Fölényes FTC-siker az utolsó fordulóban

2005. június 1. 20:45 © handball.hu

A kézilabda NBI utolsó, 28. fordulójában a Ferencváros a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapatát fogadta a Népligetben. A 3-4. hely sorsa már a múlt héten szombaton lejátszott Győr-Cornexi mérkőzésen eldőlt...

NBI, rájátszás, 28. forduló
Ferencvárosi TC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 42-29 (20-13)
Népliget, 700 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

FTC: Pastrovics - Mraviková 6, Laluska 2, Uhraková 6(1), Rábai, Tóth 5, Kirsner 5. Csere: Miklosová (kapus), Csenki 7(4), Kovács 2, Kamper 4, Horváth 3, Barna 1, Baross 1. Edző: Németh András
Cornexi: Sugár - Balogh 7(1), Korgyuk 3, Siti 5, Szabó 1, Tápai 3(1), Kenyeres 3. Csere: Fekete (kapus), Vaszari 4(4), Vámos, Sterbik 2, Tóth 1. Edző: Szabó Edina

Kiállítások: 6, illetve 6 perc
Hétméteresek: 5/6 illetve 6/6

A Rába-partiak ugyanis 30-18-as győzelmükkel életben tartották az esélyt a bajnoki aranyérem elnyerésére (ellenfelük az utolsó fordulóban a Dunaferr csapata volt), míg a fehérváriak vereségük miatt lecsúsztak a dobogóról, és a bronzérmes Ferencváros mögött a 4. helyen zárták a tabellát. A két csapat legutóbbi találkozásakor a fővárosiak idegenben 21-33-ra diadalmaskodtak.

A mérkőzést a vendég csapat kezdte, de Korgyuk lövését Pastrovics bravúrosan hárította. Majd labdaeladások sorozata kezdődött. Az első találatot végül Barna Éva szerezte meg (2. perc: 1-0). Ismét eladta a labdát a Cornexi. A Fradi indításból próbálkozott gólszerzéssel, ám a beálló poszton szabálytalankodtak Kováccsal, így a játékvezetők büntetőt ítéltek. Ezt Uhraková értékestette. Mindkét csapat lendületesen játszott, és küzdött a gólokért, de sok hiba tarkította a játék menetét. A Fradi kapusa szenzációsan védett, sorra fogta a lövéseket. A fehérváriak második találatára a 7. percig kellett várni (2-2).

Ezt követően indításból Mraviková szerzett gólt (3-2), majd Pastrovics-védés, és újabb Uhraková gól következett (9. perc 4-2). A vendég csapatra a meccs ezen szakaszában a szétszórtság volt jellemző, a védekezésük és támadójátékuk is pontatlan volt. A zöld-fehérek viszont felszabadultan, olykor látványos passzokkal operáltak, és kapusteljesítményben is felülmúlták a vendégeket. Tápai a 11. percben büntetőből 5-4-re kozmetikázta az eredményt.

Kamper 13. percben szerzett betörésgóljával már 8-4 volt az állás. Ezt már nem hagyhatta szó nélkül Szabó Edina sem, és kikérte idejét. A meccs a Fradi részéről 5-1-es védekezéssel folytatódott, majd Kirsner és Mraviková leindításból szereztek újabb gyors gólokat (15. perc 10-4). A Cornexinek nem használt az időkérés, újabb eladott labda, és újabb Fradi-gól következett, ezúttal Kirsner jóvoltából (17. perc: 11-4).

Balogh Bea szélről betalált, és ezzel megtörte a vendég-gólcsendet, az eredmény így 11-5-re módosult. Azonban a válaszra sem kellett sokat várni, Laluska bombázott Sugár kapujába. A túloldalon Pastrovics brillírozott, ezúttal Balogh ziccerét védte. Ezt egy újabb gyors hazai akció követte, és a jobbszélső Mraviková gyűjtőtte be hangyaszorgalommal az újabb találatot. A fehérváriakban csak Balogh tartotta a lelket, az ő révén a 21. percben ismét gólt szereztek (13-6). Tápai, Siti és Korgyuk is tehetetlen volt a Fradi védőfala előtt, ha pedig túljutottak rajta, Pastrovics lehúzott rolóval várta a lövéseket. Kirsner góljára Siti válaszolt (22. perc 15-7). Majd Mraviková góljára ismét a fehérváriak csapatkapitánya felelt (23. perc: 16-8). Az első kétperces büntetést Siti kapta.

Fehérvári labdaeladás után a Fradi támadhatott, ám Sugár két kapura lövésüket hárította, majd Kamper betörésgólját is védte. Szabó Valéria betörésből lőtt gólt Pastrovicsnak (27. perc 17-11), majd ezt követően Németh András is kikérte idejét. A félidő végére a Ferencváros mégjobban felpörgött, és Kirsner leindításgóljával ismét 7 gól lett a két csapat közti különbség. Barna Éva a védőfalban való szabálytalankodásért 2 perces kiállítást kapott, ami azt jelentette, hogy a Fradinak emberhátrányból fogja kezdeni a következő félidőt. Az első játékrész utolsó percében záporoztak a gólok. Balogh Bea megszerezte csapata első indításgólját (29. perc 18-12). Majd Kirsner beállóból szerzett újabb látványos találatot (19-12). A túloldalon Sterbik volt eredményes (19-13). A lefújás előtt időntúli büntetőhöz jutott a Fradi, amelyet Csenki értékesített, így a félidő 20-13-as eredménnyel zárult.

A második félidő Sugár-védéssel kezdődött, és Balogh Bea góllal folytatódott. Erre Uhraková válaszolt egy szép "köténygóllal" (33. perc 21-14). Laluska 9 méterről elereszett bombájával tovább növelte a különbséget. A Fradi-gólokra nem érkezett válasz, Tóthot viszont ez nem zavarta, átlövésből volt eredményes. A vendégek 2. félideji második találatára a 35. percig kellett várni, ekkor Tápai balszélről meglőtt labdája zörgette meg Pastrovics hálóját (24-15).

Kenyeres Fanni 2 perces kiállítást kapott, hiszen Kampert támasztotta meg a levegőben. Gyorsan járatták a fradisták a labdát a Cornexi védőfala előtt, ám Tápai szemfüles volt, labdát szerzett és kapura tört. Kamper ezt nem hagyta, szabálytalankodott, 2 perc volt a jutalma. A büntetőt Balogh értékesítette (38. perc: 24-16). Csenki is hétméteresből volt eredményes a túloldalon. Ezek a büntetőlövések percei voltak, ismét 7 métereshez jutottak a hazaiak, Csenki pedig újfent kíméletlenül bevarrta Fekete Csilla hálójába (26-16). Gyors felelet következett Kenyeres révén (40. perc: 26-17). Ezt követően Vaszari Virág is megszerezte első és második gólját büntetőből (42. perc: 27-20, majd 27-21). Kovács Veronika labdaszerzésből szerzett szemfüles gólt (29-21). Ismét hibázott a Cornexi, de ezúttal a Fradi csapatkapitányának is megremegett a keze, kimaradt a ziccer.

A túloldalon Kenyeres viszont biztos kézzel lőtte a Cornexi 22. találatát Pastrovics kapujába. Egy szabálytalanságot követően a hazaiak ismét heteshez jutottak, amelyet Csenki lőtt a kapuba. Válaszként Siti csipkézte ki a hazaiak hálóját (15. perc: 30-23). Majd Korgyuk is észrevetette magát egy szép átlövésgóllal. A Fradi beállósát nem lehetett tartani, Uhraková a 46. percben 31-24-re változtatta a mérkőzés állását. Balogh szinte lehetetlen szögből szerzett ejtésgólt, majd 5-1-es védekezésben kintmaradt zavaróban. Ám Tóth Tímeát ez nem zavarta, gólt szerzett (48. perc: 32-25).

Kenyeres szélső gólkísérletét Miklosová még hárította, de Vaszari büntetőgóljával végül őt is felavatta. Sugár szép védést mutatott be a túloldalon, majd a Cornexi leindítás- és gólkísérletének szabálytalan akadályozása miatt ismét büntetőt ítéltek a fővárosiak ellen. Vaszari élt az újabb ajándék-lehetőséggel (51. perc: 32-27). Kamper harcosan támadva szép góllal íratkozott fel ismét a góllövő listára (51. perc: 33-27). Szabó Edina a második félidőben is élt az időkérés adta lehetőségekkel, és megpróbálta egy mindent eldöntő, utolsó rohamra felkészíteni csapatát. Tápai hibázott, ám Kenyeres lövése eljutott a kapuig, ott azonban Pastrovics állta a labda útját. Mraviková újabb szélsőgóllal jelentkezett a 2. félidőben (53. perc: (34-27). Ezután ismét újabb hazai gól: Kovács kezébe varázsolták a labdát, aki értékesítette. Megint technikai hibát vétettek a fehérváriak, így ismét a Fradi támadhatott. Azonban figyelmetlenek voltak, labdaeladásból Kenyeres indult a kapu felé, ám Pastrovics szenzációs napot fogott ki, alig lehetett neki gólt lőni - Kenyeresnek sem sikerült.

Csenki viszont újabb hétméterest értékesített az ellenkező oldalon. Korgyuk szép találatával 36-28-ra módosult az állás, de nem sokáig maradt így: Baross Zsuzsa újabb Fradi gólt szerzett az 56. percben (37-28). A hazaiak másik szélsője, Horváth Roxána sem akart lemaradni, találatával 10 lett a különbség a két csapat között. A Fradi 40. gólját Csenki szerezte büntetőből.

A zöld-fehér szélsőké voltak a végjáték percei: Barosstól Horváth kapott értékes passzt, majd belőtte Fekete hálójába. A lefújás előtt még Tóth robogott a kapu felé, de a ziccer kimaradt, a labdát viszont Horváth szerezte meg, aki góljával beállította a 42-29-es végeredményt.