Az eredmény megismétlődött Újvárosban

2005. március 25. 18:08

A Dunaferr együttese ismét felkészülési mérkőzést játszott a magát Románia B válogatottnak nevező együttessel, és ugyanazt az eredményt érte el, mint tegnap. A különbség csak az volt, hogy a mai napon keleti szomszédunk csapata vezetett a meccs elején, a Dunaferr azonban félidőre kiegyenlített.

Pálinger ma nem védett
Hat nap alatt a negyedik mérkőzésükre készülődtek ma délelőtt a Dunaferr női kézilabdázói, akik a tegnapi győzelem után délelőtt újra Románia nemzeti együttesével mérték össze erejüket. A tegnap esti mérkőzés egyik "áldozata", Pálinger Katalin ezúttal nem léphetett pályára, ugyanakkor Pigniczki Krisztinára már számíthatott Kiss Szilárd vezetőedző.

A hazaiak számára nem kezdődött túl jól az összecsapás, mert Bohus góljával ugyan még megszerezték a vezetést, de a támadásban elkövetett hibákat rengeteg indulásból lőtt góllal bosszulták meg a románok, s az 5. perc végére már három góllal vezettek (2-5). Fórját a félidő derekáig tartotta is a román csapat - a vendégeknél elsősorban a jobbszélső, Nechita villogott -, de aztán Ferling két, valamint Németh Helga egy találatával kiegyenlített a Dunaferr. Majd miután végre Cracana is találkozott a labdával, újra Ferling percei következtek: Detti kétszer is büntetett hetesből, s a 17. percben már vezetést szerzett (10-9).

Ekkor a vendégek sokat hibáztak, s a technikai bicsaklásokat a Dunaferr is gyors gólokkal büntette. Egyáltalán nem nyugodhatott meg a hazai csapat, mert a románok remekül küzdve a félidő végére ledolgozták hátrányukat. Olyannyira, hogy az utolsó másodpercekben Németh Helgának kellett kiegyenlíteni (16-16).

A második játékrész elejét is jobban kezdték a vendégek, igaz, ekkor Kiss Szilárd nemcsak védekezésben, de támadásban is egyre többet forgatta csapatát, s ez újabb hazai hibákban jelentkezett. A 35. percben Cracana két nagy védése fújt ébresztőt a Radulovicséknak, akik ezt követően a pályára visszatérő Ferling góljaival ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést. A félidő derekán ismét három góllal vezetett a Dunaferr (24-21), s bár a románoknak volt még egy fellángolásuk, de Ferling újabb duplája mellett végre Radulovics is betalált az egyébként jól védő Tamás kapus hálójába - eldőlt a meccs kimenetele (27-23).

A több kiállítással tarkított hajrában felváltva dobálták góljaikat a csapatok, de a hazaiak vezetését nem fenyegette veszély: a végén még a "csattanó" is összejött, Vincze Melinda egy pazar "kínai figurával" alakította ki a tegnapit lemásoló 31-27-es végeredményt.

Kiss Szilárd vezetőedző értékelt a találkozó után: "Ezúttal több volt a hiba a támadásainkban, mint tegnap, s ezért sok gólt kaptunk indulásból. Ennek ellenére ismét csak azt tudom mondani: a mai mérkőzés is rendkívül hasznos volt, mert újabb taktikai variációkat próbálhattunk ki. Különösen értékes a siker úgy, hogy hat nap alatt ez már a negyedik mérkőzése volt a csapat tagjainak, akik fáradtságukat legyőzve is el tudtak húzni ellenfelüktől a véghajrában - ez mindenképpen biztató a jövőre nézve."

péntek
Dunaferr NK - Románia B 31-27 (16-16)
Dunaújváros

Dunaferr: Cracana - Pálffy 2, Pigniczki 1, Németh 2, Kindl 1, Ferling 11, Vincze 2. cserék: Radulovics 4, Bohus 4, Bulath 4, Gáspár. edző: Kiss Szilárd
Románia: Tolnai Talida, Tamás Tereza (kapusok), Mihaela Raceala 1, Ramona Vaduva 4, Mirela Nechita 4, Ramona Farcau 4, Ana Maria Lazer, Raluca Ivan 1, Mihaela Urcan 4, Valentina Radu 2, Claudia Rambu 1, Claudia Busuioceanu 2, Roxana Gatzel 3, Andreea Talvac 1. edző: Gheorghe Tadici

csütörtök
Dunaferr NK - Románia B 31-27 (16-12)
Dunaújváros

Dunaferr: Pálinger - Pálffy 2, Ferling 6, Bohus 2, Gáspár 1, Kindl 7, Vincze 3. cserék: Cracana (kapus), Radulovics 6, Bulath 2, Németh 2. edző: Kiss Szilárd
Románia: Tolnai Talida, Tamás Tereza (kapusok), Mihaela Raceala 3, Ramona Vaduva 1, Mirela Nechita 1, Ramona Farcau 4, Ana Maria Lazer 1, Raluca Ivan 2, Mihaela Urcan 5, Valentina Radu 3, Claudia Rambu 1, Claudia Busuioceanu 1, Roxana Gatzel 3, Andreea Talvac 2. edző: Gheorghe Tadici

forrás: Dunaújváros Online