Megmutatta erőfölényét a Győr

2005. április 24. 19:41 © handball.hu

A nőikézilabda-bajnokság rájátszásában a Győri Graboplast ETO hatalmas csatában, de majdnem végig vezetve, 30-34-re győzött a Cornexi-Alcoa ellen. A román légiós, Simona Gogirla eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta a Győr csapatában, 13-szor zörgetve meg a fehérváriak hálóját.

Gogirla ereje teljében
Női NBI, rájátszás, 23. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Győri Graboplast ETO KC 30-34 (15-14)
Székesfehérvár, 1300 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Cornexi: Sugár - Balogh 4 (1), Korgyuk 1, Szabó 3, Siti 2, Kenyeres 4, Lőw 4. Csere: Fekete (kapus), Vámos 2, Vaszari 8 (6), Őri 2, Uljanics, Tóth. Edző: Szabó Edina
Győr: Sirina - Kovacicová 1, Bradeanu 2, Borbás 2, Görbicz 7, Gogirla 13 (6), Vérten 5. Csere: Herr (kapus), Mörtel, Bódi 1, Szamoránsky, Mehlmann 3, Juhász. Edző: Róth Kálmán

Hétméteresek: 7/9 (Balogh hagyott ki kettőt); 6/7 (Mörtel hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc (Siti, Vaszari, Szabó, Szabó); 16 perc (Bradeanu, Gogirla, Mehlmann, Vérten, Kovacicová, Kovacicová, Szamoránsky, Szamoránsky)

A mérkőzés előtt a handball.hu a lelátón szomorkodó Tápai Szabinával találkozott, aki elmondta, hogy húzódása miatt nem játszhat ezen a meccsen, és nem is tudja még pontosan, hogy mikor léphet legközelebb pályára.

Gogirla mintaszerű átlövésével kezdődött a találkozó, majd egy megszerzett labda után Siti egyenlített lerohanásból. A román légiós újabb góljára Vámos válaszolt, majd Balogh hetesével a hazaiak először vezettek. A két vendégmunkás továbbra is elemében volt, Bradeanut, de főleg Gogirlát nem tudták megállítani a fehérváriak (10. perc: 4-5).

A hazai csapat nem tudta tartósítani a döntetlent, vagy átvenni a vezetést, mert a hetesek közül rövid idő alatt kettő is kimaradt, míg a másik kapu előtt Gogirla lövőedzést tartott. Változatos bombái hol az alsó, hol a felső sarkokba csapódtak. A fehérvári lányok közül Lőwnek sikerült legjobban felvennie a ritmust, a szélről többször is betalált (20. perc: 7-10).

Szabó Edina átrendezte csapata védekezését, Balogh árnyékként követte Gogirlát, és a többiek is sokkal előrébb húzódtak. Be is vált a megoldás, a hazaiak egy gólra feljöttek, mert a javuló védekezéssel együtt Sugár teljesítménye is jobb lett (22. perc: 10-11). A büntetésvégrehajtást a fiatal Vaszari Virág vállalta magára, és sikerült is kiegyenlítenie (26. perc: 12-12).

Lőw emelése után már a hazaiak vezettek, majd Vaszari harmadszor is értékesítette a hetest. Vérten és Gogirla hamar kiegyenlítettek, utóbbi 10 méterről lőtte a kilencedik (!) gólját egy félidő alatt. A szünetre 15-14-gyel vonultak a csapatok.

A második játékrészben továbbra is emberfogásos védekezést alkalmazott a Cornexi: Görbiczet Vaszari, Gogirlát Balogh őrizte. Vaszari kiállítása után két gyors Görbicz-góllal a vendégek is letették a névjegyüket. A játékvezetői páros ellentétes ítélete után elszabadultak az indulatok a csarnokban, főleg miután az eset nyomán a Győr átvette a vezetést (40. perc: 20-21).

Vaszari Virág zsinórban a hatodik hetesét is értékesítette, így a Cornexi újra vezetett, ekkor azonban Görbicz a hatosról, majd átlövésből egyaránt betalált (42. perc: 22-24). Herr Orsolya szép védéseket mutatott be sorozatban, Vérten pedig a legélesebb pillanatokban is higgadtan használta ki a helyzeteit. A fehérváriaknál Siti talpról lőtt gólja ment élményszámba, de Herr őt is megtréfálta időnként (48. perc: 23-26)

Vaszari a jobbszélről jobb kézzel is betalált, de Mehlmann hatalmas átlövéseire nem igazán volt válasza a hazaiaknak, akik jónéhány labdát el is adtak ebben az időszakban (51. perc: 25-29). Mehlmann kiállítása után két gólt szereztek a fehérváriak az egyre keményebbé váló csatában (54. perc: 27-29). Vérten indulásból és átlövésből is eredményes volt, majd a jobbszélről újabb Vaszari-találat következett. A végeredmény 30-34 lett, ezzel az idegenbeli győzelemmel a Győr komoly lépést tett a bajnoki cím felé.