Megint kifogtak rajtunk a brazilok

2013. október 26. 12:58 © handball.hu

A brazilok elleni mérkőzéssel folytatódott a Provident Kupa nemzetközi válogatott torna Szombathelyen. Csapatunk kétgólos vereséget szenvedett a sokkal összeszokottabb benyomást keltő Brazília ellen.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

3-1-es rajtot vett a Tomori Zsuzsannát betegség miatt nélkülöző magyar együttes, majd Nascimento vezetésével lerohanásokkal operált az ellenfél (8. perc: 3-4). Kovacsics ziccerei sajnos kimaradtak, a csapat hátránya pedig csak nőtt (14. perc: 4-7). Da Silva duplázása után Hajdu János 5-9-nél időt kért, de nem színesedtek a támadásaink, ráadásul az eddig működő büntető-értékesítésünk is botlott. Amikor visszaértünk a brazil támadásokkal, könnyebbek is lett a helyzetünk, mert felállt fallal szemben nem volt annyira aktív az ellenfél. Szucsánszki két hetesével zárkóztunk fel a félidő végére (12-13).

Az első játékrészben mutatott gyenge magyar kapusteljesítmény után Herr vette át Kiss helyét. A dél-amerikaiaknál is csere történt ezen a poszton, ott Pessoa helyett érkezett Arenhart. A brazilok továbbra is maguknál tartották az előnyt (42. perc: 15-18). Nascimento büntetőből is ellenállhatatlan volt, nálunk pedig Szucsánszkitól és Zácsiktól láthattunk szép találatokat (46. perc: 18-21). Az akarat lassacskán meghozta a hatást, s 21-22-nél már Morten Soubak kért időt. Ekkor Rodrigues jelentett komoly fejtörést, s vitte mindig messzebb az egyenlítési esélyünket (52. perc: 23-25). Az utolsó időkéréskor háromirányítós játékra küldte vissza csapatát a megbízott szövetségi kapitányunk, ami nyitott védekezéssel párosult, de az 59. perc végén Moura gólja mindent eldöntött. Magyarország együttese újra vereséget szenvedett Brazíliától, ha nem is olyan komoly különbségűt, mint az az előző volt. Végeredmény: 26-28.

Horvátország - Norvégia B 29-26 (12-14)
Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert