EHF: szombat esti ujjgyakorlat Győrben

2005. február 12. 20:05 © handball.hu

Az EHF-Kupa hétvégi fordulójában a Győri ETO csapata hozta a kötelezőt: Bradeanu és Djokic nagyszerű játékával biztosan győzött a tavaly óta jelentős átalakuláson átesett Vaag Vipers ellen. A hazaiak nem tudtak igazán felpörögni erre a meccsre, főleg a védekezés volt gyengébb a szokottnál. Támadásban azonban mindig akadt valaki, aki a hátán cipelte a csapatot. A végeredmény 33-25 lett.

A két légiós összesen 15 gólt szerzett
Győri Graboplast ETO - Vaag Vipers 33-25 (19-12)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 1200 néző
Vez.: Kovalcsuk, Kovalcsuk (MDA)

Győri ETO: Sirina - Kovacicova 1, Djokic 6, Bradeanu 9, Gogirla 6, Vérten 4, Juhász 2. Csere: Petróczi (kapus), Mehlmann 3/2, Borbás 1, Bódi 1, Bognár, Temes. Edző: Róth Kálmán.

Vaag Vipers góllövői: Birkeland 12/5, Berge 4, Ropstad 4, Daland 2/1, Asbjornsen 2, Vinknes 1.

A győriek román légiósai, Bradeanu és Gogirla vették kezükbe a kezdeményezést, előbbi egy kipattanóból, utóbbi átlövésből szerzett gólt (3. perc: 2-0). A vendégek nem keltették igazán képzett csapat benyomását, nem tudták feltörni a hazaiak védőfalát, a lövéseket pedig Sirina hárította. A norvégok Birkeland heteseivel azonban tartani tudták magukat, sőt a 10. percben egy gólra felzárkóztak (6-5).

A Kovacicova és Bradeanu kiállítása miatt emberhátrányban játszó Győrrel szemben a vendégek tartani tudták az egy-két gólos különbséget. Birkeland átlövésből, büntetőből és indulásból is nagyon gólerős volt, míg a másik oldalon Vértent nem tudták megállítani, egyik betörésgólt szerezte a másik után. Ez sem volt azonban elegendő, mert a rengeteg technikai hiba, rossz lövés miatt az indulásokból eredményesek voltak a norvégok. A 22. percben Birkeland nyolcadik(!) góljával egyenlő lett az állás.

Bradeanu és Djokic kicsit megrázta magát, utóbbi két gólt is lőtt egymás után (15-12), majd Gogirla is letette a névjegyét. A félidő hazai gólparádéval zárult, néhány perc alatt 7-re nőtt a különbség (19-12).

A második játékrészben Bradeanu csodapassza után Djokic volt eredményes beállóból (20-12). Ekkor azonban újabb üresjárat következett, a vendégek három gólt lőttek egymás után (20-15). Fellazult a hazaiak védekezése, nem értek oda időben az emberre, ezáltal meggyengült a kapusteljesítmény is. A másik kapu előtt pedig idejekorán ellőtt labdák, pontatlan passzok jellemezték a győriek játékát. A 43. percben a norvégok két gólra feljöttek (22-20).

Továbbra is lassan csordogáltak a hazai támadások, Bódinak azonban sikerült a szélről gólt lőnie, majd hetest harcolt ki, amelyet Mehlmann értékesített (24-21). Sirina visszaállt a hazaiak kapujába, de a védekezés egyelőre nem állt össze. Elöl Bradeanu viszont újra nekigyürkőzött a gólgyártásnak, amit Ropstand próbált ellensúlyozni (27-23). Juhász és Vérten indulásból illetve betörésből volt eredményes, így újra elhúzott a hazai csapat. Sirina mutatott be néhány szép bravúrt, majd Bradeanu tett rá még egy lapáttal és máris 8 volt közte (31-23). A végeredmény 33-25 lett.

Arnfinn Olsen, a Vaag vezetőedzője: Olyan volt a mérkőzés, amilyet vártam. Kicsit jobban játszottunk azonban, mint amire a Győr számított. Új csapatunk van az idén, hiszen számos játékos, köztük a Lunde-ikrek távoztak tőlünk az elmúlt szezon végén. Összességében ez most jó eredmény számunkra. Holnap is jól felkészülünk, megnézzük a mai meccs felvételét, elemezzük a hibáinkat, és igyekszünk még jobb teljesítményt nyújtani. Így sem vagyok azonban elégedetlen, az idény egyik legjobb játékát nyújtottuk ma. Az első félidőben és a második félidő első 10-15 percében nagyon jó volt a védekezésünk, és a kapusunk is sok labdát hárított. Sajnos, nem bírtunk a győriek beállójával, Djokic-csal, nagyszerű játékos!

Róth Kálmán, a Győri ETO szakvezetője: A kellő különbség megvolt, de nem játszottunk jól, a kulcsjátékosaink kevesebbet nyújtottak a vártnál. A védekezésünk szellős volt, nem értünk oda időben, nem előztük meg a labdás játékost. Az első félidő végén azért sikerült egy jó ritmusú játékot produkálni. A második félidőben leültünk, és bármelyik védekezési formációt próbáltam is, egyik sem volt igazán eredményes. Remélem, hogy holnapra ki tudjuk javítani a védekezésben, illetve a rendezetlen védelem elleni támadásokban elkövetett hibáinkat. Az előbbi taktikai kérdés, az utóbbi pedig pusztán a koncentrációtól függ. Nem szabad elkövetnünk ennyi technikai hibát.
Görbicz Anitát nem küldtem ma pályára, és nem is fogom addig, amíg ki nem derül, hogy pontosan milyen egészségügyi problémája van. A csapatunk és a magyar kézilabda egyik komoly értékéről van szó, nem hagyhatjuk, hogy rendszeresen betegen játsszon és eddzen. Gyakran lázas, ingadozik a testhőmérséklete. A kivizsgálása nem olyan ütemben zajlik, ahogyan én szeretném, illetve ahogyan egy ilyen játékos esetében talán kellene. De bízom abban, hogy hamarosan sikerül pontosan diagnosztizálni, és a gyógyulás útjára léphet.