MK-elődöntőbe jutott a Győr

2005. március 9. 19:27 © handball.hu

A Dunaferr után második csapatként a Győri Graboplast ETO jutott a kézilabda Magyar Kupa legjobb négy együttese közé, miután hazai pályán magabiztos, 31-17-es győzelmet aratott a Debrecen ellen.

Mörtel a csapat motorja volt
eredmény, Magyar Kupa, negyeddöntő
Győri Graboplast ETO - Debrecen 31-17 (13-8)
Győr, 1000 néző
V: Bonifert, Oláh

Győri ETO: Sirina - Bódi, Bradeanu, Dokic 3, Görbicz 4(1), Gogirla 3 (1), Vérten 4. Csere: Herr, Petróczi (kapusok), Mehlmann 4, Mörtel 6(1), Kovacicova 5, Borbás 2, Temes. Edző: Róth Kálmán
DVSC: Vorozscova - Csáki, Borók 3, Madai 1, Latakaite, Orbán 4, Ariton 1. Csere: Király (kapus), Szűcs 5(4), Nyilas, Sütő E. 1, Sütő M. 1, Rácz 1, Soós. Edző: Laurencz László

Hétméteresek: 5/3 illetve 5/4
Kiállítások: 8 illetve 18 perc

Szerdán este a Győri Graboplast ETO nőikézilabda-csapata a Debrecen együttesét fogadta a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, a tét a Magyar Kupa elődöntőjébe jutás volt. A komoly célnak megfelelően azonban csak mintegy negyedórán keresztül tudott játszani a vendégcsapat, amelynek szakvezetője, Laurencz László már az összecsapás előtt arról panaszkodott, a hétfői edzésen még mindössze nyolcan voltak, így vérmes reményeket nem szabad táplálni a továbbjutást illetően.

Laurencz mester jól is érezte, hogy csapatának kevés esélye lesz az oroszlánbarlangban, tanítványai 7-6-ig még tartották magukat, ám ekkor a hazaiak trénere, Róth Kálmán kapust cserélt, s Irina Sirinát Herr Orsolya váltotta. A fiatal válogatott kerettag kapus félórára le is húzta a rolót, mindössze három gólt kapott (ebből egyet hetesből).

A félidei 13-8-as előny fokozatosan nőtt, a 40. perctől a Győr gyakorlatilag fiataljait szerepeltette, romániai légiósai, Bradeanu és Gogirla például mindössze védekezésben jutottak szóhoz.

A csapat motorja Herr mellett Mörtel Renáta volt, aki védekezésből és támadásból is remekül vette ki részét. A végeredmény 31-17 lett, a csapat ezzel a győzelemmel kedveskedett a 19. születésnapját éppen szerdán ünneplő válogatott szélsőnek, Bódi Bernadettnek.

A kupa négyes döntőjének párosítását már kedden kisorsolták a szövetségben, ennek megfelelően a Győr ellenfele a Kiskunhalas-Vác összecsapás győztese lesz.

Az elődöntőt április 2-án, a döntőt 3-án játsszák, magáról a négyes finálé helyszínéről még nem született döntés.