A Cornexi legyőzte a német bajnokot

2005. január 16. 1:08 © handball.hu

A fehérvári csapat először játszott új neve (Cornexi-Alcoa-HSB Holding) alatt, hiszen a gárda nemrég újabb névadó szponzorra lelt, remélhetőleg hosszú távon. Jól is mutatkoztak be a lányok a támogatónak: főleg a második félidőben mutatott remek játéknak köszönhetően 27-23-ra nyertek a válogatott Szrnka Hortenziát soraiban tudó Frankfurter HC ellen, s ezzel bekerültek a legjobb 16 csapat közé az EHF-kupában.

Sugár brillírozott
Döcögősen indult a mérkőzés, noha remek hangulatot teremtett a fehérvári közönség (telt ház, kb. 1200 néző), mintha álomkórosak lettek volna Sitiék. Főleg védekezésben nem találták a ritmust - ez már az első mérkőzésen is probléma volt - és a támadások is esetlegesek voltak. Az első 5 fehérvári gólból Siti 3-at vállalt, az első félidőben rajta kívül csupán Vámos Boglárka átlövésgóljainak örülhetett a nézősereg. Ugyan Sugár is fel-felvillant, ziccereket védett, de nem volt meg az összhang a védőfal és a kapus között. Szrnka ott folytatta, ahol az első mérkőzésen abbahagyta, és 6-7-8 méterről ellenállás nélkül lőhetett kapura. Jóval kevesebb volt a technikai hiba, mint az egy héttel ezelőtti "odavágón", de azért akadt egy-egy bosszantó belemenés és lépéshiba mindkét oldalon. Futott az eredmény után a Cornexi, de a vezetést nem tudta átvenni, a félidőben 13-13-as döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A forgatókönyv tehát hasonló volt az első mérkőzéséhez, hiszen most is ellentétes félidőket láthatott a közönség, azzal a különbséggel, hogy Németországban a Cornexi kezdett jól, és a szünet után a Frankfurtnak jött ki a lépés.

A második játékrész ezúttal a fehérvári lányoké lett. Egy 3-0-ás rohammal megadták az alaphangot, majd végig vezetve nagy fölénnyel megnyerték a mérkőzést és ezzel az EHF-kupa legjobb 16 csapata közé jutottak. Azért történt egy s más a második félidőben is. Tápai kapott több lehetőséget, s most a biztosan értékesített hetesek mellett jól mozgatta a csapatot, és fontos akciógólt is szerzett. Mindenki hozzátett valamit a sikerhez, Balogh Bea mindkét szélről betalált, Lőw is remekelt. Siti tovább tartotta első félidei formáját, gólpasszokkal és szebbnél szebb gólokkal csalt mosolyt a nézők arcára. A mezőny legjobbja pedig Sugár kapus volt, aki a második játékrészben eksztázisban védett, tucatnyi ziccert, sőt egymás után két hetest is megfogott. Volt, hogy a félpályáig rohant egy elveszettnek hitt labdáért, s frankfurti lerohanás helyett ő adott gólpasszt Korgyuknak. A 28. percben már 27-21 volt az állás, a tavalyi német bajnoknak csupán szépítésre futotta erejéből.

A Cornexi tehát csatlakozott a már továbbjutott két magyar csapathoz, a Ferencvároshoz és a Győri Graboplast ETO-hoz, s együtt várhatják a keddi bécsi sorsolást, remélve, hogy elkerülik egymást és minél tovább menetelnek az EHF-kupában.