Az Elda Prestigio nyerte a spanyol kupát

2005. május 1. 20:21 © handball.hu

Nagy csatában az Orsan Elda Prestigio nőikézilabda-csapata nyerte a 26. alkalommal megrendezett spanyol kupát, miután a fináléban 27-26-ra legyőzte az Astroc Saguntót. A harmadik helyen az Itxako Estella végzett, a helyosztón ugyanis 21-20-ra legyőzte az egykori ferencvárosi átlövőt, a négygólos Brigovácz Nikolettát is soraiban tudó Mar Alicante Urbanát.

A négynapos nyolcas döntő legkiegyensúlyozottabb teljesítményét nyújtva megérdemelten szerezte meg spanyol kupaelsőséget az Orsan Elda Prestigio nőikézilabda-csapata, amely a Vicar Goya Almeria Jarquil és az Itxako legyőzése után a Copa de la Reina fináléjában jobbnak bizonyult az Astroc Sagunto gárdájánál.

A találkozót a Sagunto kezdte jobban, Montse Puche és Marta Mangué vezetésével mintegy húsz percig irányította is a játékot, végül a félidő hajráját az Elda bírta jobban, s 13-11-es előnnyel vonulhatott pihenőre.

A második játékrész elején felpörgette a tempót az Elda, Aitziber Elejaga brillírozott a kapuban, Susana Fraile, valamint Beatriz Morales hét-hét találatig jutott, s még az is belefért a győzelembe, hogy 25-20-as előnyről elszórakozza a meccs végét az együttes (27-26).

A harmadik helyen a Cornexitől szerződtetett román válogatott kapussal, Kerekes Ildikóval felálló Itxako Estella végzett, miután a helyosztón 21-20-ra legyőzte az egykori ferencvárosi átlövőt, a négygólos Brigovácz Nikolettát is soraiban tudó Mar Alicante Urbanát.

A torna legjobb játékosa Susana Fraile, legjobb kapusa Aitziber Elejaga lett (mindkettő Elda Prestigio)

eredmények
26. spanyol kupa (XXVI. Copa de la Reina), döntő
Orsan Elda Prestigio - Astroc Sagunto 27-26 (13-11)
Orsan Elda Prestigio:
Aitziber Elejaga, Maru Sánchez (kapusok) - Susana Fraile 7, María Pinto 1, Beatriz Morales 7, Stephanie Cano 1, Oana Soit 6, Silvana Ilic 1, Ana Ruiz 1, Silvia Martínez 1, Bárbara Brauer 2
Astroc Sagunto: Eli López, Miriam Navarro (kapusok) - Eider Rubio 3, Noelia Oncina 1, Rocí Guerola 5, Montse Puche 4, Verónica Cuadrado, Marta Mangué 6, Macarena Aguilar, Tanja Medved 5, Nuria Benzal, Silvia del Olmo, Cristina Gómez 2,

a 3. helyért
Itxako Estella - Mar Alicante Urbana 21-20 (13-9)
Itxako Estella:
Kerekes Ildikó (kapus) - Andrea Barnó 3, Conchi Berenguel 2, Rosa Munoz 2, Alina Turcas 7, Natalia Martinyenko 2, Begona Fernández 1, Petronica Fedorneac 4, Naiara Egozkue, Nadja Melnyikova, Vanesa Albardías.
Mar Alicante Urbana: Michaela Ciobau, Noemí Pérez (kapusok) - Rosa Parreno 4, Anna Vojcsekovka 3, Jessica Bonilla, Aleszja Kurcsankova 3, Veronique Demoniere 1, Maite Andreu 4, Brigovácz Nikoletta 4, Dionisia Pío, Emma Delgado 1.