"Perdöntés" Podgoricában

2005. február 5. 9:41

Újabb fontos találkozó elé néz a Dunaferr női kézilabda-csapata: együttesünk a Bajnokok Ligája harmadik fordulójából elhalasztott csoportmérkőzésen a szerb-montenegrói Buducnost Podgorica otthonába látogat. A mérkőzést az m2 tévécsatorna vasárnap 20:25 kezdettel felvételről közvetíti.

Reméljük, Pálinger tartja bombaformáját
Reméljük, Pálinger
tartja
bombaformáját
A Vasas csütörtöki kiütését követően nem sokat pihenhettek Kiss Szilárd tanítványai, hiszen a csapat mestere pénteken délelőtt már edzést vezényelt a lányoknak. Nem véletlen a feszített tempó, ugyanis együttesünk vasárnap este fél nyolctól már a Bajnokok Ligájában lesz érdekelt: pokolian kemény feladat vár Ferlingékre.

Miért nehéz?

A hazaiak számára létfontosságú lenne a mérkőzés megnyerése, hiszen ezzel még életben tudnák tartani nemzetközi kupaszereplésbe vetett reményeiket. Igaz a Bajnokok Ligájában már csak valami hatalmas csoda folytán juthatnának tovább a csoportkörön, de a csoport harmadik helyének megszerzése esetén a KEK-ben folytathatnák szereplésüket, ami biztos keményen ösztönzi majd a vasárnapi vendéglátót.

Ráadásul az is rettentően dühítheti Damjanacékat, hogy az idei szezonban még nem sikerült győzniük a nemzetközi kupaporondon, ezért várhatóan kettőzött erővel küzdenek majd a vasárnap esti mérkőzésen a mieink ellen. Akik felé egyébként komoly tartozásaik is vannak: egy évvel ezelőtt Radulovicsék rendkívül magabiztosan búcsúztatták a podgoricai gárdát a BL negyeddöntőjében - mint a leghűségesebb fanok emlékezhetnek, együttesünk idegenben és itthon is öt góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.

A bizonyítás vágya

Ez persze igaz a mieinkre is, akiknek szintén van törlesztenivalója a szerbek felé: éppen a Podgorica búcsúztatta három éve a csopoprtkörből a Kiss-gárdát. Mint azt a Dunaferr mestere a DO-nak elmondta, azzal, hogy oda-vissza sikerült legyőznünk a Valencia együttesét, hatalmas lépést tettünk a továbbjutás felé. Ám nem szabad, hogy a győzelmi sorozat nyugalomba ringassa a csapatot, érvelt érdeklődésünkre Kiss Szilárd:
- Jelenlegi négy pontunkkal már biztos, hogy vagy a KEK-ben, vagy a BL-ben folytatjuk kupaszereplésünket, de nekünk egyértelmű célunk az, hogy a legrangosabb kupasorozatban meneteljünk tovább. Ehhez még legalább egy meccset hoznunk kell. Megkönnyíti a helyzetünket szerencsére az is, hogy hátralévő három mérkőzésünkből kettőt hazai pályán játszhatunk, ugyanakkor az előttünk álló mérkőzések mindegyike rendkívül kiélezett, kemény találkozó lesz. Éppen ezért szeretnénk minél előbb bebiztosítani magunkat, s egy podgoricai győzelem után célba venni a csoport első helyét. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy milyen pozícióból várhatjuk majd továbbjutásunk esetén a negyeddöntőt.
Mint a csapat vezetőedzője érdeklődésünkre elmondta, a Vasas elleni találkozó szerencsére remek alkalmat nyújtott a felkészülésre, így kellő önbizalommal, sérült nélkül utazhatunk a vasárnapi találkozóra - egyértelmű célunk a győzelem megszerzése, nyomatékosította a DO-nak Kiss Szilárd.

Forrás: Sz. T. (Dunaújváros Online Hírek)