BL: a Szkopje az első döntős

2005. április 16. 19:37 © handball.hu

Rosszul kezdte a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóját a Szkopje: a félidőben még a Hypo vezetett 8-11-re, azonban a macedón katlanban jó második félideji védekezésének és remek kapusteljesítményének köszönhetően a hazai csapat jutott a fináléba.

Yeliz Özel fotó: kometalgp.com.mk
Yeliz Özel
fotó: kometalgp.com.mk
A héten kiderült, a macedón csapat irányítója, a török Yeliz Özel mehosszabbította a még élő szerződését, és így még négy évig marad az együttesben. Újdonság az is, hogy Natalija Boriszenko szintén aláírt további egy évre, így ő is a Kometal játékosa lesz jövőre.

Így vágott neki a visszavágónak a macedón együttes, amelynek legfőbb álma ismét a Bajnokok Ligája végső győzelme, valamint az, hogy a következő évben is erős csapattal lépjen pályára Európában.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó
Kometal G. P. Szkopje - Hypo Niederösterreich 22-18 (8-11)
Szkopje, 3000 néző
Vez.: Hansen, Pettersen (NOR)

Szkopje: Boriszenko - Todorovszka 3, Özel 9(1), Platon-Dimovszka, Bujanova 4(1), Cigica 2, Radcsenko 1. cserék: Kasztratovic 1, Mladenovic 1, Amorim, Pecevska 1
Hypo: Krivorucsko - Nascimento 1, Bilobrk 3, Spiridon 3, Sinkarenko 2, Rotis 4, Logvin 5(1). cserék: Radulescu (kapus), Piedade, Lőwy

kiállítások: 6 perc (Platon-Dimovska, Amorim, Bujanova); 6 perc (Logvin, Spiridon, Piedade)
hétméteresek: 2/3 (Bujanova - Krivorucsko védte); 1/3 (Logvin - Boriszenko védte mindkettőt)
az eredmény: 5. p.: 1-4, 10. p.: 4-6, 15. p.: 4-8, 20. p.: 5-8, 25. p.: 7-9, 35. p.: 10-11, 40. p.: 13-12, 45. p.: 15-15, 50. p.: 17-16, 55. p.: 19-16

BL-döntőbe került: Szkopje (52-50-es összesítéssel)