VILÁGBAJNOKOK A LÁNYOK!!!

2018. július 14. 19:36 © handball.hu

A junior korosztályban a magyar válogatott lett a világbajnok, miután - a csoportmeccsek után - újra sikerrel győzte le a norvégokat.

XXI. U20-as nőikézilabda-vb, döntő
Norvégia junior
22 (12)
Magyarország junior
28 (10)
Debrecen, Főnix Csarnok, 4000 néző
Játékvezetők: Mathias Sosa, Cristian Lemes (uruguayiak)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
A csoportmeccseken már találkozott egymással a két csapat, ám egy teljesen más szituációban senki nem számíthatott hasonlóan könnyű mérkőzésre.

Bár az első találatot a norvégok szerezték, fantasztikusan kezdett a magyar csapat. 1-0 után Klujber, Háfra és Lakatos talált be Ege Grønlund kapujába (7. perc: 1-4). A norvég kapus azonban egyre jobban védett, így néhány perc alatt elfogyott az előny, és Reistad találata már fordítást jelentett (7-6).

Kettős emberelőnybe kerültek a mieink, ám különösebb magyar siker nélkül, 1-1 után egészültek ki a norvégok, akik a félidő végén már két góllal vezettek: 12-10.

A következő játékrész elején, nyolc perc alatt ismét Klujber, Háfra és Lakatos góljaival tudott egyenlíteni a magyar válogatott (15-15), és ez erőt adott a mieinknek: ugyanolyan keményen védekeztek, mint a norvégok az első félidőben és Suba Sára is sokkal jobban állta el a labdák útját.

A 44. percben elveszítette csapatkapitányát a magyar válogatott, Lakatos ugyanis összefejelt Solstaddal, a magyar irányítót pedig kórházba kellett szállítani fogsérülése miatt. Ekkor aztán minden erejüket, szívüket beleadták a lányok, és hittek abban, hogy meglehet, amiért jöttek. A fantasztikus debreceni szurkolók segítették őket ebben.

Lépésről lépésre ment előre a magyar válogatott, a 48. percben már három góllal vezetett (18-21). Hiába kérte ki utolsó idejét a norvég edző, a magyar válogatott kőkeményen védekezett és már lassította is a támadásait, húzta az időt. Klujberék, Háfráék után beköszönt Szabó Kitti is, Fodor Csenge is, és így a döntő utolsó néhány perce magyar parádé lett. A veretlen, százszázalékos magyar junior válogatott teljesen megérdemelten emelhette magasba a világbajnoki címért járó kupát. A végeredmény: 22-28.

A handball.hu csapata gratulál a junior válogatott tagjainak és szakmai stábjának e csodálatos győzelemért!

A 2018-as junior világbajnokság helyezései:

1. MAGYARORSZÁG (Bínó Boglárka, Faluvégi Dorottya, Fodor Csenge Réka, Giricz Laura, Háfra Noémi, Hlogyik Petra, Hornyák Bernadett, Kácsor Gréta, Klujber Katrin, Kuti Bettina, Lakatos Rita, Márton Gréta, Pásztor Noémi, Suba Sára, Szabó Kitti, Tóvizi Petra, Pénzes Laura, Horváth Laura; Golovin Vlagyimir - szövetségi edző, Sepsiné Pigniczki Krisztina - edző, Bartalos Béla - kapusedző, Cseh Ferenc - fizioterapeuta, Dr. Kisegyházi Attila - orvos)