Folytatódik a harc a harmadik helyért

2005. március 30. 21:42 © handball.hu

A bajnokság harmadik helyéért folyó küzdelem tovább tart, hiszen a Cornexi-Alcoa HSB Holding az NBI utolsó előtti fordulójában legyőzte a Ferencváros csapatát. A fővárosiak nélkülözték egyik legjobb játékosukat, a válogatott Tóth Tímeát, valamint a kapusok közötti különbség is döntő volt a fehérváriak diadalában.

Kenyeres játéka örömmel teli volt
Kenyeres játéka
örömmel teli volt
Csupán a mérkőzés hetedik percéig tudott vezetni a vendég fővárosi együttes, amely nélkülözte a továbbra is betegséggel bajlódó Tóth Tímeát. Ahogy azt az átlövő a mérkőzés előtt elmondta, már együtt készül a csapattal és a futóedzéseken is résztvesz, ám egyelőre még nem harcra kész.

Szabó Edina csapata megérdemelt győzelmet aratott a kiválóan védő Sugár és a továbbra is nagyszerű formában kézilabdázó Kenyeres, valamint Balogh vezérletével.

A Ferencvárosban dícsérhető a fiatal Kamper bátor játéka, aki jól helyettesítette Tóth Tímeát. És - bár Pastrovics az első félidőben számos bravúrt bemutatott -, döntő volt a kapusok közötti különbség a mai találkozón.

A meccs negyvenedik percétől Németh András a Fradi fiataljainak (Baross, Horváth) is lehetőséget adott a bizonyításra.

Győzelmével a Cornexi továbbra is életben tartja a reményt az alapszakasz harmadik helyének megszerzésére, azonban ehhez nem kisebb bravúrt kellene véghezvinniük, mint az ETO-t legyőzni, méghozzá Győrben.

Női NBI
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Ferencvárosi TC 30-26 (15-13)
Székesfehérvár, 1200 néző
Vezették: Horváth, Marton.

Cornexi-Alcoa HSB Holding: Sugár - Balogh B. 7/4, Korgyuk 3, Siti B. 4, Csernus 2, Tápai 5/2, Kenyeres 4. Cserék: Őri E., Vámos 3, Szabó V. 2, Uljanics, Sterbik, Vaszari.
Edző: Szabó Edina
FTC: Pastrovics - Mraviková 5, Pádár 2, Csenki 5/1, Uhraková 6/2, Kamper 5, Kirsner 1. Cserék: Miklosová (kapus), Barna, Baross, Rábai, Horváth R. 2, Kovács V.
Edző: Németh András
Hétméteresek: 6/8 illetve 3/5
Kiállítások:: 6 ill. 8 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-5, 20. perc: 9-8, 25. perc: 12-12, 30. perc: 15-13, 35. perc: 18-15, 40. perc: 22-16, 45. perc: 25-18, 50. perc: 28-22, 55. perc: 30-25.

Szabó Edina (a Cornexi edzője): A győzelmünk kulcsa, hogy kapusposzton jobbak voltunk. Az ellenfél játékán látszott, amit a Ferencváros edzője, Németh András a mérkőzés előtt elmondott, hogy nem készültek teljes erőbedobással a találkozóra. Győrben nyerni bármelyik csapatnak a dicsőségére válhat, azonban mi megpróbálkozunk vele, hiszen szeretnénk megcsípni a rájátszás harmadik helyét.

Németh András (a Ferencváros edzője): A Cornexi ellen a bajnokságban elért két eredményt az EHF-kupa elődöntőjében is elfogadnám. Ma bebizonyosodott, hogy csapatom akkor tud okosan és jól játszani, ha sokat tud készülni az adott mérkőzésre. Lehetőségeinkhez mérten teljesen komolyan vettük a találkozót, de két hete alig tudunk együtt készülni, a csapatot az orvosok állították össze, Tóth és Uhrakova folyamatosan betegséggel küszködik.
Arra a kérdésre, hogy mi a fontosabb csapata számára, az EHF-kupa vagy a bajnokság, a vezetőedző viccesen válaszolt: - Ha azt mondanák, hogy megnyerjük a bajnokságot, már el se jönnénk az EHF-kupa elődöntőre. De ha reálisan gondolkozunk, a győzelemre egyik fronton sincs komoly esélyünk. Jelen pillanatban a mi csapatunk arra képes, hogy a dobogó és az élcsapatok közelében mozogjon. Az idény elején az volt a célunk, hogy a bajnokságban és a nemzetközi kupában is a legjobb négy közé jussunk. Ez sikerült, de evés közben jön meg az étvágy...