolország - Szerbia-Montenegró 30-29 (15-17)
Vez.: Vukusic, Sarajlic (CRO)

Spanyolország: López - Pareja, Mangue 7/1, Cuadrado 2, Aguilar 7, Morales 2, Garcia Leite. Cserék: Sánchez (kapus), Ortuno 8, Guerola 4/1, Fernández
Szerbia-Montenegró: Djeric - Medved 7/4, Popovic 3, Lojpur 2, Eric 3, Bulatovic 1, Ognjenovic 6. Cserék: Vojcic (kapus), Rokic 3, Djokic 2, Cubela 2, Nisavic

Hétméteresek: 2/4; 4/4
Kiállítások: 4 perc (Fernández, Aguilar); 12 perc (Bulatovic, Bulatovic, Ognjenovic, Rokic, Nisavic, Medved)
A mérkőzés: 5. p.: 2-4, 10. p.: 4-6, 15. p.: 7-8, 20. p.: 10-11, 25. p.: 11-15, 35. p.: 18-19, 40. p.: 21-22, 45. p.: 23-25, 50. p.: 26-25, 55. p.: 29-28

bronzmérkőzés
Horvátország - Franciaország 26-22 (15-10)
Horvátország góllövői: Pasicnik 9/2, Golubic 7, Arslanagic 4, Cop 3, Zebic 2, Tatari 1
Franciaország góllövői: Spincer 8/3, Gomis 5, Signate 3, Baudoin 3, Hadj 1, Legenty 1, Demangeon 1

elődöntők
Spanyolország - Franciaország 31-24 (16-9)
Vez.: Rancik, Beno (SVK)

Spanyolország: Lopez, Sanchez (kapusok), Garcia Leite 1, Pareja, Guerola 6/2, Martin, Sanroman 5, Morales 5, Mangue 2, Aguilar 7, Alonso 1, Ortuno 1, Molinos 1, Cuadrado 2
Franciaország: Bouveret, Pradel (kapusok), Signate 4, Manneau, Kamto 9, Vautherot 1, Betare 1, Baudoin 2, Goudjo 1, Spincer 3/1, Legenty 1, Demangeon, Gomis 2, Guehl

Hétméteresek: 2/2; 1/2
Kiállítások: 10 perc; 4 perc

Horvátország - Szerbia-Montenegró 33-40 (19-20)
Vez.: Muro, Rodríguez (ESP)

Horvátország: Grubisic, Jelcic (kapusok), Tatari 4, Cop 1, Golubic 6, Penezic, Saric 2, Arslanagic 6, Pusic 3, Pasicnik 9/3, Zebic 2
Szerbia-Montenegró: Djeric (kapus), Medved 8/4, Trbojevic, Popovic 3, Djokic 5, Lojpur 3, Nisavic 1, Eric 9, Bulatovic 4, Cubela 1, Ognjenovic 6

Hétméteresek: 3/5; 4/4
Kiállítások: 8 perc; 12 perc