BL: Varázslat Dunaújvárosban

2005. január 15. 18:25 © handball.hu

Kemény erőpróba elé nézett a Dunaferr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában, hiszen a Valencia gárdája sok ütközéssel, keményen védekező csapat hírében áll, spanyol válogatott játékosokkal a soraiban. A nehézkes első félidő után (15-17), hatalmas fordulatot vett a mérkőzés, és a magyar lányok végül magabiztos győzelmet arattak.

Radulovics négy hetest lőtt
Dunaferr NK - CBM Astroc Sagunto 35-28 (15-17)
Dunaújváros, 1200 néző
Vez.: Repensek, Pozeznik (SLO)

Dunaferr NK: Pálinger - Pálffy 5, Ferling 3, Pigniczki 5, Bohus 1, Kindl 1, Nagy 3 Csere: Radulovics 9/4, Gáspár 3, Kulcsár 5, Németh, Vincze.
Edző: Kiss Szilárd.

CBM Sagunto Valencia: Lopez - Oncina 3, Mangué 1, Medved 7/2, Gomez 3, Aguilar 5, Guerola 7. Csere: Navarro (kapus), Benzal 2/2, Buican, Rubio, Del Olmo, Sakada, Cuadrado.
Edző: Cristina Mayo.

A tét nagyságához méltó hangulatban, telt ház előtt kezdődött a mérkőzés. A spanyol csapat szerezte meg a vezetést, de hetesből Radulovics rögtön kiegyenlített. A széleken kicsit sebezhető volt az újvárosi nyitott védelem, az első három spanyol gól a szélről született, de Radulovics hetesekből, illetve a mezőnyből mindig válaszolni tudott (3-3).

Mindkét csapat nyitott védekezést alkalmazott, azaz szikrázóan kemény ütközések tarkították a meccset. Nagy Ivettet ápolni is kellett, a fiatal Vincze Melinda állt a helyére. A vendégek minden tekintetben állták a sarat, sőt a nyolcadik percben a vezetést is átvették. (5-6). Két gyors indításgól után azonban máris a magyar lányoknál volt az előny (7-6).

A spanyol szélsők nagyon éltek ebben a szakaszban, Guerola és Oncina megvillantottak valamit a tudásukból, a 15. percre a vendégcsapat 4 gólos előnyt szerzett (8-12). Láthatólag nagyon felkészültek a spanyolok a Dunaferr védekezésére, hol a széleken, hol a beálló pozícióban sikerült feltörniük, és Pálinger sem tudott sok lövést fogni. Marta Mangué hetesét azonban kivédte a 18. percben, majd Ferling talált a hálóba betörésből (10-14). Sokáig nem esett gól, majd Nagy Ivett indulásból volt eredményes, pedig a visszafutó Medved hátulról "meglegyintette" a felugrásnál (11-14). Pigniczki cikázott át a védelmen, majd Pálffy lőtt szép gólt, de nem sikerült igazán közel kerülni a spanyolokhoz, mert a szélső Guerola továbbra is nagyon élt (13-17). Sajnos, a sorozatos kihagyott helyzetek, technikai hibák és a szokásosnál gyengébb kapusteljesítmény miatt állandósult a 3-4 gólos vendégvezetés, amit Radulovics büntetőből tudott csökkenteni. A szünet előtti utolsó gólt Pálffy Zsuzsa lőtte, így a félidő 15-17-es eredménnyel zárult.

A második játékrészt a spanyolok emberhátrányban kezdték, Kindl góljával sikerült is közelebb kerülni hozzájuk (16-17). A 34. percben Ferling szép betörés után végre egyenlített (18-18). Tisztán látszott azonban, hogy ez a spanyol csapat, a hatalmas termetű, barna Medved vezérletével az utolsó leheletéig küzdeni fog. Gáspár Gabi bravúros indulásgóljával először nőtt kettőre a differencia a 40. percben (21-19).

Kulcsár Anita a legfontosabb pillanatokban szerzett három gólt, de a spanyolok emberhátrányból is igyekeztek tartani a lépést (25-22). Szép lassan azonban úgy tűnt, hogy a sok ütközés felőrli az erejüket. Pálinger teljesítménye is feljavult, Benzal hetesét is kivédte, majd újra Kulcsár pillanatai következtek. Most már minden sikerült, izzott a csarnok! Szebbnél szebb gólokat lőve, a Dunaferr 7-re növelte előnyét az 50. percre (29-22).

A spanyol csapat vezetőedzője, Cristina Mayo nem bírta a feszültséget, teljesen elvesztette az önuralmát és piros lapot kapott. A különbség pedig Gáspár újabb indulásgóljával 10-re nőtt a 24. percben (32-22). Eldőlt a mérkőzés, amelynek a képén már a kissé szokatlan kettős kiállítás (Pálffyt és Cuadrado-t küldték ki a játékvezetők) sem változtatott. Nagy Ivett kisbüntetése után néhány másodpercig 3 magyar lány támadott 5 spanyol ellen, mégis tovább folyt a gólgyártás (34-27). A végeredmény Pigniczki hálószaggató átlövésével 35-28-ra alakult. A lefújás után némi dulakodás alakult ki a mezőny legkisebb és legnagyobb termetű játékosa, Pálffy és Medved között. Utóbbit Mátéfi Eszter másodedző határozott fellépésével sikerült valamelyest megfékezni, de igazán csak akkor szelídült meg, amikor Radulovics Bojana nyomott az arcára két csattanós... puszit.

Kiss Szilárd: Több oka van, hogy az első félidőben miért nem tudtunk olyan teljesítményt nyújtani, amilyet szerettünk volna. Az utóbbi időben több kudarc is érte a csapatot, ezért most mindenképpen nyerni akartunk, ami aztán a második félidőben sikerült is. A győzniakarás miatt az elején nagyon idegesek voltak a lányok, ezért fordult elő az, hogy ennyi labdát eladtunk. Megvoltak a lehetőségeink az első félidőben is, de nem tudtuk kihasználni azokat. Ezt az idegesség számlájára írom. A feljavulásunk másik oka az volt, hogy az első félidő 20. percétől sikerült sebességet váltanunk. Ez gondolom, látszott kívülről is. Ekkor álltunk rá arra a tempóra, ami a csapatunkra jellemző. Attól kezdve egyértelmű volt a mérkőzés véleményem szerint.

Az első félidőben a kapusteljesítményünk eléggé mérsékelt volt, a második játékrészben viszont nagyon jó, amihez egy feljavult védekezés is párosult. Támadásban is rengeteget javultunk, bár nem szoktam neveket mondani, de Radulovics és Kulcsár ma meghatározó volt. A szünetben nyomatékosan felhívtam a lányok figyelmét, hogy sokkal keményebben kell megtörniük az ellenfél támadásait, és ezt viszont is láttam a pályán.