BL: Bombameglepetés Szkopjéban

2005. január 23. 2:29 © handball.hu

A Bajnokok Ligája-sorozat mai napján nyert a Krim az Elda vendégeként, a Toljatti otthon verte a Zaporozsjét, és a Viborg is átgázolt az oslói Nordstrandon. A Szkopje meglepetésre 8 góllal nyert otthon a BL-győztes Slagelse ellen 9-4-es félidő után, valamint a Tertnes fordítani tudott Nisben, és egy góllal győzött.

Jurackék nagy öröme fotó:sporten.tv2.dk
Jurackék nagy öröme
fotó:sporten.tv2.dk
A hétvégi forduló legnagyobb arányú győzelmét sikerült elérnie a dán Viborgnak, amikor a Nordstrand együtteséhez utazott Oslóba. Az első gólt a norvégok játékosa, Raja Toumi szerezte az első percben, a következő találatra az ötödik percig kellett várni, ennek szerzője a szintén oslói Iva Zamorská volt. Aztán feljött a Viborg, és a 13. percben ki is egyenlített (3-3). Majd Olga Assink vezetést szerzett a vendég csapatnak, sőt a dánok a 26. percben 5-10-re alakították az állást. A gólszegény félidőt gólgazdag négy perc zárta (7-13).

Tovább menetelt a Viborg: a két holland légiós, Mulder és Assink, valamint Jurack is lőtt kettőt-kettőt a norvég kapuba, és a második félidő 12. percében már 12 gól volt a különbség (7-19). Ekkor jött a félidő első norvég gólja: Mari Hegna talált végre utat a dán védőfalon (8-19). A Nordstrand ezután kipukkadt, 11 gólnál közelebb már nem tudott férkőzni a Viborghoz. Az 54. percben Skov ezt a tetemes előnyt is növelte (12-24), és a végén csalódottan tért haza a norvég szurkolótábor, hiszen 15 gólos, kiütéses győzelmet aratott a dán bajnok kedvenceik csarnokában.

A Viborg sikeréhez nagyban hozzájárult a két csapat kapusai között mérhető különbség. A Nordstrand kapujában a nagy nevű Heidi Tjugum kezdett, aki 33 lövésből mindösszesen 8-at fogott meg, ez 24%-os teljesítmény. Szintén ezen az oldalon védett 8 lövésből 4-et, azaz 50%-ot Vibeke Nordli, de ő nem töltött sok időt a pályán. A Viborg kapuját Louise Bager Nørgaard őrizte, aki 33 lövésből 19-et védett, amely egészen elképesztő, 58%-os teljesítmény.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, B-csoport
Nordstrand 2000 - Viborg HK A/S 14-29 (7-13)
Oslo - Ekeberg Idrettshall, 1004 néző
Vez.: Geipel, Helbig (GER)

Nordstrand: Heidi Tjugum, Vibeke Nordli (kapusok), Raja Toumi 4, Iva Zamorska 4/3, Mari Hegna 3, Randi H. Gustad 1, Linn Rosenlund 1, Kari Anne Solfjeld Eid 1, Unni Nyhamar Hinkel, Monica Sandve, Maria Margaretha Turnhout, Kine Kristiansen, Camilla Ditløv Tyldum, Theresa Bimbiola Afolabi Sørensen
Viborg: Louise Bager Nørgaard (kapus), Grit Jurack 6/2, Olga Assink 5, Saskia Mulder 5, Isabel Ortuno Torrico 4, Rikke Skov 3, Charlotte Højfeldt 2, Henriette Mikkelsen 2, Camilla Thorsen 1, Chao Zhai 1, Karen Eg Smidt, Lotte Faldborg Kiærskou, Katrine Fruelund
hétméteresek: 3/3; 2/2
kiállítások: 6 perc (Hinkel, Zamorská, Kristiansen); 8 perc (Zhai, Smidt, Højfeldt, Assink)
a mérkőzés alakulása: 8. p.: 3-1, 14. p.: 3-4, 17. p.: 4-6, 22. p: 4-7, 26. p: 5-10, 38. p: 7-15, 43. p: 8-19, 49. p: 11-23, 55. p: 13-26

A C-csoport első találkozóján a hét orosz válogatottat adó Toljatti otthonában vendégeskedett a kilenc ukrán válogatottal rendelkező Zaporozsje. Az első félidő 9. percéig fej-fej mellett haladtak az együttesek, amikor Sipilova már két gólra növelte csapata előnyét az ukránokkal szemben (5-3). Reznir hétméteressel válaszolt, ám Sipilova és Marennyikova a 15. perc elején immár háromgólos előnyhöz juttatta a Toljattit (7-4). Az ukránok azonban felzárkóztak, Reznir 5. góljával a 22. percben 9-8 lett az állás, Borogyina kiegyenlített, és a 29. percben Kasel 3. góljával vezetést szerzett az ukránoknak (10-11). Bakalova és Posztnova két gyors találatával azonban ismét az oroszok vezettek a félidő végén (12-11).

A második játékrészben jól kezdett Posztnova, 5. góljával ismét 3 gólra vezetett a Toljatti (15-12). Reznirék megpróbáltak felzárkózni, egy gólra fel is jöttek (15-14), de Muravjeva és Sipilova tettek arról, hogy - a mérkőzésen először - négy góllal vezessen az orosz csapat (18-14). Aztán jött az orosz frissítés, Koroljeva, Parskova és Bliznova szereztek gólt, és így a 43. perc elején már 21-15 volt az állás. Egy-egy gól itt, egy-egy gól ott, a Motor csak nem tudott felzárkózni (23-17). A 49. perctől érkezett a remény: az első félidő közepén jól játszó Reznir és Kasel, valamint Sztolpakova szerzett gólt, és az eredményjelző 23-20-at mutatott 52:50-nél. Az ukrán gépezet azonban elakadt, újra hatgólos lett az orosz előny az 59. perc végére (26-20). 16 másodperccel a vége előtt Suckaja megszerezte a Zaporozsje becsületgólját, és ezzel az oroszok nyerték az izgalmakban bővelkedő találkozót (26-21).

Valószínűleg nem Zaporozsje-játékos kapta a találkozó Fair-play díját, ha osztottak ilyet egyáltalán. A szlovák, Rancik-Beno játékvezető-páros nyolcszor emelte a második és harmadik ujját egyszerre a levegőbe, miközben mogorva és fegyelmet követelő tekintettel nézett egy-egy ukrán játékos szemébe.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, C-csoport
HC "Lada Toljatti" - HC "Motor" Zaporozsje 26-21 (12-11)
Toljatti, 2000 néző
Vez.: Rancik, Beno (SVK)

Toljatti: Szidorova, Konsztantyinova (kapusok), Posztnova 5/1, Bliznova 2/1, Koroljeva 1, Sipilova 4, Marennyikova 4, Parskova 1, Bakalova 2, Dolgih 2, Vjahirjeva, Muravjeva 5/1
Zaporozsje: I. Goncsarova, Zaszpa (kapusok), Bugyenyec, Borogyina 2, Valjusek 1, Sevcsenko, Ljapina, Szokol, N. Goncsarova, Reznir 8/3, Sztolpakova 4, Suckaja 1, Kasel 5
hétméteresek: 3/4; 3/3
kiállítások: 6 perc (Parskova, Muravjeva /4 p./); 16 perc (Borogyina, Valjusek, Sevcsenko, Szokol /6 p./, Reznir, Suckaja)
piros lap: Szokol
az eredmény alakulása: 4. p.: 2-1, 9. p.: 5-3, 15. p.: 7-4, 20. p.: 8-7, 22. p.: 10-8, 29. p.: 10-11, 35. p.: 15-14, 40. p.: 19-15, 47. p.: 23-17, 55. p.: 24-20, 59. p: 26-20

A C-csoport másik mérkőzésén hatalmas meglepetés született Szkopjéban. A Bajnokok Ligája tavalyi győztesét látta vendégül a 2002-ben a Ferencváros ellen BL-t nyerő macedón együttes. Az első félidőben a dán gárda nem jeleskedett, 5-0 után tudott csak gólt lőni. A macedónok ismét növelték előnyüket (7-1), majd a félidő végén 9-4-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőben sem gyorsultak fel az események, a gólok továbbra is lassan születtek, hiszen az 50. percig nem nőtt, de nem is csökkent a hazaiak előnye (13-8). A macedónok aztán megérezték a bombasiker lehetőségét, felgyorsították a játékot, és az elmúlt hetekben gyengélkedő dánok ellen 8 góllal tudtak nyerni (20-12).

Kometal D. P. Szkopje - Slagelse FH 20-12 (9-4)
Szkopje, 2500 néző
Vez.: Fleisch, Rieber (GER)

Szkopje góllövői: Indira Kastratovic 5, Yeliz Özel 4, Elena Radcsenko 3, Anzela Platon Dimovska 3, Olga Bujanova 2, Natalia Todorovska 2, Jelena Cigica 1
Slagelse góllövői: Rikke Hørlykke 5, Bojana Popovic 2, Mette Melgaard 2, Carmen Lungu 2, Maja Savic 1
kiállítások: 8; 8 perc

A D-csoportban a szlovén Krim Mercator csapata látogatott el a spanyol Orsan Elda Prestigio otthonába. Farkas Andrea ezúttal kimaradt az együttesből, román válogatott kapustársa viszont ismét jól védett.
A Krim hatalmas nyomással kezdte az első félidőt, a spanyol közönség néhány perc elteltével már kilenc gólt láthatott, amelyek közül csak egyet lőttek a hazaiak (1-8). Ekkor találkozott a labda másodszor a Dinu mögötti hálóval. Fraile és társai megpróbáltak felzárkózni, de négy gólos hátrány mindig maradt, a félideji eredmény így 13-17 volt.

A második félidő elején a spanyolok ráijesztettek Bodnyeváékra (16-18), akik azonban gyorsan észbekaptak, és először 5 gólos előnyt szereztek (17-22), majd Dinu újabb védései segítségével 8 gólra tudták növelni előnyüket (18-26). A tavalyi BL-második Ljubljana ismét kiengedett, játékosai lövései nem jöttek be, hiszen talán már minden szlovén a tarsolyában érezte a két pontot, azonban ötnél álljt parancsolt Iličéknek (22-27). Az Elda már nem tudta felvenni a versenyt a vendégekkel, akik 25-30-as győzelmükkel valóban megkaparintották az értékes két pontot.

Bajnokok Ligája, 3. forduló, D-csoport
Orsan Elda Prestigio - Krim Mercator 25-30 (13-17)
Elda, 1700 néző
Vez.: Ehrmann, Künzig (GER)

Elda: Aitziber - Cano 3, Box 4, Fraile 5, Soit 3, Ana Ruiz 1, Morales 2. cserék: Maru (kapus), Ilič 5/1, Brauer 2/1, Vero
Krim: Dinu - Vergeljuk 4, Freąer 3, Bodnyeva 6, Szjukalo 4, Čečkova 2, Dajčman 6/1. cserék: Marinček (kapus), Gyerepasko, Jacsenko 5, Doler, Kurent Tatarovac, Mihič, Tomanović
hétméteresek: 2/4; 1/3
kiállítások: 6 perc (Fraile /4 p./, Vero); 6 perc (Bodnyeva, Tomanović, Szjukalo)
az eredmény alakulása: 1-4, 2-8, 3-9, 8-12, 10-14; 16-18, 17-22, 18-26, 22-27, 23-29

A D-csoport másik mérkőzésén, a két pontnélküli csapat összecsapásán hatalmas meglepetésre a norvég Tertnes örülhetett a találkozó végén Nisben, miután a hajrában jobban összpontosított, és az északi mentalitáshoz méltó módon küzdött a győzelemért. Knezevic 9 góljával sokat segített ugyan csapatán, de az utolsó tíz perc nem a hazaiaké volt, miután 3 gólos előnyt adtak oda a norvégok kezébe. A Tertnes hatalmas akarattal tehát nyerni tudott a DIN otthonában.

RK DIN Nis - Tertnes Bergen 24-25 (16-12)

16:25 Ikast/Bording EH - CBM Astroc Sagunto
(az A-csoport 3. fordulójában a ZRK Buducnost MONET - Dunaferr NK mérkőzést a február 5-i hétvégére halasztották)