A Fradi lesöpörte a Cornexit

2005. május 7. 18:31 © handball.hu

Székesfehérváron játszották az bajnokság 25. fordulójának záró mérkőzését, amelyen a Cornexi vendége a Ferencváros volt. Kirsner Erikáék tizenkét gólos, megsemmisítő győzelmet arattak a fehérváriak ellen, s ezzel a Fradi megszerezte a rájátszásban az első két bajnoki pontját.

A Fradi megette a müzlit
NB I, rájátszás, 25. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Ferencvárosi TC 21-33 (12-15)
Székesfehérvár, KÖFÉM-Sportcsarnok 1000 néző
Vez.: Herczeg, Südi

A Cornexi góllövői: Balogh 5(3), Korgyuk 4, Őri 4, Siti 4, Kenyeres 1, Lőw 1, Szabó 1, Vaszari 1.
A Ferencváros góllövői: Tóth 11(2), Kirsner 8, Mraviková 8, Csenki 2, Kamper 2, Uhraková 2(1).

Hétméteresek: 3/6 (Balogh hagyott ki kettőt, Vaszari egyet); 3/3
Kiállítások: 10 perc (Korgyuk, Lőw, Siti, Siti, Vaszari); 0 perc

A házigazda Cornexi csupán nyolc percig vezetett Németh András tanítványai ellen, amikor a mai mérkőzésen brillírozó Kirsner Erika átlövésből kiegyenlített (3-3). A balszélső egyébként kiváló hatásfokkal értékesítette helyzeteit: kilenc kísérletéből nyolc célba (vagyis a hálóba) talált. A Ferencvárosnak kifejezetten jót tett az első percek utáni kapuscsere, hiszen a Pastrovics helyett beálló Mikosová kiváló védőteljesítménnyel segítette a zöld-fehéreket.

A Cornexi játékára jellemző drasztikus hullámvölgy kiváltképp megmutatkozott: Szabó Edináék pár héttel a Fradi elleni népligeti EHF-bravúr után ma a játék összes elemében alulmaradtak ellenfelükkel szemben, és már a szünetben háromgólos hátránnyal vonultak az öltözőbe (12-15).

A második játékrészre mégjobban szétesett a Cornexi játéka: a vendégek gyakorlatilag átsétálva a védőkön, különösebb megerőltetés nélkül szerezték találataikat, vagy a hazaiak labdaeladásait kihasználva Mraviková és Kirsner gyors leindulásaiból voltak eredményesek.

Keresztszalag-szakadása után több mint féléves kihagyást követően a ferencvárosiak fiatal jobbátlövője, Laluska Eszter is pályára lépett, ám egyelőre csak pár percet töltött a pályán. Mint azt Németh András edző a mérkőzés után elmondta, a legfontosabb most az, hogy az ifjú reménység visszarázódjon a játékba.

A 45. percre a 3-2-1-es védekezésre váltó Cornexi Balogh találatával ugyan felzárkózott négy gólra (20-24), ám Tóth Tímea hatalmas bombájának, majd Miklosová újabb két bravúros védésének köszönhetően újra a Fradi vette át a kezdeményezést, és a különbség innentől kezdve egyre csak nőtt. A legnagyobb izgalmat a második félidőben az jelentette, hogy meglesz-e a tízgólos különbség a vendégek javára.

Talán nem túlzás: a Ferencváros végül megsemmisítő, 12 gólos győzelmet aratott egyik legnagyobb riválisa ellen, s ezzel hatalmas lépést tett a bajnokság harmadik helyének megszerzésére.