Bravúros Dunaferr-siker a BL-ben

2005. január 29. 18:04 © handball.hu

A hazai győzelem után Saguntóban is nyerni tudott a Dunaferr nőikézilabda-csapata a Bajnokok Ligája 4. fordulójában, a 33-26-os siker azt jelenti, az együttes nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutásra.

Bravó, Nagy Ivett!
eredmény, Bajnokok Ligája, A csoport, 4. forduló
CBM Astroc Sagunto (spanyol) - Dunaferr NK 26-33 (13-17)
Sagunto, Norte del Palancia, 500 néző
v.: M. Nacevski, D. Nacevski
gól: Medved 9/2, Oncina 4, Mangué 4/2, Puche 3/2, Macarena 2, Rubio 1, Rocío 1, Cuadrado 1, Nuria Bensal 1, illetve Radulovics 9/2, Nagy 8, Bohus 4, Ferling 4, Pigniczki 3, Kindl 3, Pálffy 2
az eredmény alakulása: 0-1, 4-4, 6-6, 7-12, 10-14, 13-17 (félidő), 14-19, 16-22, 18-24, 24-28, 26-30, 26-33.

Kulcsár Anita tragikus balesete óta először lépett pályára a Dunaferr nőikézilabda-csapata, Kiss Szilárd tanítványaira ráadásul egy hosszú utazás utáni kemény összecsapás várt Spanyolországban. Az Astroc Sagunto elleni mérkőzés helyszíne nem a jól megszokott valenciai csarnok, hanem az attól mintegy 30 kilométernyire északnyugatra fekvő kisváros, Sagunto sportlétesítménye volt.

A találkozó előtt a spanyolok méltóan emlékeztek meg Anitáról, a percekig tartó gyászszünet alatt a játékos góljaiból készített összefoglalót vetítettek, és a két csapat kapitánya közösen helyezett virágot a pálya közepén felállított fekete, "Kulcsár 22" feliratú melegítőfölsőre, amihez hasonlót a könnyekig meghatódott dunaújvárosi együttes is viselt. A Dunaferr szurkolói is a tragikus sorsú beállós képével díszített pólóban jelentek meg, majd a meccs első tíz percében csendesen emlékeztek szeretett játékosukra.

A spanyol városka - amely Saguntum néven Hannibal révén a második pun háború idején vált ismertté - álmos közönségét az újvárosi Red Alert szurkolói próbálták felrázni, szerencsére volt is okok az örömre.

A mérkőzést vállalni tudta a hátfájásra panaszkodó Nagy Ivett is, aki Radulovics Bojanával együtt pazar játékot produkált. Az első negyedóra alatt fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-5-ös spanyol vezetésről azonban Nagyék a 18. percre 10-7-es előnyhöz jutottak. A kapuban Pálinger is extázisban védett, három hetest is hárított az első 30 percben, így megnyugtató, 17-13-as Dunaferr-előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Félidőben minden bizonnyal felhívta a szakvezetés a lányok figyelmét a fokozott koncentrációra, hiszen a hazai összecsapáson a spanyolok is hasonló első játékrészt produkáltak. Akkor Medvedék összezuhantak a második játékrészre, Radulovicsék ezúttal viszont nem.

A 37. percben 20-15, a 40. percben már 22-16 volt a vendégcsapat javára, a Sagunto egy csoportkörre való hetest rontott, a Dunaferr még kettős hátrányban sem roppant össze, s a továbbjutás szempontjából hihetetlenül értékes, 33-26-os győzelmet harcolt ki.

A meccs tehát nem hozott különösebb izgalmakat, nemúgy a találkozó utáni "pacsizás", hiszen - szinte hihetetlen módon - ekkor a magyar szurkolók alatti mobil lelátó összedőlt, így a nézők beestek a pályára. Szerencsére az esetnek nagyobb volt a füstje, mint a lángja, s "csupán" az egyik drukkert kellett a helyszínen ellátni apróbb sérülései miatt.

A csoport másik találkozóját, az Ikast-Buducnost összecsapást vasárnap játsszák.