BL: Két dán győzelem vasárnap

2005. január 16. 16:12 © handball.hu

A Bajnokok Ligája mai napján az első mérkőzést az A-csoportban tartották Podgoricán, ahová az Ikast látogatott el, és megszerezte újabb győzelmét (22-27). A második meccsen a C-csoportban a Slagelse a Zaporozsje csapatát fogadta, és öt góllal győzött az ukránok ellen (27-22).

Popovic akcióban
Podgoricán a vendég csapat nagyon jól kezdte a mérkőzést, 6-3-ra elhúzott, de a hazaiak gyorsan kiegyenlítettek, majd át is vették a vezetést, és a félidőben 14-13-at mutatott az eredményjelző tábla. A második félidő első tíz perce még a Podgoricának kedvezett, a félelmetesnek ható közönség is hajtotta őket, 16-14 után a dánok azonban megtörték a montenegróiakat. Először átvették a vezetést, aztán egyre jobban növelték az előnyüket. Az utolsó percekben szinte csak a dánok találtak a hálóba a hazai közönség nem kis meglepetésére.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 2. forduló
Buducsnoszt Podgorica - Ikast/Bording EH 22-27 (14-13)
Podgorica, 3500 néző
Vez.: Dolejs, Kohout (CZE)

Buducsnoszt legjobb góllövői: Puchacz 7, Kolakovic 6
Ikast góllövői: Milanovic 7, Daugaard 5, Hammerseng 4, Touray 3, Brødsgaard 3, K. Andersen 2, Knudsen 2, Hansen 1
kiállítások: 2; 6 perc

A C-csoportban Brøndbybe látogatott az ukrán Zaporozsje csapata, és döntetlen félidő után Anja Andersen sztárcsapata kerekedett felül a vendégeken. A szerb-montenegrói válogatott Popovic 10 gólt lőtt.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 2. forduló
Slagelse FH - HC "Motor" Zaporozsje 27-22 (12-12)
Brøndby, 3650 néző
Vez.: Krstic, Ljubic (SLO)

Slagelse góllövői: Popovic 10, Hørlykke 4, Lungu 4, Savic 3, Melgaard 3, Hovgaard 2, Fridrikas 1
Motor legjobb góllövői: Reznir 7, Sokol 5, Borogyina 2, Sevcsenko 2, Ljapina 2
kiállítások: 6; 10 perc
piros lap: Sucka