A bajnokot verte az Ikast

2005. február 26. 21:18 © handball.hu

A dán bajnokság 18. fordulójának első játéknapján a legnagyobb meglepetés Herningben született, ahol két BL-negyeddöntőben szereplő csapat találkozott. Miután szeptember végén 32-25-ös eredmény született Viborgban, ezúttal az Ikast otthonába látogatott el a tavalyi bajnok Viborg, és a második félidőben mutatott jobb játékkal a negyedik helyen álló sárgák nyerték meg a rangadót.

Andersen belehúzott (fotó: Kenneth Rosenkilde)
Andersen belehúzott
(fotó:
Kenneth Rosenkilde)
A másik két találkozón a Tóth Máriát is felvonultató Aarhus csarnokában vendégeskedett a harmadik BL-negyeddöntős gárda, - a múlt heti szívproblémái miatt éppen szabadságon lévő - Anja Andersen edző csapata, a Slagelse. Igaz, az Aarhus még vezetett a félidőben, de hatalmas hajrával, és nem kevesebb önbizalommal 16-10-re nyerte a tavalyi BL-győztes a második félidőt, így ötgólos, 27-22-es vendéggyőzelem született ezen a mérkőzésen.

Aalborgban négy és félezer szurkoló előtt ütötte ki a Koldingot Farkas Ági csapata. Dánia egyik leggazdagabb, hazai és külföldi sztárokat felvonultató klubja már az első félidőben megmutatta félelmetes erejét (14-7), Louise Mortensen 13 góllal járult hozzá a végső, 30-22-es hazai győzelemhez.

Dán Bajnokság, 18. forduló
Ikast/Bording EH - Viborg HK 33-31 (16-20)
Messecenter Herning, 4100 néző
Vez.: Pedersen, Mortensen

az Ikast góllövői: Kristine Andersen 10/1, Ana Batinic 7, Line Daugaard 5, Jose­phine Touray 4, Gro Hammerseng 3, Ka­ren Brödsgaard, Lise Knudsen 1, Sara Han­sen 1, Tanja Milanovic 1
Viborg: Katrine Fruelund 9/5, Olga As­sink 7, Chao Zhai 3, Grit Jurack 3, Sas­kia Mulder 3, Lotte Kiaerskou 2, Rikke Skov 2, Camilla Thorsen 1, Henriette Mikkelsen 1
kiállítások: 6 perc; 10 perc

Kenneth Rosenkilde képei a találkozóról

SK Aarhus - Slagelse DT 22-27 (12-11)
Aarhus Atletion, 3400 néző
Vez.: la Cour Bruun, Carl Nielsen

az Aarhus góllövői: Hrafnhildur Skuladottir 7/2, Camilla Transel 4, Marianne Rokne 3, Karina Björn 2, Maja Grönbek 2, Tóth Mária 2, Ana Razdorov 1, Stine Frank 1
a Slagelse góllövői: Bojana Popovic 11/1, Carmen Lungu 5, Valentina Radulovic 3, Irina Poltorackaja 3/3, Rikke Hörlykke 2, Aus­ra Fridrikas 1, Rugile Kluikate 1, Stinne Bossen 1
kiállítások: 10 perc; 4 perc

Aalborg DH - Kolding IF 30-22 (14-7)
Gigantium Aalborg, 4577 néző
Vez.: Hansen, Gjeding

az Aalborg góllövői: Louise Mortensen 13, Isa­bel Blanco 3, Kristine Lunde 3, Natalija Gyerjugina 3, Rikke Nielsen 3, Heidi Astrup 2, Trine Jensen 2, Bettina Nielsen 1
a Kolding góllövői: Nodjialem Myaro 4, Susanne Kastrup 4, Louise Svalastog 3, Maj­britt Kviesgaard 3, Camilla Carstens 2, Louise Föns 2, Lene Thomsen 2, Lise Binger 1, Pernille S. Hansen 1
kiállítások: 4 perc; 6 perc