Német-siker Riesában

2004. április 5. 7:12 © handball.hu

Hazai győzelemmel zárult a hét végén, Riesában megrendezett négy torna, amelyet végül Németország - az utolsó fordulóban, Oroszország ellen döntetlenre mentett találkozónak köszönhetően - jobb gólkülönbségével megnyert. A harmadik Litvánia, a negyedik Portugália lett.

Az első játéknapon a német együttes magabiztos, 30-16-os győzelemmel nyitott Portugália ellen, a diadal legjobbja a hatgólos Susanne Henze (Buxtehude) volt. A másik mérkőzésen a 2001-es világbajnok oroszok a kicsit meglepték a litvánok, akik 6-4-re még vezettek, végül már a félidő is nagyon meggyőző, 18-10-es orosz vezetést eredményezett.

Jevgenyij Trefilov együttesében mindössze hat olyan kézilabdaázó jutott szóhoz, aki a decemberi világbajnokságon is játszott, a prímet így ezúttal a fiatalok vitték: a 20 éves Jelena Poljenova (AKVA Volgograd) 11 gólt szerzett, míg a mindössze 18 esztendős Jana Uskova hétszer vette be a litvánok kapuját.

Szombaton a németek is kitömték a balti gárdát 35-18-ra, ezúttal Grit Jurack villogott (7 gól). Az oroszok viszont majdhogynem saját magukat is meglepték, Portugália ugyanis kiváló játékkal rukkolt elő, s 2-0-ra, 4-1-re, s 5-2-re is vezetett a keleti csapat ellen, csupán Tureynek köszönhető, hogy a félidőt 8-8-ra mentette Oroszország. Az elvileg hatalmas taktikai és erőnléti fölény is mindössze a hajrá perceire domborodott ki, 19-19 után ugyanis erősíteni tudott a Trefilov-csapat, s végül 24-20-ra győzött.

Vasárnapra így gyakorlatilag a helyosztók maradtak, a litvánok a harmadik helyért meglepetésre nagyon simán, 30-23-ra verték Portugáliát, míg a fináléban Németország úgy játszott 24-24-et, hogy Susanne Henze az utolsó pillanatban szerezte az egyenlítést - és egyben a tornagyőzelmet - jelentő találatot.

"A lépés, amelyet most megtettünk, elégedetté tett, de anélkül, hogy alábecsülnénk magunkat, tovább kell dolgoznunk. Kis lépésünk legalább látható tett volt" - összegezte tapasztalatát Ekke Hoffmann, a német együttes szövetségi kapitánya.

vezette: Herczeg, Südi (magyar)
gól: Henze 6, Härdter 4, Erfmann 4/1, Baumbach 3, Harke 3, Schmidt 3/1, Krause 2, Blacha 1, Althaus 1, Piettsch 1, Neuendorf 1/1, illetve Cardoso 10/7, Marques 2, Laureiro 2, Viana 1, Estacio 1, Seabra 1.
hetes: 6/3, illetve 7/7.
kiállítás: 10, illetve 10 perc

Oroszország - Litvánia 36-24 (18-10)
Riesa, 600 néző
vezette: Künzig, Ehrmann (németek)
gól: Poljenova 11/3, Uskova 7, Szergejeva 4, Mocsalina 3, Turey 3, Posztnova 3/3, Szmirnova 2, Kurepta 1, Muravjeva 1, Iljukina 1, illetve Kiskyte 14/4, Spalviene 4, Jusiene 2, Jankeviciene 2, Bartaseviciene 2, Puodziunaite 1.
hetes: 7/6/, illetve 5/3
kiállítás: 8, illetve 6 perc.

szombat:
Oroszország - Portugália 24-20 (8-8)
Riesa, 500 néző
gól: Sipilova 5, Turey 4/1, Posztnova 3, Kurepta 3, Poljenova 2, Csaplina 2, Muravjeva 2/1, Mocsalina 1, Szmirnova 1, Iljukina 1, illetve Cardoso 6/5, Estacio 4, Barbosa 3, Seabra 2, Gomes 2, Sousa 1, Marques 1, Tavares 1.
hetes: 3/2, illetve 5/5.
kiállítás: 2, illetve 6 perc

Németország - Litvánia 35-18 (17-9)
Riesa, 1000 néző
gól: Jurack 7/1, Henze 5, Krause 5/1, Baumbach 4, Blacha 3, Härdter 3, Erfmann 3/1, Schmidt 2, Pietsch 2, Wörz 1, illetve Jusiene 5, Pavoliene 5/2, Lukoseviciute 3, Jankeviciene 2, Puodziunaite 2/2, Bugeniene 1
hetes: 3/3, illetve 5/4
kiállítás: 8, illetve 8 perc

vasárnap:
Németország - Oroszország 29-29 (14-12)
gól: Jurack 8/4, Henze 7, Erfmann 3/1, Harke 2, Baumbach 2, Krause 2, Blacha 2, Schmidt 2/1, Härdter 1, illetve Turey 7/2, Posztnova 6, Kurepta 5, Sipilova 3, Muravjeva 3/1, Mocsalina 2, Poljenova 1, Szmirnova 1, Ogorodnyikova 1, Chaplina 1
kiállítás: 4, illetve 8 perc

Litvánia - Portugália 30-23 (17-13)
gól: Cardoso 7/4, Sousa 6, Barbosa 3, Andrade 2, Esracio 2, Viana 1, Coimbra 1, Pedrosa 1, illetve Kiskyte 13/7, Spalviene 5, Bartaseviciene 4, Pavoliene 2, Lukoseviciene 2, Jusiene 1, Kalinauskatie 1/1, Jankeviciene 1.
kiállítás: 10, illetve 6 perc.

Forrás és fotó: Handball-World