Sima Dunaferr-győzelem

2005. május 25. 23:06 © handball.hu

Az első félidőben még szorossá tudta tenni a mérkőzést a hazai csapat, de a második játékrészre felőrölte a Cornexi csapatát a Dunaferr és kilenc góllal, 36-27-re diadalmaskodott az újdonsült EHF-kupa-győztes otthonában.

Bulath jó zárást kapott
NBI, rájátszás, 26. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Dunaferr NK 27-36 (14-16)
Székesfehérvár, 1200 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Cornexi: Fekete - Balogh Beatrix 2, Korgyuk, Siti 2, Szabó 1, Tápai 9(6), Kenyeres 6. Cserék: Vaszari 2(2), Lőw 2, Őri 1, Tóth, Uljanics. Edző: Szabó Edina
Dunaferr: Pálinger - Pálffy 4, Pigniczki, Németh 3, Kindl 2, Ferling 8(3), Vincze 3. Cserék: Cracana (kapus), Radulovics 8(1), Bohus 1, Bulath 4, Gáspár 2, Balogh Barbara 1, Gerstmár. Edző: Kiss Szilárd
Kiállítások: 6 perc; 14 perc
Hétméteresek: 8/11; 4/5

A találkozó előtt kedves gesztusként a Dunaferr játékosai virággal köszöntötték EHF-kupa győztes ellenfelüket. A Cornexi csapatából hiányzott Sugár, aki a vasárnapi kupadöntőn elszenvedett kisebb lábsérülése miatt pár napos pihenőre kényszerül.

Talán a rózsa illata kábíthatta el a hazai alakulatot, mert a vendégcsapat pillanatok alatt magához ragadta a kezdeményezést és 4 perc után már 1-5 volt az eredmény. Enerváltnak tűntek Sitiék, míg a túloldalon Ferling irányításával szinte átrohantak ellenfelük védekezésén a dunaújvárosi lányok.

Hogy ne fulladjon unalomba a mérkőzés, arról a két játékvezető gondoskodott... Meglepő ítéleteikkel borzolták az edzők és a nézők idegeit is, az első félidőben főleg a vendégcsapat állhatott értetlenül jónéhány ítélet előtt. Leginkább Pigniczki látta kárát a fura bírói ténykedésnek, aki az első félidő 18. percében megkapta harmadik kétperces büntetését, s mehetett zuhanyozni.

A dunaújvárosi csapatot elkísérő majd 100 vendégdrukker nehezen viselte, hogy eközben felzárkózott a Cornexi (9-9) és sajnálatosan nem csak szavakkal, hanem különböző tárgyak pályára történő bedobálásával is hangot adtak nemtetszésüknek. A felpaprikázott kedélyek ezután lassan megnyugodtak, a szurkolók is visszakapták pár perccel azelőtt elvett dobukat. Egy magáról megfeledkezett fiatal szurkolót a rendőröknek kellett kivezetni a csarnokból.

No de térjünk vissza a mérkőzésre: a 25. percben 12-11-re vezetett a Duna-parti alakulat, Ferling és Kindl volt eredményes, míg a másik oldalon Kenyeres és Tápai szerzett gólokat.

A félidőre két gólra apadt a vendégcsapat előnye (14-16), noha két perccel a lefújás előtt négy góllal vezettek.

A második félidőre teljesen elkészült az erejével a Cornexi, sem fizikálisan, sem mentálisan nem tudták felvenni a versenyt a jóval magasabb fordulaton pörgő Dunaferrel szemben. Emellett a játékvezetői páros "kamatostul" visszaadta az első félidei hibáit, s ebben a játékrészben jópár ítéletével sújtotta a fehérvári csapatot. Radulovics is megtalálta a góllövőkedvét, s a 46. percben 26-19-re vezetett a vendégcsapat.

Ezután már egyik csapat sem fordított kellő figyelmet a védekezésre, de míg Ferlingék rendre betaláltak, addig Tápai két ziccert is hibázott. Az 53. percben már tíz góllal vezetett a Dunaferr, a végére kilenc maradt belőle, s végig magabiztosan vezetve simán verte az elfáradó és egyik vezéregyéniségét nélkülöző Cornexit.

A találkozó után "nyílt napot" tartottak a fehérvári lányok, bárki bemehetett a pályára egy aláírás megszerzéséért, vagy éppen egy közös fényképért a kedvenceivel. Itt már jobban bírták a rohamot Kenyeresék, mindenki megkapta az áhított autogrammot, s a vakuk is villogtak serényen.