A Hypo kiütötte a Slagelsét

2004. december 28. 10:43

Óriási meglepetéssel kezdődött a Klubcsapatok Európa-bajnoksága Lipcsében, hiszen a múlt héten a Ferencváros által leiskolázott Hypo együttese 19 góllal ütötte ki Anja Andersen csapatát, a Slagelset. Az osztrák csapat diadala azonban némileg érthető, hisz a dánok nélkülözték 12 kulcsjátékosukat, valamint vezetőedzőjüket.

Logvin, a Hypo régi-új sztárja 4 góllal vette ki részét a diadalból
A Slagelse csapata 5-6-ig meglepően jól tartotta magát sztárjátékosai hiányában is, ám ezután a Hypo szépen lassan növelte a különbséget. A fiatalokkal pályára lépő dánok számos technikai hibát vétettek, így az ellenfél minden különösebb megerőltetés nélkül lődözte góljait. A Slagelséből egyedül az amúgy Rikke Schmidt mögötti második számú hálóőr, Isabelle Thomsen mutatott be bravúrokat: a szünetig nem kevesebb, mint 12 labda akadt el benne.

A Hypo kispadján az osztrák kézilabda mindenhatója, Gunnar Prokop helyett az "ideiglenes" edző, Mile Isakovic foglalt helyet. Tanja Logvin, aki a mérkőzés 21. percében lépett pályára, a kezdősípszó előtt két órával kapta meg előző klubjától, a Krim Ljubljanától az játékengedélyt, hogy új csapatában, a Hypoban szerepelhessen. Az első félidőben igen meggyőző játékot mutatott az osztrák-brazil jobbszélső Nascimento, valamint Gabi Rotis. A szünetben 19-10-re húzott el a Hypo.

A második harminc perc meglehetősen gyenge színvonalúra sikeredett, hiszen a dánok képtelenek voltak felvenni a játék ritmusát, és az osztrákok is jelentősen lelassultak, s továbbra is könnyen jutottak helyzetbe, főleg a brazil balszélső, Piedade szórta meg magát a lerohanások után. A Slagelséből ekkor egyedül Marie Kröyer mutatott nemzetközileg is elfogadható formát. A mérkőzés végén az eredményjelző kiütéses osztrák győzelmet mutatott: Hypo Niederösterreich - Slagelse FH: 42-23.

A mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Geri Berger (A Hypo managere): Nagyszerű közönség előtt szereztük meg a győzelmet a torna nyitómeccsén, örülünk, hogy zsebünkben a két pont és hogy itt lehetünk Lipcsében a Klubcsapatok Európa-bajnokságán. Tanja Logvint pár hónapja szereztük meg a Ljubljanából, s mivel ő már játszott nálunk régebben, mondhatom, hogy nagyon jó választás volt. Egyedüli csapatként egyébként csak a Hypo nyerte meg kétszer is ezt a versenyt, de ezúttal nagyon nehéz dolgunk lesz, kiélezett küzdelmekre számítok a továbbiakban. Biztos, hogy kedden a hazaiak (Lipcse) ellen is kemény meccset vívunk majd.

Jes Christiansen (a Slagelse "B"-csapatának edzője): Nem hoztuk el a legjobb játékosainkat, hisz számunkra a Bajnokok-Ligája mérkőzések a legfontosabbak. A cseréink a legtöbbet hozták ki magukból, ez most ennyire volt elég. Holnap, a Lipcsével mérkőzünk, s bár nem ismerjük őket, mindenképp a győzelem a célunk, de ehhez a védelmünkön rengeteget kell még javítanunk.

Isabella Thomsen (a Slagelse kapusa): Nagyon kaotikus meccset játszottunk, a védelmünk összeomlott. Igazán remélem, hogy a video elemzése után holnap sokkal jobbak leszünk.

Slagelse FH - Hypo Niederösterreich 23-42 (10-19)
2200 néző. Játékvezetők: Kavulik / Sivak (Szlovákia)

Slagelse FH: Zola, Thomsen - Hovgaard (3), Rasmussen (1), Eriksen, Höpfner (2), Möller (2), S. Rajovic, Sörensen (1), A. Rajovic (2), Kristensen (3), Blach (2/1), Kröyer (7), Christiansen, Halvorsdröd, Dieu.

Hypo Niederösterreich: Kryvoruchko, Radulescu, Sanko - Nascimento (4), Shynkarenko (3), Piedade (6/1), Bilobrk (3), Vijunaite (1), Spiridon (4), Logvin (4/1), Lőwy, Engel (4), Rotis (13/5), Pal.

Hétméteresek: 2/1 ; 8/7
Kiállítások: 6 / 10